Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Nápady, vďaka ktorým vytvoríte štýlovú kúpeľňu!

Nápady, vďaka ktorým vytvoríte štýlovú kúpeľňu!

Nikola Mihalisková Štvrtok 23. 01. 2020 Tipy a inšpirácie

Dnes vám prinášame článok plný tipov a nápadov, ktorými sa môžete nechať inšpirovať pri zariaďovaní vašej kúpeľne. Kúpeľňa je viac, ako len miesto na kúpanie! Tento priestor je izbou pokoja a oddychu, kde môžete relaxovať v úplnej samote, napríklad pri čítaní obľúbenej knižky. Je čas pustiť sa do skrášľovania vašej kúpeľne!

 

Fototapeta do kúpeľne Afrika

 

Tapety do kúpeľne

Narastajúci trend tapiet neobišiel ani samotnú kúpeľňu. Je jednoduché pochopiť, prečo sa tapeta do kúpeľne stala populárnou. Tapety totiž nielenže ozdobia vašu kúpeľňu, ale prinesú aj okamžitú farbu a dôraz v celom priestore. Existuje množstvo otázok, napríklad či sa fototapeta môže aplikovať priamo do kúpeľne. My vám na túto otázku radi odpovieme. Tapety do kúpeľne sú umývateľné a odolné voči vode. Napriek týmto vlastnostiam však neodporúčame umiestniť tapety priamo za sprchu. Nemusíte sa obávať, ostatné steny v kúpeľni sú pre umývateľné tapety vhodné!

 

Tropický vzhľad kúpeľne

Pokiaľ zvažujete, či sa tropické tapety alebo iné rastlinné motívy hodia do kúpeľne, už nemusíte! Lepší spôsob ako pridať do interiéru farbu či atmosféru nepoznáme. Fototapety s rastlinným motívom kombinujte s bielou a šedou farbou, doplnky v modrom či ružovom odtieni sú vítané. Interiér odporúčame doplniť skutočnými kvetmi a uterákmi v spomínaných farbách. Môžete zvoliť buď rastlinné motívy vo vintage štýle alebo moderné prevedenie fototapiet. Rastlinné motívy fototapiet prinášajú žiarivé farby a rodinnú atmosféru. Skvelo sa hodia k dlaždiciam.

 

Fototapeta dažďový prales

 

Kúpeľňa s dekoráciami rybičiek

Nič sa nehodí do kúpeľne viac ako dekorácie morských živočíchov a rybičiek. Obľúbené sú tapety vo vintage štýle, ktoré zobrazujú rybku Koi. Tento kapor strávil určitý čas v Japonsku, preto sa vo vašej kúpeľni budete cítiť jedinečne a špeciálne. Potom tu máme modernejšie tapety rybičiek, ktoré stvárňujú známu rybu, Klauna očkatého. V tomto prípade odporúčame kombinovať tapety s bielym zariadením a modrými doplnkami, napríklad modrým sklom za umývadlom. Ak chcete niečo menej vyzývavé siahnite po obrazoch podmorského sveta!

 

Fototapeta Nemo  Obraz maľovanie podľa čísiel Nemo

 

Tapety kvetov v kombinácii s dreveným obložením

Fototapety kvetov v kombinácii s drevom pôsobia naozaj fantasticky! Ak je navyše drevené obloženie súčasťou kúpeľne, interiér nadobudne vzhľad luxusu. Pomocou jemného kvetinového dizajnu a šedých farieb dosiahnete skutočne zaujímavý vzhľad. Drevené stenové panely a tiež kúpeľňové zásteny sa používajú s veľkou obľubou, navyše pôsobia tradične.

 

Fototapeta kvitnúci čerešňový strom  Fototapeta ružový kvet Azalky

 

Kúpeľňa s nádychom mramoru či dreva 

Fototapety s imitáciou mramoru sa používajú v prípade, že sa chcete pohrať so svojim zmýšľaním. Dôvod je prostý, mramorové tapety vytvoria kúzlo a atmosféru, ktorá absolútne nepredpokladáte, že nastane. Nemáte teda žiadnu kontrolu! Aj z toho dôvodu je mramor ideálny do kúpeľne, priestor bude vyzerať perfektne a vy sa môžete pokojne stratiť vo víre kúpeľa. Pokiaľ sa však rozhodnete pre imitáciu dreva, vaše chladné obloženie práve vďaka tapetám s imitáciou dreva bude pôsobiť príjemným škandinávskym dojmom!

 

Fototapeta biely mramor Fototapeta drevené parkety

 

Ešte stále uvažujete nad niečím modernejším? Táto zaujímavá kombinácia dreva a kovu sa bude vo vašej kúpeľni vynímať! Kúpeľňa vo vašej domácnosti bude pôsobiť naozaj jedinečne. 

 

Vzorované tapety do kúpeľne

Milujete vzory? Vzorované tapety do kúpeľne sú trendové, hlavne ak sú s vintage či retro nádychom! Pokiaľ hľadáte vzhľad podobný roku 1970, držte sa pomarančovej a olivovo zelenej farby. Nezabudnite používať aj čiernobielu farbu! Rozhodnite sa či ju použijete v doplnkoch alebo bude hviezdou vašej steny práve táto čiernobiela fototapeta.

 

Tematická kúpeľňa

Ak sa obávate experimentovania, najlepšie urobíte ak zvolíte tapety a doplnky v námorníckych farbách. Fototapety s motívom kotví, lodí, pláže, ostrovných chát alebo klasická imitácia vody. Nezabúdajte, že modrá farba je farbou roka 2020! Existuje veľa smerov, ktoré môžete použiť a podľa nás práve tento nápad vytvára jedinečnú atmosféru a navyše pôsobí zábavne. Ak zvolíte samolepiace tapety, bude aplikácia dokonca jednoduchšia.

 

Fototapeta mušle na pláži  Fototapeta kvapky vody

 

Pokiaľ sa ešte stále obávate, že tapeta zvlhne máme pre vás riešenie! Ak si prajete umiestniť tapetu v tesnej blízkosti vody použite dlaždice. Dlaždice umiestnite až po miesto, kde môže postrekovať voda, následne aplikujte tapetu až po strop. Tento šikovný trik zaistí, že váš interiér bude pôsobiť jemnejšie! Veď sa presvedčte sami. 

Pevne veríme, že sme vás dostatočne inšpirovali a dodali vám odvahu. Teraz sa už nemusíte obávať ničoho. Smelo si skrášlite kúpeľňu podľa predstáv! Kombinujte vaše nápady s tipmi od nás. Budeme sa tešiť na spätnú väzbu.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii