EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Aké najčastejšie chyby pri zariaďovaní bytu robíme?

Aké najčastejšie chyby pri zariaďovaní bytu robíme?

Lucia Plasa Streda 25. 08. 2021 Tipy a inšpirácie

Zariaďovanie bytu čaká na každého z nás bez ohľadu na to, či ste vlastníkom krásnej novej nehnuteľnosti alebo si ju len prenajímate. Ako zariadiť a vytvoriť moderný útulný domov? Pokiaľ nie ste bytový dizajnér, zariadiť nové bývanie nemusí byť jednoduché. Poradíme vám, čomu sa pri zariaďovaní interiéru oblúkom vyhýbať a na čo si dávať pozor, aby vo vašom novom bývaní nevzniklo "interiérové peklo" nedokonalosti, chaosu a nerovnováhy. 

 

obývačka spojená s jedálňou

 

Pri zariadení bytu rozhodujú nasledujúce faktory:

  • veľkosť priestoru,
  • množstvo denného svetla, 
  • štýl interiéru.

 

moderná obývačka sivá obývačka s vedľajšou smaragdovou farbou

 

Dvakrát meraj, raz kupuj! 

Zariaďovanie malého bytu je niekedy ťažký oriešok. Interiér je skúpy na priestor, a preto musíte využiť každý jeden centimeter. Dôsledne si odmerajte miesto, kde chcete umiestniť posteľ, gauč, písací stôl alebo skrinku pod umývadlo, aby sa nestalo, že zakúpený tovar, ktorý vám očaroval, nezapadne do interiéru a vy ho budete musieť vrátiť.

 

               biela kúpeľňa nočný stolík

 

Zariadenie malého bytu predstavujú dizajnérske skvosty v podobe originálneho nábytku menších rozmerov. Veľký nábytok a masívne "krásky" odporúčame umiestniť do priestranných interiérov, kde veľký kus nábytku perfektne vynikne. 

 

menšia obývačka 

 

Interiér predstavuje harmonický celok 

Váš domov a zariadenie bytu, ktoré sa v ňom nachádza je ako puzzle, každý jeden dielik do seba musí zapadať. Nemiešajte interiérové štýly. Vyberte si jeden, max. dva štýly s podobnými charakteristickými črtami a namiešajte si podľa nich vytúžené nové bývanie. Dôležité je, aby finálne zariadenie bytu tvorilo jeden harmonický celok.

 

moderná spálňa moderná obývačka s jedálňou

 

Naša rada: Pred zariadením bytu berte do úvahy, či ste vo vašom novom kráľovstve len ako nájomca alebo ho vlastníte. Ak ste nájomca, zaobstarajte si len to najdôležitejšie, nerobte veľké investície, pretože nie všetko sa dá pri sťahovaní zobrať a nie všetko využijete v ďalšom vlastnom bývaní. 

 

Byť nekonvenčný je IN

Ak je byt bohatý na priestor, dajte nábytku voľnosť. Nemusí byť všetko natlačené na stene. Nábytok umiestnený pri stene opticky priestor zmenšuje. Pokiaľ vám to veľkosť bytu dovoľuje, nechajte priestrannú sedaciu súpravu a masívnu drevenú knižnicu v obývačke "lietať" po priestore. 

 

               moderná obývačka moderná obývačka

 

Bytové doplnky v hlavnej úlohe

Kúpili ste si krásny sivý koberec do obývačky, ale váhate s jeho umiestnením? Nezabúdajte, že aj doplnky ako koberec a svietidlá, by mali mať svoje správne umiestnenie. Dôležité je, aby koberec spod nábytku vyčnieval zo všetkých strán. Najideálnejšie je, keď koberec okrem estetickej funkcie spĺňa aj funkčnú a je umiestnený tak, aby mohol vaším hosťom zohrievať nohy a chrániť ich pred studenou podlahou. 

 

               moderná obývačka moderná obývačka

 

Malé byty často nedisponujú dostatočným množstvom prirodzeného denného svetla. Kľúčovú úlohu pri rozjasnení bytu zohrávajú rôzne typy svietidiel. Všetko potrebné o osvetlení interiéru zistíte v článku: Výber osvetlenia do interiéru

Naša rada: Zbavte sa nadbytočných vankúšikov! Pohovka slúži na relax, sledovanie televízora, rozhovory s priateľmi a navyše kraľuje v celej obývačke. Neskrývajte novú dizajnovú pohovku pod množstvom  vankúšikov, úplne postačia dva vankúšiky na malej pohovke a štyri až päť na veľkej sedacej súprave. 

 

               moderný sivý gauč moderná sivá obývačka

 

Preč so zbytočnosťami!

Ste maniaci do najnovších trendov? Neviete odolať horúcim novinkám vo svete interiérových doplnkov? Pre vytvorenie útulného domova odporúčame menej sledovať aktuálne trendy a viac do zariaďovania bytu zapájať srdce. Nech interiér rozpráva za vás. Nebojte sa do vášho nového domova vložiť kúsok seba. Interiérové trendy sú mnohokrát len dočasné, ale to čo sa páči vám a po čom skutočne túžite predstavuje splnený sen, ktorý vás po mesiaci určite neomrzí.

 

moderná obývačka biela s ružovou pohovkou

 

Je úplne jedno aký štýl preferujete, pretože v interiéri má prevládať poriadok, súlad a čistota. Zbavte sa preto chaosu, neporiadku a zaprataného bytu.

Naša rada: Pokiaľ milujete nakupovanie a neviete si pomôcť, zamerajte sa na kúpu izbových doplnkov, ktoré podliehajú najnovším trendom. Izbové doplnky dokážete skôr vymeniť za nový kúsok, ako luxusnú posteľ alebo drahý kožený gauč. 

 

               moderná obývačka s tapetou so zelenými listami farebný koberec v obývačke

 

Ach tie káble..

Dokonalá obývačka až na jeden jediný detail. Kam len oko dovidí je plno káblov! Kábel od počítača, televízora, wifi routera alebo od lampy. Preč s káblami! Odkryté káble predstavujú rušivý dojem zo štýlovej vycibrenej obývačky. Skryte ich za nábytok, umiestnite káble priamo do steny alebo využite moderné a praktické organizéry na káble.

 

Kúpa lacného neznamená ušetriť peniaze

Nebojte sa väčšej investície do zariadenia bytu. Posteľ, sedačku, podlahu alebo aj vodovodné batérie predsa nekupujete každý rok. Informujte sa o trvácnych a kvalitných materiáloch. Zariadenie do bytu z kvalitnejšieho materiálu predstavuje vyššie počiatočné náklady, avšak v konečnom dôsledku ušetríte, pretože sa nebudete musieť každý rok venovať oprave lacnej vodovodnej batérie alebo meniť nadutú nekvalitnú podlahu.  

 

               vodovodná batéria drevená podlaha v spálni

 

Nepoužívajte spálňu ako skladisko

Nie nadarmo sa hovorí, že spálňa je oáza pokoja. Spálňa je miesto, kde si dobíjate baterky na ďalší deň. Vytvorte si preto spálňu s relaxačným zenovým nádychom. Zbavte spálňu zbytočností, akými sú nepotrebné časopisy, papiere alebo špinavá bielizeň. Ozdobte si spálňu obľúbenou izbovou rastlinou, vázou s čerstvými kvetmi alebo moderným obrazom s populárnym prírodným motívom.

 

moderná spálňa spálňa s obrazom so Zen kameňom

 

Zariadenie bytu v nadčasovom dizajne

Farby steny a nábytku by mali byť ladené do nadčasových neutrálnych kombinácií. Moderný drevený nábytok a príjemné zemité farby sú trefou do čierneho. Sami časom zistíte, aká je univerzálnosť v byte dôležitá a efektívna. 

Bez bielej farby to nie je ono! Nezabúdajte do interiéru pridať bielu farbu, vďaka ktorej bývanie pôsobí čisto, prirodzene a priestranne. Pestrú paletu farieb môžete využiť pri výbere interiérových doplnkov. 

 

               moderná obývačka moderná obývačka

 

Naša rada: Pre optické zväčšenie priestoru využite silu zrkadiel. Ako na to? Všetko potrebné o zrkadlách a ich magických schopnostiach sa dočítate v článku: Čarovný svet zrkadiel v modernom interiéri.

Zariaďovanie nového bývania by malo byť príjemnou aktivitou, pri ktorej si plníte svoje sny a túžby. Pokiaľ sa budete riadiť srdcom a inšpirovať sa našimi radami, budovanie bývania bude pre vás malina.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii