EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Efektívne umiestnenie zrkadiel podľa Feng Shui

Efektívne umiestnenie zrkadiel podľa Feng Shui

Lucia Plasa Štvrtok 17. 06. 2021 Tipy a inšpirácie

Zrkadlo je veľmi dôležitý, moderný a interiérový doplnok bez ktorého si rannú úpravu zovňajška nevieme predstaviť. Zároveň, čo ste možno ani netušili, predstavuje určitý zdroj energie. Veríte v silu Feng Shui? Túžite po pokojnom a harmonickom živote? Ak sa riadite pravidlami Feng Shui a neviete kam umiestniť zrkadlá, tak aby vo vašom bývaní prúdila pozitívna energia, inšpirujte sa nasledujúcimi riadkami. 

 jedáleň podľa feng shui obdĺžnikové zrkadlo

 

Zrkadlá podľa Feng Shui

Feng Shui, v preklade vietor a voda, je staročínske umenie, ktoré sa zaoberá prúdením jingovej a jangovej energie v priestore. Zásady Feng Shui prinášajú do domovov pozitívne čchi a  chránia ľudí pred negatívnymi vibráciami.

Cieľom Feng Shui je vytvoriť harmonický súlad medzi človekom, jeho životným štýlom a priestorom. Vďaka pravidlám Feng Shui dokážete vytvoriť pokojný a šťastný domov nabitý pozitívnou energiou. Využíva sa predovšetkým pri dispozičnom riešení interiérov a záhrad.

 

feng shui jedáleň s veľkým okrúhlym zrkadlom okrúhle zrkadlo

 

Sila zrkadiel podľa uznávaného čínskeho umenie Feng Shui je jedinečná. Aj malé zrkadlá v interiéri dokážu veľké zázraky. Zrkadlo v interiéri disponuje obrovskou mocou. Odráža prichádzajúcu energiu, dokáže ju zdvojnásobiť alebo dokonca rozptýliť do blízkeho okolia. Pre pokojné bývanie je správne umiestnenie zrkadla veľmi dôležité. Viete aké je najlepšie umiestnenie zrkadla podľa Feng Shui?

 

5 najdôležitejších pravidiel o zrkadlách podľa Feng Shui

 1. Zrkadlo nielen na stenu musí byť vždy čisté a nepoškodené. Pokazené a špinavé zrkadlo kradne dobrú energiu. Čisté zrkadlo na stenu prináša do domova pokoj, šťastie a smiech.
 2. Zrkadlo by malo byť umiestnené dostatočne vysoko! Je dôležité, aby aj najvyšší člen rodiny videl celú svoju postavu. Moderné mozaikové zrkadlá alebo zrkadlá, kde sa vidíte len do pol pása, narúšajú duševnú rovnováhu a vyvolávajú pocit neúplnosti. Cítili by ste sa, ako by ste boli rozbití na kúsky.
 3. Feng Shui neodporúča umiestniť dve alebo viac zrkadiel oproti seba. Zrkadlá zavesené oproti seba zvádzajú medzi sebou neustály boj a energia, ktorá sa v nich odráža je chaotická, až dokonca nepríjemná. 
 4. Staré zrkadlá, ktorých pôvod a minulosť nepoznáme Feng Shui radí z interiéru úplne odstrániť. Táto cenná rada vychádza z presvedčenia, že zrkadlá si dokážu pamätať, to čo "videli". Pokiaľ teda majú za sebou nelichotivú minulosť, mohli by narušiť pokoj a harmóniu vo vašom interiéri. 
 5. Aktivujte energiu čchi! Feng Shui zrkadlo, ktoré je umiestnené oproti oknu dokáže vpustiť do domu pozitívne vibrácie. Ideálne miesto pre takéto zrkadlo je obývacia miestnosť. Zaveste zrkadlo na stenu, tak aby sa v ňom odrážala príroda, stromy, záhrada, hory, domáce izbové rastliny alebo obloha. Dajte pozor, aby sa v zrkadle neodrážal iný dom, fabrika alebo pustina! Mohlo by to do vášho bývania priniesť nepriaznivú energiu. 


zrkadlo podľa feng shui  okrúhle zrkadlo

 

Najvhodnejšie miesto pre zrkadlo je jedáleň

Feng Shui radí jedáleň za najideálnejšie miesto pre umiestnenie zrkadla v interiéri. Jedáleň je podľa čínskeho umenia priestor, ktorý má za úlohu chrániť vaše bohatstvo. Je to pomyselný trezor, ktorý ochraňuje hojnosť a prosperitu domova. A práve veľké zrkadlo na stenu, môže podľa Feng Shui zdvojnásobiť hojnosť u vás doma. Zrkadlo v jedálni umocní bohatstvo, pozitívnu energiu a dokonca zlepší celkovú kvalitu života. Pre udržanie dobrého čchi vyberajte zrkadlá s rámom. 

 

zrkadlo v jedálni

 

Zdvojnásobte dobrú energiu Feng Shui!

Zrkadlo podľa Feng Shui zdvojnásobuje všetko, čo odráža. Umiestnite zrkadlo takticky. Pre dobrú energiu, dbajte na to, aby sa v zrkadle odrážali predmety, ktoré vás robia v živote šťastnými a spokojnými, ako napríklad usporiadaná knižnica, obľúbené umelecké dielo alebo fotografie.

Dávajte si pozor, aby sa v zrkadle neodrážal:

 • neporiadok,
 • odpadky,
 • hromada papierov na pracovnom stole,
 • rozhádzaná bielizeň.

 

 okrúhle zrkadlo  obývačka s okrúhlym zrkadlom

 

Feng Shui spálňa bez duchov

Ak zvažujete umiestniť zrkadlo v spálni, rýchlo sa s danou myšlienkou rozlúčte. Podľa Feng Shui je spálňa najdôležitejšia miestnosť v domácnosti. Mala by byť zariadená stroho, so svetlým nábytkom, ktorý by mal byť čo najďalej od postele. Spálňa by podľa čínskeho umenia nemala disponovať žiadnym zrkadlom!

 

svetlá moderná spálňa spálňa s korkovým obrazom mapy sveta

 

Spálňa je teda oáza pokoja, miesto, kde čerpáme silu a energiu na ďalší deň. Zrkadlo v spálni predstavuje rušivý element, ktorý vplýva negatívne nielen na kvalitu spánku, ale aj na partnerský život. Dokonca sa od nepamäti traduje, že pokiaľ sa počas noci zobudíte, mohli by ste v zrkadle vidieť ducha - svojho ducha. V skutočnosti to znamená, že ak nie ste poriadne prebudení, mohli by ste sa zľaknúť svojho odrazu v zrkadle. 

Náš tip: Ak v spálni predsa len potrebujete zrkadlo, umiestnite ho tak, aby sa v ňom neodrážala posteľ. Najideálnejšie teda na vnútornú stranu šatníkovej skrine.

 

Nestraťte dobrú energiu!

Zrkadlo v predsieni je veľmi praktické, moderné a efektívne. Predsieň je zvyčajne menší a tmavší priestor bez okien. Vďaka zrkadlu sa miestnosť presvetlí a opticky zväčší. Ak sa držíte pravidiel Feng Shui, zrkadlo na stenu nesmie byť zavesené oproti vchodovým dverám, pretože pozitívna energia, ktorá vojde dnu, by sa mohla okamžite v zrkadle odraziť a vytratiť von. 

 

predsieň s veľkým okrúhlym zrkadlom čiernobiela predsieň podľa feng shui

 

Kúpeľňa bez zrkadiel?

Viete si predstaviť kúpeľňu bez zrkadla? Je to nereálne a absurdné. Zrkadlo do kúpeľne jednoducho patrí! Feng Shui umenie má na to, ale iný názor. Podľa tohto starého čínskeho umenia predstavuje kúpeľňa miesto, kde sa zbavujeme negatívneho čchi. Je to miesto pre každodennú očistu. Jediné vhodné riešenie je umiestniť zrkadlo na dvere. Pripevnite zrkadlo na vnútornú stranu dverí do kúpeľne a nezabúdajte mať kúpeľňové dvere vždy zatvorené. 

Pokiaľ chcete mať kúpeľňu predsa len s tradičným umiestnením zrkadla (nad umývadlom), dbajte na to, aby zrkadlo neodrážalo:

 • toaletu,
 • špinavú bielizeň (kôš na bielizeň), 
 • vaňu.

 

 kúpeľňa feng shui

 

Sú zrkadlá Bagua efektívne?

Poznáte Bagua zrkadlo známe aj ako Pa Kua zrkadlo? Zrkadlo Bagua odráža negatívnu energiu a ochraňuje celý domov a ľudí, ktorí v ňom žijú. Je to okrúhle osemhranné zrkadlo, ktoré pre Feng Shui predstavuje nenahraditeľný nástroj v boji proti zlému čchi. Jediné vhodné umiestnenie zrkadla Bagua je podľa Feng Shui nad vchodovými dverami. Pamätajte, že nikdy ho nevešiame v interiéri. Ohľadom zrkadla Bagua je množstvo diskusií. Odborníci na Feng Shui polemizujú, či je to komerčný ťah predajcov alebo bolo naozaj toto zrkadlo v minulosti používané. Vyskúšajte a sami posúďte či sa aj pomocou tohto zrkadla negatívne čchi vášmu domovu oblúkom vyhne.

 

Zrkadlo je v modernom interiéri neodmysliteľnou súčasťou. Je len na vás či ho umiestnite podľa najnovších trendov alebo sa budete riadiť staročínskym umením Feng Shui. Za skúšku nič nedáte! Možno sa práve vďaka pravidlám Feng Shui konečne dobre vyspíte a po zobudení budete nabitý príjemnou, pozitívnou energiou. 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii