EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Trendy sivá farba v interiéri

Trendy sivá farba v interiéri

Lucia Plasa Utorok 04. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

Výber farby pri zariaďovaní nového bývania býva mnohokrát ťažký oriešok, avšak existuje niekoľko neutrálnych farieb, ktoré dokonale zapadnú do každého  štýlu bývania. 

Je neutrálna, univerzálna a nadčasová. Dizajnéri, industriálny aj škandinávsky štýl ju milujú a moderné bývanie by bez nej bolo fádne a nudné. Sivá farba v interiéri je každým rokom čoraz viac žiadúca, dokonca v roku 2021 bola označená ako farba roka. Sivá predstavuje nadčasový trend, ktorý sa teší veľkej popularite po celom svete. Predstavujeme vám trendy sivú v modernom bývaní.

 

sivá farba v obývačke

 

Sivá farba v interiéri

Sivú si spájame so smútkom, zlou náladou a pochmúrnou sivou oblohou, avšak v interiéri sa sivá farba správa úplne opačne. Sivá v interiéri predstavuje výber zlatej strednej cesty medzi "ostrou" bielou a "ťažkou" čiernou farbou. Vo farebnom spektre je sivá neutrálna farba, ktorá sa perfektne kombinuje s každou farbou.

 

sivá spálňa v škandinávskom štýle

 

Sivá a pastelové farby alebo sivá a zemité farby? Sivej sa medze nekladú! Sivá farba je vítaná v každej podobe a aj v každom štýle bývania. Je to dokonalá kulisa pre moderné bývanie plné elegancie, čistoty a hladkých línií. Vytvorte moderný interiér  v "50 odtieňov sivej".

 

Atraktívne farebné kombinácie do obývačky

Univerzálnosť a efektivita sú pre štýlové bývanie kľúčovými. Moderný interiér si vyžaduje moderne zariadené bývanie s esteticky dokonale prepracovaným dizajnom.

Obývačka často predstavuje dominantu celého interiéru. Miesto, kde trávite s rodinou a priateľmi nespočetné množstvo hodín rozprávaním, relaxom a zábavou. Priestranná moderná obývačka je nabitá minimalizmom. Svetlosivé steny rozjasnia a opticky zväčšia celý priestor. Efektívne využitie rôznych odtieňov sivej farby poskytuje moderný interiér s dramatickým vzhľadom. 

 

sivá farba v interiéri modernej obývačky v kombinácii s bielou farbou  sivá pohovka s tyrkysovými vankúšmi

 

Ste fanúšikom severských štýlov bývania? Synonymum k sivej je populárny škandinávsky štýl. Pokiaľ zvolíte severský štýl bývania, farebné kombinácie v obývačke by mali byť zemité a neutrálne. Škandinávsky štýl totiž nepozná extravaganciu a krikľavé farby. Pokiaľ túžite vytvoriť severskú obývačku zvoľte sivú pohovku so žltými, modrými alebo klasickými bielymi vankúšmi, svetlý koberec, prípadne hrejivú bielu kožušinu. Nezabúdajte na sviečky, prírodné prvky, moderný krb a doplnky v sivých odtieňoch.

 

škandinávsky štýl bývania

 

Sivá je pre každú obývačku ako magnet. Môžete ju použiť vo forme sivých doplnkov, rafinovanej sivej betónovej steny alebo v nápaditých sivých detailoch na nábytku. Zvolené farebné kombinácie do obývačky by vo finálnom výsledku mali tvoriť jeden harmonický celok. V obývačke dajte priestor sivej a jej rôznym podobám a následne doplňte moderný interiér obývačky s kontrastnými farbami. Ranou na istotu je kombinácia so žltou, tyrkysovou, korálovou, béžovou alebo aj tradičnou bielou farbou.

 

sivá moderná obývačka

 

Elegantná sivo-biela kuchyňa

Aj sivá farba vie byť jemná a zahriať pri srdci. Svetlý tón sivej je nenápadný, ale za to veľmi príjemný. Sivá s bielou tvoria dokonalý pár. Sivá farba bielu tlmí a biela naopak sivú zvýrazňuje. Dokopy tvoria dokonalú súhru.

 

sivá zlatá modrá moderná kuchyňa

 

Vyskúšajte nežný provensálsky štýl prenesený na kuchynský nábytok zmiešaný so sivým až antracitovým obkladom nad linkou. Celá kuchyňa sa premení na moderné kráľovstvo, ktoré si zamiluje každá gazdinka. 

 

sivá provensálska kuchyňa

 

Šik spálňa v odtieni sivej 

Kráľovná farieb - sivá má eso v rukáve aj pre nežné romantické duše. Čo poviete na príjemnú koralovú farbu v spálni? Vynikajúca spolupráca sivej a korálovej vytvorí magické,  harmonické miesto stvorené na regeneráciu a oddych po ťažkom pracovnom dni. Pridajte do interiéru drevo, zelené izbové rastliny, zlaté a mosadzné doplnky a spálňa snov je na svete. 

 

Obraz kaviareň v Krakove Plagát nežné kvety v hmle

 

Moderná kúpeľňa v sivej

Sivá farba je všestranná a dokonale zapadne aj do konceptu modernej kúpeľne. Nesmrteľná kombinácia pre trendy kúpeľne je jednoznačne sivá farba v kombinácii s drevom. Sivá pridáva na hodnote a drevený obklad vytvára sofistikovaný vzhľad s istou dávkou luxusu. 

 

bielo sivá kúpelňa elegantná sivá kúpelňa

 

Naša rada: Sivú neodporúčame  zaradiť do detskej izby. Sivá je tlmená až upokojujúca farba a detská izba si vyžaduje priestor nabitý energiou a kreativitou. Sivú v detskej izbe akceptujeme len ako doplňujúcu farbu, v podobe dekorácií alebo sivého nábytku.

 

Univerzálna kombinácia farieb so sivou

V živote je potrebná rovnováha. Rovnováha by mala platiť v prírode, ale aj v interiéri. Pri tvorení domova snov je dôležité mať na pamäti, že všetkého veľa škodí. Je dôležité vopred premyslieť kombinácie farieb, ktoré v interiéri chcete použiť. Vo všeobecnosti platí, že v miestnosti musí panovať rovnováha medzi teplými a studenými farbami. "Rozbite" tlmenú sivú žiarivými kontrastmi žltej, oranžovej alebo tajomnej smaragdovej farby. 

 

sivá spálňa s plagátom čiernobielej ženy

 

Trendy kontrasty so sivou

Sivú radíme k neutrálnym, tlmeným, zemitým farbám, takže spĺňa všetky atribúty pre vytvorenie atraktívneho bývania s lákavým moderným interiérom.

Sivá farba perfektne ladí k:

  • príjemne zelenej až smaragdovej,
  • farbe oceánu - modrej,
  • výrazne žltej,
  • romantickej koralovej,
  • hravej ružovej,
  • nadčasovej bielej,
  • upokojujúcej béžovej až hnedej farbe.

 

obývačka v antracitovom odtieni

 

Sivej sa nemusíte báť. Má obrovský potenciál, preto dlhodobo kraľuje v rebríčku obľúbených farieb pre interiér. Čo poviete, oslovila vás trendy sivá v interiéri? Vyskúšate jej rafinovať a efektivitu aj vo vašom novom bývaní?Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii