Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Nadčasová modrá farba v interiéri

Nadčasová modrá farba v interiéri

Nikola Zemková Piatok 14. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

Modrá farba sa v našich interiéroch nevyskytuje veľmi často. V minulosti sme sa s ňou najviac stretávali na kuchynských linkách. Lesklú červenú, žltú alebo modrú mal v kuchyni hádam každý. Dnes modrá ponúka oveľa pestrejšie možnosti. Jej bohatá škála odtieňov sa s ostatnými farbami kombinuje najlepšie. Predstavíme vám pár kombinácií, v ktorých sa s modrou stretávame najčastejšie.

 

 

Modrá v interiéri na niekoľko spôsobov

Modrá pôsobí chladne, ale keď zvolíte správny odtieň a bytové doplnky, získate z modrej presne to, čo potrebujete. Pokoj, sviežosť, harmóniu. Môžete pri nej nerušene pracovať, pretože podporuje sústredenie, ale aj relaxovať, lebo upokojuje. Využite silu dreva. Pomôže vám vytvoriť príjemný kontrast a bývanie zútulní. Spojenie modrej a jej odtieňov s ostatnými farbami môže byť rôzne. Modrá sa s ostatnými farbami kombinuje hádam najlepšie.

 

 

Kráľovsky modrá tajomná elegancia

Využite kráľovskú modrú a vytvorte si elegantné bývanie. Nebude pôsobiť pochmúrne ani tmavo. Zvýraznite ňou len jednu stenu a postavte k nej svetlosivú pohodlnú sedačku. Rovnakou farbou natrite aj ostatné steny. Nechajte modrú kráľovsky zažiariť. Využite bytové doplnky zlatej, medenej a bronzovej farby, aby ste obývačku príjemne zútulnili a dodali jej originálny ráz. Keď si na kráľovsky modrú stenu netrúfate, orientujte ju na doplnky. Zo sedacej súpravy a závesov urobte kráľovsky modrý dominantný prvok a vytvorte si štýlovú obývačku s nádychom tajomna.

 

 

NÁŠ TIP: tmavšiu izbu vám pomôžu zútulniť a rozžiariť aj svietniky a sviečky 

 

Nesmrteľná modrosivá kombinácia

Modrú často spájame so sivou a je úplne jedno, ktorý odtieň sivej to bude. S modrou vždy vyzerá dobre. Niekedy stačí naozaj málo. Veľká modrá dizajnová váza, obraz na stenu, či modré vankúšiky. Atmosféru dotvárajú detaily a detaily vám pomôžu odlíšiť vašu izbu od všetkých ostatných.

 

 

 

Spojenie prírodných prvkov a ich farieb

Čistou a na pohľad príjemnou kombináciou je modrá s drevom. Spojenie dvoch prírodných materiálov je čisté a má osobité čaro. Drevený obklad z podlahy „potiahnite“ na jednu stenu. Izba sa opticky predĺži a vyvolá pocit nekonečna. Čerešničkou na torte môže byť umiestnenie veľkej zelenej izbovej rastliny do kúta miestnosti. Vytvoríte netradičné spojenie farieb, s ktorými sa v prírode stretávame najčastejšie. Pekne pri nej vyniknú bytové doplnky z prírodných materiálov, najmä hrubé tkané prestierania, tkané koberce a ovčie kožušiny. Preto je modrá často súčasťou vidieckeho štýlu bývania.

 

 

 

Slnko, voda, vzduch

Sviežosť dovolenkového rána pri mori získate spojením svetlomodrej s bielou. Táto kombinácia je určená tým, ktorí milujú slnko a veľa prirodzeného svetla. Je to jedna z najromantickejších kombinácií, s ktorými sa pri zariaďovaní domácnosti stretávame. Mnoho ľudí ju pokladá za sterilnú, ale zdanie klame. Vstúpte do modrobielej izby prežiarenej slnkom a na sterilnosť si ani nespomeniete. Veľká kytica kvetov vo váze atmosféru ešte viac umocní. Takto zariadený priestor potrebuje voľnosť a vzdušnosť. Ocenia ho najmä ľudia, ktorí v bývaní uprednostňujú minimalizmus

 

 

Modrá a žltá nie je pre každého

Kombinácia modrej a žltej je hravá a svieža. Žltá patrí medzi kontroverznejšie farby. Ľudia ju milujú a dávajú ju všade alebo ju radšej úplne vytesnia. Žltú do bývania zakomponujte len vtedy, keď patríte do prvej skupiny ľudí. Inak by vám mohla začať veľmi rýchlo prekážať. Keď sa pre túto kombináciu rozhodnete, so žltou to nepreháňajte. Zvoľte si doplnok, ktorému dá žltá neopakovateľný výraz a po vstúpení do miestnosti hneď každému padne do oka.

 

 

 

Pekné bývanie v kombinácii s azúrovou 

Farba pripomínajúca priezračný morský záliv sa momentálne teší veľkej popularite. Najlepšie si rozumie so sivou farbou v interiéri vo všetkých jej odtieňoch. Azúrová farba je dosť výrazná. Keď sa rozhodnete priestor oživiť tapetou, na doplnky rovnakej farby radšej zabudnite. Pôsobilo by to rušivo a tapeta by nepriniesla želaný efekt. Sivá sedacia súprava a drevené doplnky vám pomôžu vytvoriť dokonalý celok. Zapáčila sa vám tyrkysová sedacia súprava? Žiadny problém. Urobte z nej základný prvok celej izby a všetko ostatné jej podriaďte. Využite silu kameňa, betónu či tehly a nechajte ju zažiariť presne tak, ako si zaslúži

 

NÁŠ TIP: vďaka obrazom s motívom more a pláž sa budete cítiť každý deň ako na dovolenke 

 

Kombinácia rôznych odtieňov modrej

Nejde o to, aby ste do zariadenia zapojili všetky odtiene modrej, na ktoré si spomeniete. Prepojte maximálne tri odtiene a pokúste sa vytvoriť harmonický celok. Pohrajte sa s doplnkami a spojte ich tón v tóne. Bude to náročnejšie a pri zariaďovaní strávite viac času, ale za odmenu získate zaujímavé bývanie, ktoré bude pôsobiť príjemne a sviežo. 

 

Kde sa vám s modrou bude dariť najlepšie? 

  • Modrá so zelenou osvieži každú detskú izbičku. Modrá pri učení a detských hrách zlepšuje koncentráciu, zelená upokojuje.
  • Zlepšuje spánok.
  • Pokiaľ túžite ubrať na váhe, vymaľujte kuchyňu! Modrá vraj znižuje chuť do jedla.
  • V kancelárii pôsobí decentne a zlepšuje schopnosť  sústredenia a komunikácie.

 

 

 

Modrá je v zariaďovaní pekného bývania plná prekvapení. Spomenuli sme kombinácie s ktorými sa v interiérovom dizajne stretávame najčastejšie. Buďte originálni a vytvorte si svoju vlastnú kombináciu! Fantázii sa medze nekladú. Modrá farba v interiérovom svete ponúka nespočetne veľa možností.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii