Zľavy až do 30% • Nakúpte aj našu novinku 🎨🖌️Maľovanie podľa čísel 
Pastelové farby v interiéri: Vytvorte si u seba doma dokonalú jarnú atmosféru!

Pastelové farby v interiéri: Vytvorte si u seba doma dokonalú jarnú atmosféru!

Dovido bloger Streda 12. 04. 2023 Novinky

Jar je v plnom prúde a vy možno uvažujete nad tým, ako trochu oživiť a ozvláštniť vašu domácnosť. Špeciálnu pozornosť sa oplatí venovať pastelovým farbám, ktoré sú už niekoľko rokov veľkým trendom. Vo svojich návrhoch ich používajú aj najznámejší interiéroví dizajnéri a sú skvelou voľbou do akéhokoľvek priestoru. My vám prinášame niekoľko praktických tipov, ako ich viete aj vy jednoducho vniesť do svojho domova!

 

Pastelové farby a pozitívne emócie 

Pastelové farby mnohí označujú ako farby jari. Ich odtiene sú totiž často inšpirované práve prírodou, predovšetkým kvitnúcimi kvetmi. V človeku tak prirodzene vzbudzujú emócie šťastia a radosti. Zároveň pôsobia upokojujúcim dojmom a interiéru dodávajú jemný a svetlý charakter.

 

 

 

Veľkou výhodou pastelových farieb je skutočnosť, že sa dajú veľmi ľahko kombinovať. Napríklad, ak by ste chceli skombinovať klasický sýty odtieň modrej a žltej, výsledok by pravdepodobne nebol oku lahodiaci a silný kontrast medzi farbami by narúšal uvoľnenú atmosféru v interiéri. Pri pastelových farbách sa vám niečo takéto nestane. Jemné odtiene na seba prirodzene nadväzujú, takže môžete slobodne kombinovať prakticky akékoľvek farby.

 

Obľúbené pastelové farby do interiéru 

V dnešnej dobe sa najväčšej popularite tešia svetlé pastelové farby. Najmä odtiene bielej, béžovej, sivej či ružovej. Tie sa veľmi často používajú ako dominantné farby v interiéri, takže nimi napríklad môžete namaľovať steny.

 

 

 

Populárne sú však aj rôzne špecifické odtiene pastelových farieb – zelené, modré, fialové, oranžové či žlté. Tie veľmi dobre dopĺňajú základné svetlé farby a do svojej domácnosti ich viete vniesť napríklad v podobe rôznych doplnkov alebo dekorácií. 

 

 

 

Ako zakomponovať pastelové farby do interiéru? 

Existuje veľa zaujímavých spôsobov, ako viete aj vy jednoducho obohatiť svoj interiér o pastelové farby. Pokiaľ chcete významne zmeniť jeho charakter, rozhodnúť sa môžete pre kompletné premaľovanie stien. Avšak, je tu aj jednoduchšie riešenie.

 

Pastelové tapety na stenu 

Vďaka kvalitným vliesovým tapetám na stenu s pastelovými farbami nemusíte riešiť maľovanie. Prerábku vašej domácnosti tak zvládnete oveľa rýchlejšie. Obľúbené sú pastelové tapety s prírodnými motívmi kvetov či listov. Tie vás uchvátia svojimi jedinečnými farbami a do interiéru vnesú príjemnú jarnú náladu. 

 

 

 

Zaujímavou voľbou sú aj pastelové tapety s motívom máp alebo rôznymi geometrickými prvkami, ktoré vášmu domovu dodajú hravý charakter. 

 

Dekorácie do interiéru 

Pastelové farby môžete do svojho interiéru vniesť aj v podobe rôznych dekorácií a doplnkov. Napríklad, závesov, kobercov, posteľnej bielizne či vankúšikov do obývačky. V kuchyni sa zas viete pohrať s prestieraním v zaujímavých pastelových odtieňoch. 

Praktický tip: Pastelové farby sa veľmi dobre kombinujú s dreveným nábytkom. Perfektne zapadnú do domácnosti, ktorá je zariadená v súlade so škandinávskym, minimalistickým, moderným či vidieckym štýlom. 

 

Pastelové plagáty na stenu 

Originálne plagáty na stenu s pastelovými farbami sú perfektným doplnkom do interiéru, ktorý dokáže významne zmeniť charakter vašej domácnosti. Je len na vás, či uprednostníte jemnejšie alebo výraznejšie farebné kombinácie. Vyberať si viete spomedzi mnohých unikátnych motívov. Obľúbené sú najmä prírodné, no veľkej popularite sa tešia aj zaujímavé abstraktné dizajny.

 

 

 

Plagáty sú dostupné vo viacerých rozmeroch, ľahko tak aj vy nájdete taký, ktorý dokonale zapadne do vašej domácnosti. 

Vyberte si z našej ponuky jedinečných tapiet či plagátov a navoďte si u seba doma dokonalú jarnú atmosféru!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii