www.dovido.sk
Potrebujete poradiť? (Po Pia: 8-16:00)
+421 222 205 470 / info@dovido.sk
Farby v dizajne na rok 2021

Farby v dizajne na rok 2021

Nikola Zemková Utorok 05. 01. 2021 Novinky

Farebné trendy sa každý rok menia. Spoločnosti, ktoré udávajú smer každý rok prinášajú farby, ktoré sa v daný rok dostávajú do popredia a ovplyvňujú trendy na nasledujúcich 12 mesiacov. Medzi najznámejšie spoločnosti, ktoré tieto trendy určujú patria spoločnosti Pantone Color Institute, Sherwin-Williams, Dulux a Benjamin Moore. Aké farby vybrali na rok 2021 a prečo? Poďme sa na to spolu pozrieť.

 

Paleta farieb

 

Farby na rok 2021 podľa Pantone Color Institute

Pantone Color Institute pre tento rok vybral farby Ultimate Grey (základná sivá) a Illuminating Yellow (žiarivá žltá) a ich odtiene. Dve farby sa medzi trendy nedostávajú často. Neutrálna sivá sa do výberu trendov dostala prvý krát. Spojením týchto farieb dochádza k stretnutiu dvoch odlišných svetov, ktoré vytvára hrejivé a optimistické spojenie, prebúdza silu a pozitivitu a dodáva energiu a odolnosť, ktorú v tejto dobe tak potrebujeme. Odtiene týchto farieb pôsobia upokojujúco a sú posolstvom sily a nádeje. Kombinácia dvoch farieb predstavujú potrebu jednoty odzrkadľujú dianie v spoločnosti a ich cieľom je ľudí upokojiť. Sivá v interiéri vôbec nemusí byť nuda!

 

Farby na rok 2021 podľa Pantone Color Interiér podľa Pantone Color

 

Sivá je farba kameňa a spája sa so smútkom, strachom a sklamaním. Spojenie sivej a žltej nám hovorí, že aj v ťažkých časoch máme nádej. Vo svojich domovoch dnes trávime oveľa viac času, ako v minulosti, preto sa doma obklopte farbami, ktoré upokojujú myseľ. Video prezentáciu od spoločnosti Pantone Color s ďalšími inšpiráciami nájdete tu

 

Ako to s farbami na tento rok vidí Sherwin-Williams?

S neutrálnou farbou v zemitých tónoch tento rok prichádza aj spoločnosť Sherwin-Williams. Nájdete ju pod názvom urbane bronze“. Základom tejto farby je sýta hnedá, ktorá sa nenápadne prelína so sivou a tmavozelenou. Farba „urban bronze“ sa dobre kombinuje s ostatnými farbami, najmä so zelenou, béžovou a slonovinovou a v podobe vankúšov, koberca, či závesov ju prepojíte skoro s každým interiérom. Dobre si rozumie s tmavým masívnym drevom a kovovými, medenými a zlatými bytovými doplnkami. Pri pohľade na túto farbu sa máme upokojiť a pripomenúť si, že príroda je stále súčasťou našich životov a útočisko máme hľadať práve v nej.

 

Interiér v urban štýle

 

Pokiaľ si neviete urbane bronze farbu predstaviť, pozrite si video prezentáciu tu

 

Spoločnosť Dulux a jej farebný výber 

So zemitými odtieňmi farieb sa pohráva aj spoločnosť na výrobu farieb a náterov Dulux a prichádza s farbou Brave Ground (statočná zem). Nová farba vznikla spojením hnedej drevitej a žiarivej medenej, ktorých výsledkom hrejivý prírodný odtieň. Jemná dávka sivej jej dodáva jemnejší nádych a zaraďuje ju medzi neutrálne farby, aby sa mohla stať súčasťou každého interiéru. Aj toho vášho. Cieľom tohto spojenia farieb je povzbudiť a vniesť do našich životov trochu optimizmu. S pastelovými farbami a sklenenými dekoráciami ju zvýraznite najlepšie.

 

Spálňa vo farbe Brave Ground

 

Netradičná farba z dielne Benjamin Moore

Zemitý odtieň s názvom Aegean Teal (egejská šedozelená) vo farebných trendoch na rok 2021 prvenstvo získal v spoločnosti Benjamin Moore. Uhádli ste. Táto farba vznikla spojením sivej a zelenej, ktoré spolu vytvoria optimisticky pôsobiacu sivomodrú farbu, ktorá sa pri rôznej intenzite svetla jemne mení. Aegean Teal nám má do života vniesť viac stability, pokoja a istoty. Doplnky z prírodných materiálov, alebo v bielej farbe pri nej vyniknú najlepšie.

 

Interiér so štýlovou stenou  

 

Bytový dizajn tento rok ovládli zemité farby, ktoré nám majú dodať silu, energiu a prepojiť nás s prírodou. Výnimka je len žiarivá žltá, ale aj tá je v spojení so šedou farbou. Toto spojenie nám pripomína, že aj po náročných časoch prídu slnečné dni. Tak čo, ktorá farba vás oslovila najviac? Dajte nám vedieť.Doprava zdarma Doprava zdarma nad 89.00 €
Rýchle dodanie Rýchle dodanie Do pár dní u Vás
Široký sortiment Široký sortiment tapiet a dekorácii
Vernostný program Vernostný program pre zaregistrovaných