EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Čarovný svet zrkadiel v modernom interiéri

Čarovný svet zrkadiel v modernom interiéri

Lucia Plasa Utorok 18. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

Zrkadlo, tajná zbraň interiérového dizajnu. Interiér bez dizajnových doplnkov a izbových dekorácií je len prázdne bezduché miesto. Pokiaľ si myslíte, že zrkadlo slúži len na každodenné líčenie a úpravy zovňajšku, mýlite sa. Zrkadlo veľké, malé, s rámom alebo bez rámu v interiéri disponuje obrovskou mocou. Aj malé okrúhle zrkadlo vytvorí optický klam, ktorý dokonale pomýli naše zmysly. Zrkadlo v priestore čaruje, vytvára ilúzie a je len na vás ako s jeho mocou naložíte. Inšpirujte sa spolu s nami a ponorte sa do čarovného sveta zrkadiel.

veľké okrúhle zrkadlo v obývačke

 

Pozitívne vlastnosti zrkadla:

 • zdvojnásobí priestor - zrkadlo, nielen na stene, opticky zväčší miestnosť,
 • zvýrazní priestor a pridá mu originálny dramatický vzhľad,
 • presvetlí miestnosť - zrkadlo je schopné využiť akékoľvek denné svetlo, aj keď je von pochmúrne a sychravé počasie,
 • je to dizajnérsky skvost, ktorý interiérovému štýlu dodá potrebnú dávku elegancie, luxusu a pompéznosti.

 

Náš tip: Ak chcete priestor presvetliť, umiestnite zrkadlo vedľa okna alebo rovno oproti okna a majte na pamäti, čím väčšie zrkadlo, tým svetlejší interiér vytvoríte.

 

veľké okrúhle zrkadlo v drevenom ráme

 

Bez zrkadla to nejde!

Rafinovaný kúpeľňový doplnok, ktorý plní niekoľko funkcií naraz. Zrkadlo do kúpeľne si zaslúži kapitolu len pre seba. Viete si predstaviť kúpeľňu bez zrkadla? Je to neodmysliteľná súčasť každého kúpeľňového raja. 

 kozmetické zrkadlo

 

Kúpeľňové zrkadlo so svetlom

Menšie panelákové kúpeľne sú na priestor aj intenzitu svetla skúpe, preto sú do kúpeľne najideálnejšie zrkadlá s umelým osvetlením. Novinkou pre modernú kúpeľnú je efektívne zrkadlo bez rámu so zabudovaným led svetlom, ktoré dámy ocenia pri líčení a páni bezpochybne pri holení. Pri úprave zovňajška vie byť nápomocné aj praktické kozmetické zrkadlo, ktoré nezaberie veľa miesta a kozmetické úpravy tváre sú vďaka kozmetickému zrkadlu bezchybné. 

 

moderná kúpeľňa s okrúhlym zrkadlom na stene veľké okrúhle zrkadlo na stene v modernej mramorovej kúpeľni

 

Veľké obdĺžnikové zrkadlo s led pásikom umiestnené na stenu po šírke, priestor opticky zväčší. Atraktívne riešenie pre moderné kúpeľne predstavuje aj trendy oválne zrkadlo bez rámu. Naopak kúpeľne zariadené podľa škandinávskeho, eko alebo hygge štýlu nedajú dopustiť na zrkadlo s prírodným dreveným rámom. Zrkadlo do kúpeľne jednoducho patrí!

 

 veľké obdĺžnikové zrkadlo v kúpeľni obdĺžnikové zrkadlo v kúpeľni

 

Náš tip: 2v1. Praktické riešenie pre malé kúpeľne, kde je každý centimeter vzácny, sú skrinky nad umývadlo s už zabudovaným zrkadlom. Skrinka so zrkadlom poslúži ako úložný priestor, ktorý pri malom priestore určite využijete!

 

Moderné okrúhle zrkadlo v obývačke

Obývačka je ideálne miesto, kde sa môže prejaviť váš kreatívny duch. Je to najväčšia a najdôležitejšia miestnosť v domácnosti, kde trávite veľa času s priateľmi a rodinou. Moderný a svieži interiér v obývačke prahne po dizajnérskych skvostoch a po trendy dekoráciách. Veľké okrúhle zrkadlo v ráme je jedna z možností ako jednoduchú spoločenskú miestnosť pretvoriť na šik miesto s dostatočnou dávkou elegancie a luxusu.

dizajnové zrkadlo nad krbom

 

Uprednostňujete skôr nekonvenčný a originálny interiér? Umiestnite veľké zrkadlo v nápaditom dizajne s masívnym rámom rovno nad krb. Obývačka je priestor nekonečných možností. Čo tak pompézne zrkadlo vyrobené na mieru? Zrkadlo na mieru je finančne náročnejšia alternatíva, ale "wau efekt", ktorý štýlové zrkadlo na mieru docieli, je na nezaplatenie.

 

moderná obývačka so zrkadlom na mieru svetlá obývačka s originálnym okrúhlym strieborným zrkadlom

 

Náš tip: Zrkadlo na stenu s vyrezávaným rámom vyrazí každému dych! Je to jedinečná a originálna izbová dekorácia, ktorá v priestore kraľuje a zároveň rozžiari celú miestnosť. 

 

Veľké stojace zrkadlo

Ako presvetliť tmavšie priestory, ako je predsieň alebo šatník? Jednoduchým praktickým riešením je atraktívne stojace zrkadlo. Zrkadlo v šatníku hrá prvé husle, preto je dôležité, aby bolo umiestnené na viditeľnom mieste. Stojace zrkadlo predovšetkým slúži ako módny poradca pri zostavovaní trendy outfitov do práce alebo do mesta. Pokiaľ šatník nevlastníte, obstarajte si veľké obdĺžnikové zrkadlo, ktoré môžete prilepiť na dvere šatníkovej skrine.

 

veľké stojace zrkadlo v šatníku

 

Okrúhle, hranaté, dizajnové? 

Pri modernizovaní interiéru buďte kreatívny. Zrkadlo je všestranný doplnok mnohých "tvári". Nebojte sa použiť aj iné tvary zrkadiel, ako je napríklad klasické obdĺžnikové zrkadlo. Prispôsobte farbu, tvar aj štruktúru rámu vášmu štýlu bývania.

 

Romantické okrúhle zrkadlo

Okrúhle zrkadlo na stenu predstavuje novodobý trend nielen pre kúpeľňový svet, ale aj pre interiér obývačky alebo predsiene. Veľké okrúhle zrkadlo s rámom perfektne zapadne do romantického boho štýlu. Svoje uplatnenie si nájde aj v modernom či elegantnom štýle. 

 

veľké okrúhle zrkadlo na stene 

 

Nadčasové hranaté zrkadlo 

Nesmrteľná klasika v podaní obdĺžnikového zrkadla si nájde čestné miesto v každom štýle bývania. Hranaté zrkadlo najviac vynikne v kúpeľni, predsieni alebo v šatníku. Jeho prednosťou je tvar, ktorý sa aj napriek novým trendom v podaní oválnych či okrúhlych zrkadiel, teší neustále veľkej popularite. 

 

veľké obdĺžnikové zrkadlo v obývačke

 

Náš tip: Hranaté zrkadlo vo výraznom čiernom alebo luxusnom zlatom ráme pôsobí uhladeným elegantným dojmom, ktorý miestnosti dodá osobité čaro a punc originality.

 

Dizajnové zrkadlá

Zrkadlo v tvare slnka? Dizajnéri veľmi dobre vedia, že zrkadlo dokáže pretvoriť priestor na moderný interiér. Nevšedný originálny dizajn interiéru dodá prekrásne zrkadlo v tvare slnka. 

 

tmavá obývačka so žiarivým zlatým zrkadlom v tvare slnka

 

Pokiaľ sa nebojíte experimentovania, vyskúšajte zaujímavý až extravagantný dizajn atypických zrkadiel. Zoskupenie viacerých menších zrkadiel na stenu s originálnymi asymetrickými líniami vdýchnu miestnosti jedinečný štýl.


menšie dekoračné zrkadlá na stene Moderné asymetrické zrkadlá na stene

 

Zrkadlo a čínske umenie Feng Shui

Fanúšikovia čínskeho umenia Feng Shui by mali zbystriť pozornosť! Zrkadlo je podľa Feng Shui zdroj energie a je len na vás, či vaše bývanie obohatíte o pozitívnu energiu.

 

moderná jedáleň s veľkým okrúhlym zrkadlom

 

Čínske umenie Feng Shui hovorí: 

 1. Pokazené, prasknuté alebo aj špinavé zrkadlá kradnú energiu. 
 2. Zrkadlo v jedálni prináša rodine blahobyt. 
 3. Veľké podlhovasté zrkadlo umiestnené v úzkej chodbe Feng Shui víta, pretože vďaka zrkadlu je tok dobrej čchi energie pomalý a plynulý.
 4. Ak chcete mať pokojný a harmonický domov, podľa čínskeho umenia Feng Shui, by zrkadlo nemalo byť umiestnené oproti vchodovým dverám, ale kolmo na ne, pretože pozitívna energia, ktorá vojde dnu, by sa v zrkadle mohla odraziť a vrátiť sa späť von. 
 5. Zrkadlo nevešajte ani v kuchyni ani v pracovni. Hovorí sa, že zrkadlo umiestnené v pracovni odráža a zdvojnásobuje vaše pracovné zaťaženie.
 6. Aj keď moderný interiérový dizajn obľubuje zrkadlá zavesené oproti seba, Feng Shui to neodporúča. Dve zrkadlá oproti seba vedú zúrivý boj a energia, ktorá sa medzi nimi odráža je znepokojujúca a nepríjemná.
 7. Spálňa je miesto nerušeného odpočinku, pokoja a regenerácie. Zrkadlo v spálni môže priniesť nezhody a problémy v partnerskom vzťahu.

 

Čo preferujte vy? Umiestniť zrkadlá prakticky a funkčne alebo sa budete riadiť starovekým čínskym umením Feng Shui? Dajte nám vedieť do komentára.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii