Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Moderné kúpeľne podľa najnovších trendov

Moderné kúpeľne podľa najnovších trendov

Lucia Plasa Piatok 05. 03. 2021 Tipy a inšpirácie

Pôžitok z kúpania môžete mať aj u vás doma, nepotrebujete na to drahé wellness centrá. Dnešné moderné kúpeľne disponujú atraktívnym priestorom s funkčným prepracovaným dizajnom so zmyslom pre detail. V štýlovej kúpeľni by nemal podľa najnovších trendov chýbať minimalizmus, nadčasový eco štýl, moderné geometrické tvary alebo luxusné mozaiky. To sú prvky, ktoré vám pomôžu vytvoriť elegantný, čistý a sofistikovaný priestor. Kúpeľňu ideálnu na relax!

 

moderná kúpeľňa

 

Najnovšie trendy pre moderné kúpeľne

Drevo, mramor, sklo, dotyk prírody, doplnky v zlatej farbe, leštená mosadz a voľne stojaca hlboká vaňa v kúpeľni nesmú chýbať.

Obklady pre štýlové kúpeľne 

Jednoduchým obdĺžnikovým vzorom bije na ústup, naopak žiadúcimi sú obklady v netradičných geometrických tvaroch, ako je šesťuholník či forma lastúry.

 

moderná kúpeľňa s čiernym obkladom a bielou voľne stojacou vaňou

 

Elegantný mramor už tradične do kúpeľne patrí. V súčasnosti je však okrem klasického bieleho mramoru čoraz žiadanejší šedý alebo extravagantný červený mramor. Veľkým kúpeľňovým hitom sú obklady terazzo, malé dlaždice luxusného mozaikového typu alebo moderný obklad metro. Obľúbeným trendom pre moderné kúpeľne je aj využitie malebného dreveného obkladu. 

 

moderná kúpeľňa s dreveným obkladom a bielou hlbokou voľne stojacou vaňou trendy kúpeľňa s bielym obkladom metro

 

Privítajte v novej kúpeľni travertín a vápenec! Veľký úspech "hlásia" teplé hrejivé tóny travertínu a vápenca, ktoré spájajú prírodné prvky v kúpeľni s modernými prvkami. 

Šťastie praje aj extravagancii. Moderný kúpeľňový raj si zaslúži nápadité až extravagantné obklady. 3D textúrované obklady vytvoria dokonalý moderný dizajn pre kúpeľňové útočisko. Ak teda túžite po niečom jedinečnom a výraznom, extravagancii sa rozhodne báť nemusíte!

Poznáte jedinečné rektifikované obklady? Ide o tzv. bezškárové obklady, vďaka čomu sa na dlažbe (obklade) medzi škárami nedržia nečistoty a baktérie. Obklady disponujú dokonalým dizajnom a jednoduchou údržbou. Ak v kúpeľni použijete rektifikované obklady, zaobstarajte si ich len od jedného dodávateľa, kvôli možným odchýlkam, ktoré môžu vzniknúť pri kalibrácií.

Náš tip: Mozaika v kúpeľni pôsobí netradične a inovatívne. Pre malé moderné kúpeľne sú ideálnym riešením tapety s mozaikovým vzorom, ktoré dodajú celému priestoru punc originality a jedinečnosti.

 

moderná kúpeľňa s mozaikovým obkladom moderná mozaika v kúpeľni

 

Kúpeľňové doplnky a moderné zariadenia,  ktoré v kúpeľni nesmú chýbať!

Minimalistický, industriálny, vintage štýl? Doplnky a zariadenie do kúpeľne nezabúdajte prispôsobiť štýlu, ktorý kraľuje vo vašom domácom wellnesse. 

 

luxusná kúpeľňa s kvetinovou výzdobou a hlbokou vaňou

 

Zen dotyk v eco štýle

Moderný koncept spätý s prírodnými krásami. Domáci wellness priamo u vás doma v kúpeľni, prečo nie? Roztomilé malé biele kvetináče s obľúbeným kvetom vnesú do kúpeľne jedinečnú, autentickú a uvoľnenú atmosféru. Kvety, kvetinové dekorácie alebo nenáročné izbové rastliny, perfektne zapadnú do konceptu modernej kúpeľne.

 

moderná kúpeľňa s kvetmi

 

Originálne zrkadlá v luxusnom zlatom ráme

Veľkým hitom sa čoraz viac stávajú zarámované zrkadlá. Odporúčame zrkadlá so zlatým rámom, vďaka ktorému kúpeľňa pôsobí elegantným a luxusným dojmom. V zrkadlovom svete sú obľúbené aj veľké obdĺžnikové, prípadne štvorcové zrkadlá s oblými hranami. 

 

trendy kúpeľňa so zrkadlom so zlatým rámom kúpeľná biela s dreveným nábytkom , dve oválne zrkadlá a dve umývadlá

 

Ranná hygiena nadovšetko

Jedno umývadlo v kúpeľni je už dávno pasé. Dnes si potrpíme na vzhľade a chceme mať v kúpeľni minimálne dve umývadlá! Nejde len o dizajnový prvok, ale aj o praktickú stránku veci. Pre menšie kúpeľne zvoľte jedno dlhé, veľké obdĺžnikové umývadlo.

 

elegantná šedá kúpeľňa

 

Moderná doba si vyžaduje inteligentné osvetlenie

Kráčajte s dobou a pokúste sa aj v kúpeľni využiť silu modernej techniky. Pokiaľ nemáte možnosť využiť prírodné svetlo, dekoratívne nástenné svetlá ho perfektne zastúpia. Stlmte svetlá pre intímnejšiu a uvoľnenejšiu atmosféru, naopak pre dokonalé líčenie a bezchybnú úpravu zovňajška svetlo zosilnite. Dizajnové nástenné svetlá umožňujú regulovať silu a intenzitu svetla. Ak vás nenápadné osvetlenie neoslovilo, najväčším trendom tohto roka je výrazný, veľký luster. 

 

moderná kúpeľňa s bielou voľne stojacou a modrým mramorovým obkladom

 

Dominantná čierna vaňa 

Najdôležitejší prvok v kúpeľni je jednoznačne vaňa. Obľúbeným nestarnúcim trendom je voľne stojaca vaňa, v ktorej sa vaše telo aj myseľ dokonale zregenerujú. Pre vytvorenie elegantného sofistikovaného priestoru, vyskúšajte modernú čiernu vaňu. Vaša kúpeľňa snov potrebuje štipku originality a luxusu, čo pompézna čierna vaňa do kúpeľne jednoznačne vnáša. Praktickým riešením pre moderné kúpeľne sú walk in sprchy. Na rozdiel od väčšiny sprchových kútov je tento úplne bez dverí, čím poskytuje skvelý zážitok zo sprchovania. Walk in sprchový kút pozostáva z bočnej steny (sprchovej zásteny) a sprchovej vaničky, takže môžete vstúpiť priamo do sprchy bez toho, aby ste otvárali dvere.

 

kúpeľňa s čiernou vaňou

 

Aké kritéria musí spĺňať kúpeľňa snov?

Kľúčovými prvkami pre modernú kúpeľňu je jednoznačne:

1. funkčnosť,

2. komfort,

3. minimalizmus.

Praktická funkčná a moderná kúpeľňa by mala disponovať dostatkom úložného priestoru. Nenápadne a efektívne skrytý úložný priestor v kúpeľni vždy padne vhod. Aj v kúpeľni potrebujete miesto pre všetky vaše kozmetické prípravky, čistiace prostriedky, uteráky či sušič na vlasy. S úložným priestorom je všetko zorganizované a prehľadné. 

 

odkladací priestor v kúpeľni

 

Komfort v kúpeľni zohráva veľmi dôležitú úlohu. Premeňte preto aj vy obyčajnú nudnú stereotypnú kúpeľňu v magické miesto s jedinečnou atmosférou novodobej kúpeľne. Do veľkých priestranných kúpeľní môžete zakomponovať malý toaletný stolík, dôležitý pre ženské líčenie, pohodlné kreslá alebo trendy taburetky.

 

moderná kúpeľňa s čiernym obkladom, drevom a bielou voľne stojacou vaňou

 

V modernej kúpeľni prevláda minimalizmus. V oáze pokoja a relaxu je nevyhnutné vybudovať priestor pre vás a vaše potreby. Priestor naprataný zbytočnosťami pôsobí stiesnene a neatraktívne, naopak kúpeľňa plná voľného miesta vyvoláva pocit slobody, voľnosti, čistoty, sviežosti a vnútorného pokoja. Minimalisticky zariadená kúpeľňa so správne zvolenými doplnkami v prírodných, zemitých farbách je to správne pre vás!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii