EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Čo o vás prezradia obľúbené farby v interiéri?

Čo o vás prezradia obľúbené farby v interiéri?

Lucia Plasa Streda 23. 03. 2022 Tipy a inšpirácie

Verte či nie, ale farby majú skutočný vplyv na psychiku ľudí. Dokážu ovplyvniť naše nálady a pocity. Pomocou farieb dokonca vieme odkryť a sčasti definovať aký typ osobnosti ste. Ste zvedaví, čo o vás prezradí vaša obľúbená farba na stene? Je to biela, sivá alebo zelená farba? 

 

Neutrálna a univerzálna - biela farba

Biela farba je farbou čistoty. Platí to aj o milovníkoch bielej farby. Sú to čistotní, vyrovnaní ľudia s túžbou po dokonalosti. Ak je pre vás typická biela farba nielen v interiéri, určite ste sebavedomí, sebestační a tak trochu samotársky typ. V živote potrebujete jednoduchosť a robíte všetko pre to, aby ste sa nemuseli spoliehať na druhých.

 

biela farba v obývačke biela farba v kuchyni 

 

Farba ženskosti - ružová 

Vlastnosti ako láskavosť, veľkorysosť a empatia k druhým ľuďom sú vo vašom živote kľúčové. Ak k týmto vlastnostiam pridáme citlivosť a zmyselnosť, je pochopiteľné, prečo vo vašom interiéri prevláda romantická ružová farba. Osoba, pre ktorú je charakteristická ružová je nežná, pokojná, "sladká" a túži byť bezpodmienečne milovaná.

 

ružová kúpeľňa ružová farba v interiéri

 

Nadčasová sivá farba

Sivá farba v interiéri je veľmi populárna a moderná. Predstavuje neutralitu a univerzálnosť. Ak patrí sivá farba k vašim obľúbeným, prezradí o vás, že ste človek, ktorý v živote hľadá pokoj a stabilitu. Jednoducho chcete žiť spokojný život. Neradi vediete spory, preto sa radšej okoliu prispôsobíte a urobíte kompromis. V pracovnej sfére ste tvrdý, lojálny a oddaný pracovník. Túžite mať veci pod kontrolou a vytvoriť rovnováhu vo všetkých životných sférach. 

 

sivá farba v interiéri sivá farba v obývačke

 

Farba nebies - modrá farba

Modrá farba všade, kam sa pozriete? Je to ideálna farba, pokiaľ potrebujete znížiť tep a telesnú teplotu. Pozor, priveľa modrej môže pôsobiť skľučujúco. Podľa prieskumov modrú farbu v interiéri obľubujú viac muži ako ženy. Symbolizuje bezpečný prístav. Vyvoláva pokoj, vyrovnanosť a stabilitu. Modrá farba je typická pre ľudí, ktorí v živote hľadajú vnútorný pokoj. Sú konzervatívni, sentimentálni a úprimní. Ľudia, u ktorých prevláda modrá farba v interiéri sú spoľahliví priatelia, verní v manželskom živote a dôslední v práci. Vedeli ste, že zamestnanci v kancelárii s modrou farbou sú produktívnejší?

 

modrá farba v interiéri modrá farba v interiéri

 

Elegantná čierna farba

Fakt alebo mýtus? Sú ľudia, ktorých obľúbená farba je čierna, mrzutí a depresívni? Mýtus. Čierna farba symbolizuje moc, prestíž a eleganciu. Je to farba sofistikovaných ľudí, ktorí sú zväčša konzervatívni a majú radi veci pod kontrolou. Občas si stavajú pomyselnú bariéru pred okolitým svetom a veľmi ťažko si ľudí pripúšťajú k telu. Čierna je farba konvenčných ľudí so zmyslom pre umenie. V interiéri už nie je žiadnym nováčikom. Je veľmi populárna a nájde si uplatnenie v každom jednom štýle bývania.

 

čierna farba v kúpeľni čierna farba v spálni

 

Obľúbená klasika - hnedá farba

Hnedá farba je farbou Zeme. Je to farba stability, bezpečia a pohodlia. Aj u vás doma je dominujúcou farbou hnedá? Hnedá je charakteristická pre pracovitých, priateľských a zodpovedných ľudí. Nie ste žiadny "snílek", naopak spontánnosť je pre vás tabu. Nohami stojíte pevne na zemi. Podstatou vášho života je mať rodinu a  priateľov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Potrebujete dobrú prácu a komfort v živote. 

 

hnedá farba v elegantnej spálni hnedá v interiéri

 

Zelená farba - farba prírody a stability

Ste "prírodný" typ a v rebríčku farebnosti je u vás zelená farba na prvom mieste? Zelená je typická pre úprimných, inteligentných a  praktických ľudí, ktorí milujú prírodu. Zelená farba o vás prezradí, že ste láskavá, súcitná a vyrovnaná osobnosť. Jednou z vašich potrieb je milovať a byť milovaný. Vlastné pocity neskrývate, naopak, je o vás známe, že ste ako otvorená kniha. Zelená farba je ideálna pre ľudí, ktorí majú radi spoločnosť a túžia niekam patriť.

 

 zelená farba v interiéri zelená farba v interiéri

 

Raj na zemi predstavuje trendy tyrkysová farba

Tyrkysová farba je v interiérovom dizajne tak trochu nováčikom. Trendy tyrkysová lieči citovú stránku a vytvára emocionálnu stabilitu. Ak je vašou obľúbenou farbou tyrkysová, určite ste komunikatívny, empatický a kreatívny. Ľudia, ktorých top farbou je tyrkysová, sú skvelí v multitaskingu. Majú vynikajúce organizačné a riadiace schopnosti. Tyrkysová je typická farba pre tých, ktorí sa v živote neustále hľadajú a vytvárajú si život podľa vlastných podmienok.

 

tyrkysová farba v interiéri tyrkysová farba v interiéri

 

Moderná oranžová

Ste priateľský, extrovertný a večne pozitívne naladený? Potom je vašou obľúbenou farbou určite oranžová. Oranžová je charakteristická pre slobodomyseľných ľudí s dobrodružným duchom. Máte radi nové výzvy, ste súťaživý a bez boja sa nevzdávate. Oranžová farba v interiéri o vás napovie, že život je pre vás jedna veľká "párty". Neustále vyhľadávate spoločnosť, v ktorej chcete byť rešpektovaný. Ľudí beriete takých, akí sú.

 

oranžová farba v interiéri oranžová v interiéri

 

Energická žltá farba

Pokiaľ je žltá vašou obľúbenou farbou, určite ste veselý, energický a zábavný človek. Žltá farba v interiéri stimuluje myslenie a kreatívneho ducha. Osoby, ktoré žltú uprednostňujú pred ostatnými farbami sú impulzívne, spontánne a vynikajúce v logických hrách. Optimizmus takýchto ľudí je nákazlivý. Rodinu a dobrých priateľov si držia blízko, pretože sú si vedomí, že predovšetkým oni ich milujú takých akými sú. 

 

žltá farba v obývačke žltá farba v interiéri

 

Vášeň a romantiku zosobňuje červená farba

Červená je dynamická farba. Predstavuje vášeň, silu a teplo. Okrem iného je to aj farba sexuality. Ľudia, ktorí majú najradšej zo všetkých farieb červenú, prahnú po pozornosti a akčnom živote. Neboja sa ísť za svojím snom a plniť si všetky túžby. Sú to impulzívne, energické typy so súťaživým duchom. Červená farba je typická pre tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí sa nevyhýbajú manuálnej práci. Trpezlivosť však nie je ich silnou stránkou.

 

červená farba v interiéri červená farba v interiéri

 

Trendy fialová farba

Ak je fialová farba vašou obľúbenou farbou vypovedá to o vás, že ste perfekcionista. V živote potrebujete poriadok a dokonalosť. Máte kreatívneho ducha a silnú intuíciu. Radi pomáhate druhým ľuďom. Ste citlivý a empatický človek, no niekedy to vyzerá, že si žijete vo vlastnej bubline. Milujete skôr nekonvenčné veci a to sa odráža aj vo vašom interiéri a vo vašom šatníku. Radi cestujete a spoznávate nových ľudí. Veríte v "duchovno" a v silu vesmíru.

 

fialová farba v spálni fialová farba v jedálni

 

Predstavili sme vám charakteristiky najznámejších základných farieb. Pravdou je, že pri tvorení bývania snov, potrebujete využiť efektivitu a praktickú stránku neutrálnych farieb. Výrazné farby, aj keď patria k vaším obľúbeným, odporúčame pridať ako vedľajšie farby. Ako je to u vás? Ste konzervatívni alebo milujete nekonvenčnosť? Ktorá farba hrá u vás v interiéri prvé husle ? Sedí na vás popis, ktorý je pri danej farbe? Dajte nám vedieť.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii