Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Tapety do spálne, trendy na rok 2020

Tapety do spálne, trendy na rok 2020

Nikola Mihalisková Utorok 22. 10. 2019 Tapety a materiály

Pri zariaďovaní bytu ste si určite dali záležať na vašej spálni. Veď predsa spálňa je vašou pomyselnou komnatou, súkromím a fantáziou! Ak sa ešte len plánujete pustiť do prerábania alebo zariaďovania spálne máme pre vás pár trendových tipov, ktorými sa môžete inšpirovať. Zabudnite na staré časy, kedy ste si ako deti len ťažko mohli vybrať motív alebo farbu vašej steny. Ako dospelí ľudia si môžete spálňu vyšperkovať tak divoko a nádherne, ako sa vám páči. Skrášľovanie spálne odzrkadlí váš osobný štýl! Vytvorte look, ktorý si zamilujete vy a celá vaša domácnosť. Zvýšte kvalitu vášho spánku správnou, príjemnou atmosférou!

 

Fototapeta ružová orchidea

 

Štýlové farby tapiet do spálne

Ak si myslíte, že klasické a jednoduché tapety budú hitom roku 2020, mýlite sa! Je to práve naopak, v móde budú odvážne a neštandardné kúsky a odtiene, ktoré vám umožnia získať jedinečný dizajn.

Spálňa v znamení modrých tapiet 

Ideálnou farbou do spálne je zelená farba. Avšak v roku 2020 budú trendové práve modré tapety, a to nielen do spálne! Modrá je dobrá, o tom sú presvedčení aj dizajnéri. Modrá farba patrí medzi klasické farby, ktoré vytvárajú podnet na relaxáciu alebo hlboký spánok. Ak zvolíte tmavomodrú farbu, mali by ste zaspať o niečo rýchlejšie. Svetlejší odtieň vám naopak uľahčí vstávanie, ktoré nemá v obľube ani jeden z nás. Svetlejšiu tapetu kombinujte s tmavým nábytkom a tmavomodré farby, napríklad so svetlou posteľou. 

 

Fototapeta modrá ruža  Fototapeta pixel v azúrovej farbe

 

Univerzálne šedé tapety do spálne

Šedé tapety sú aktuálnym trendom interiéru! Dôvodom je hlavne narastajúca obľuba škandinávskeho štýlu, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je drevo. Výhoda šedých tapiet spočíva v ich univerzálnosti. Šedú tapetu môžete zladiť s akýmkoľvek odtieňom. Originálnosť priestoru dosiahnete prostredníctvom svetlých kúskov nábytku a dekorácií.

 

Fototapeta kráľovstvo šedej  Fototapeta kúzlo šedého dreva

 

Tapety do spálne s nádychom luxusu

Pokiaľ si chcete preniesť do vašej spálne čo len trošičku luxusu, zlatá a staroružová farba je pre vás to, čo hľadáte! V posledných rokoch sa výskyt staroružovej farby zvýšil a nebude tomu inak ani v roku 2020. Staroružové tapety pôsobia luxusne a zároveň elegantne. V kombinácii so sivou, koralovou, béžovou a zlatou farbou naladia tú správnu atmosféru na relaxáciu a spánok. Zlaté tapety majú bohatú históriu a aj naďalej sa využívajú. Nie je to iba klasika, ale aj luxus! Dajte si však pozor, tento odtieň sa nehodí do každej miestnosti. Pokiaľ máte malú spálňu, vyvarujte sa tejto farbe. Zlaté fototapety totiž pôsobia harmonicky vo veľkých izbách.

 

Fototapeta kúzlo noci

 

Tapety do spálne v starej dobrej klasike 

Starou dobrou klasikou je jednoznačne čierno-biela kombinácia, ktorú môžete aplikovať aj do vašej spálne! Nebojte sa čiernej fototapety. Pokiaľ doladíte tapetu čiernej farby s nábytkom a dekoráciami v bielej farbe, bude tento kontrast vyzerať magicky! Béžové tapety sú ďalšou klasikou, ktorá sa hodí snáď do každého interiéru. Béžovú farbu môžete kombinovať s ďalšími kontrastnými farbami, my sme však toho názoru, že spálňou ladenou do béžova nič nepokazíte, práve naopak!

 

Fototapeta čiernej farby  Fototapeta v béžovej farbe

 

Štýlové vzory tapiet do spálne

Tapety bez vzorov majú svoj zmysel. Pokiaľ vám chýbajú štýlové vzory určite si vyberiete! Vzorované tapety nevyzerajú nudne, majú aj naďalej svoje čaro a dokážu dotvoriť atmosféru, po ktorej túžite. Dnes už nájdete tapety s rôznymi vzormi. Trendom na rok 2020 budú:

 

Fototapeta ľalia na vode

 

Štýlová atmosféra spálne, ktorú dosiahnete pomocou tapiet

Keď už máte predstavu po akej farbe fototapety siahnuť a vybratý vzor, ktorým chcete doladiť svoj interiér môžete vytvoriť kúzelnú atmosféru interiéru! Podľa prichádzajúceho trendu, bude vaša domácnosť moderná práve vtedy, keď použijete béžovú fototapetu. Súčasný štýl pozostáva z využitia spomínanej farby minimálne na jednom kuse nábytku. Okrem béžovej farby môžete zvoliť aj svetlo šedú tapetu.

Provensálsky štýl spálne

Jedným z najpoužívanejších štýlov je práve provensálsky štýl. Tento štýl bude trendový aj v novom roku. Dekorovanie spálni v tomto prípade pochádza až zo samotného Francúzska a prináša akúsi rustikálnu eleganciu. Tento vzhľad dosiahnete prostredníctvom tapiet v svetloružovej, modrej, béžovej alebo svetlozelenej farbe. Pastelové odtiene kombinujte s bielym nábytkom alebo svetlejším drevom. Kvetinové vzory sú viac než vítané!

 

Fototapeta modrá Azalka

 

Podkrovný “loft” štýl spálne

Imitácia prírodných materiálov je v kurze! Práve loft štýl využíva imitáciu tehly a betónu. Podkrovný look sa vyznačuje tapetami, ktoré vyzerajú "ošúchane". Fototapety sú inšpirované USA, obdobím osídľovania skladov, ktoré boli využívané ako obytné priestory. Odporúčame tapety s imitáciou tehly alebo betónu aplikovať len na jednu stenu, ostatné steny by mali byť v neutrálnych farbách.

 

Fototapeta výsosná tehla  Fototapeta betónový Urban štýl

 

Spálňa inšpirovaná škandinávskym štýlom

Škandinávsky vzhľad docielite skutočne jednoducho! Základným prvkom je minimalizmus, preto by mal byť celkový nábytok, doplnky a ďalšia výzdoba v tomto duchu. Najtypickejšou fototapetou je tapeta šedej a bielej farby. Nábytok v svetlých farbách je často kombinovaný s drevom. Škandinávsky štýl si nepotrpí na eleganciu, dáva prednosť geometrickým tvarom, napríklad pruhom alebo chevron vzoru, ktorý môžete vidieť na obrázku vpravo.

 

Fototapeta so šedými pruhmi  Fototapeta škoricové škandinávske tvary

 

Vidiecky "country" štýl spálne

Posledný štýl je práve vidiecky podkrovný vzhľad, ktorý opäť prichádza z USA. Ide o klasickú, respektíve rustikálnu inšpiráciu, pri ktorej je dôležité používať teplé farby tapiet i dekorácií. Narozdiel od provensálskeho štýlu, vidiecky štýl nepoužíva pastelové farby a kvetinové vzory! Obľúbeným odtieňom je hnedá a červená . Tapetu spálne odporúčame doladiť s tmavším nábytkom a kontrastnou bielou posteľou. Parohy ako dekorácia podčiarkne “country” štýl!

 

Veríme, že sme vás článkom zaujali. Predbehnite rok 2020 a vytvorte si spálňu podľa budúcich trendov alebo si od nás zoberte len niektoré prvky. Je to len na vás! Dajte nám vedieť do komentára, ktorý trend vás oslovil najviac. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii