FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Zelená farba v interiéri vo všetkých svojich odtieňoch

Zelená farba v interiéri vo všetkých svojich odtieňoch

Nikola Zemková Pondelok 21. 03. 2022 Tipy a inšpirácie

Zelenú farbu v interiéri využívame stále častejšie. Dôvodom je jej pôvod v prírode a naša snaha o prirodzenosť a ekologickosť. Pri zariaďovaní uprednostňujeme prírodné materiály a prírodné tóny. Snažíme sa uniknúť pred stresom, ktorý je našim každodenným spoločníkom, ale do prírody sa bohužiaľ každý deň nedostaneme. Doma si chceme vytvoriť priestor, do ktorého sa budeme po náročnom dni radi vracať. Zelená farba a jej odtiene vám s vytvorením priestoru s nádychom prírody pomôžu. My vám v nasledujúcich riadkoch prezradíme ako na to. 

 

 

 

Inšpirujte sa prírodou

Pri myšlienke na zelenú farbu si predstavíme v prvom rade stromy, kvety, prírodu. Zelená nás v skutočnom svete obklopuje spomedzi ostatných farieb asi najviac. Upokojuje. Preto sa v interiéroch vyskytuje tak často. Zvoľte si odtieň zelenej, ktorý sa vám páči najviac. Trávovú, hráškovú, olivovú alebo jemnú farbu zeleného jablka. Spojte ju s farbou, ktorú pri nej v prírode vidíte najčastejšie. Hnedou, pieskovou, sivou, ale aj zelenou v odlišnom odtieni.

 

 

 

Zelená na bytových doplnkoch

Zelenú milujete, ale v prípade zariadenia domácnosti sa jej dosť bojíte. Risknite to. Začnite doplnkami. Kombináciou zelenej na vankúšoch, závesoch, prestieraní, kvetináčoch a ostatných bytových doplnkoch. Zelená je farbou jari. Obnovy. Nového začiatku. V ľuďoch vyvoláva príjemné pocity, podporuje, navodzuje pocit istoty a pomáha vám udržať pozitívne naladenú myseľ.

 

 

 

Natrite steny bielou a zaveste na ňu obraz na stenu s výrazne zeleným motívom. Prípadne stavte na tapetyNalepte ich len na jednu stenu, pokiaľ sa na takýto zásah necítite. Natrite zelenou komodu, stoličky, či konferenčný stolík. Kriedová farba v zelenkavom odtieni vám pomôže dať starým veciam druhú šancu. Postupne budete odvážnejší a so zelenou budete experimentovať stále viac.

 

 

 

Zelená a množstvo odtieňov, ktoré ponúka 

Je to farba, ktorá nepohlcuje a neodráža svetlo. Priestor opticky nezväčšuje, ani nezmenšuje. Napriek tomu sa na sýte odtiene zelenej zamerajte, keď máte priestor s dostatkom denného svetla a pri menších miestnostiach stavte na svetlo zelené odtiene. Jemné zelené tóny pôsobia chladne, ale pokojne. Jej chlad zjemníte správne zvolenými doplnkami v neutrálnych svetlých farbách a farbe prírodného dreva. Teplejšie tóny zelenej sú zdrojom energie, podporujú motiváciu a kreativitu. Veľmi tmavé tóny pôsobia pochmúrne, ale v kombinácii s metalickými farbami vytvoríte elegantný a veľmi príjemný interiér.

 

 

 

Limetková zelená je svieža a hravá, ale veľa ľudí ju pokladá za príliš výraznú. Pri tmavšej zelenej môžete mať pocit, že príliš ťahá oči. Poriadne si rozmyslite, ktorý odtieň zelenej v ktorej miestnosti použijete.

 

 

 

NÁŠ TIP: Spojte viac odtieňov zelenej a vytvorte atmosféru trochu tajomného, ale veľmi pokojného lesa. V lese je toľko odtieňov zelenej, že ich ani spočítať nedokážete a z každého uhla vyzerá inak.

 

Podporte ňou priestor 

Odtiene zelenej sa osvedčili v kanceláriách a detských kútikoch. Na miestach, kde je energia, kreativita a motivácia doslova žiadaná. Pri pohľade na zelenú farbu sa uvoľňujú endorfíny a zatúžite niečo zmeniť. Otvoríte sa novým možnostiam a začnete konať. 

 

 

 

V kaviarňach a často navštevovaných priestoroch, v ktorých vládne vrava a hluk, upokojuje a utlmuje okolitý ruch, ale záleží na tom, ktorý odtieň zelenej si vyberiete. Povzbudivo pôsobia svetlejšie odtiene s nádychom do žlta, chladné a tmavšie odtiene utlmujúO pozitívnych účinkoch zelenej farby vedia aj lekári. Radi ňou natierajú steny v ambulanciách a čakárňach. Nebojte sa jej! Zelená pozitívne ovplyvňuje nervový systém a normalizuje krvný tlak. 

 

Farby, s ktorými jej to pristane najviac 

Zelená farba na stenu sa často používa ako podkladová práve preto, že sa dobre kombinuje s ostatnými farbami. V kombinácii s bielou pôsobí striedmejšie, v spojení s béžovou a sivou je elegantnejšia. Zaujímavá je kombinácia tmavej zelenej so svetlou ružovou alebo svetlou fialovou. Pôsobí romanticky a nežne. Smaragdová je exotická, pristane jej to bielou, krémovou, sivou a béžovou. Machovej dodá energiu oranžová a žltá. Červená je v kombinácii so zelenou síce výrazná, ale vytvára veľmi zaujímavý kontrast. Pri spojení zelenej s výraznými farbami to s doplnkami nepreháňajte! Jeden dominantný prvok na seba stiahne všetku pozornosť a tak to má byť. V opačnom prípade bude priestor aj v najlepšom úmysle pôsobiť lacno.

 

 

 

NÁŠ TIP: Inšpirácie pre kombinovanie zelenej s ostatnými farbami hľadajte v prírode. Modrá, hnedá vo všetkých svojich odtieňoch, biela a nesmrteľná farba dreva sa vám bude so zelenou kombinovať najlepšie. 

Zaujímavosť na záver: Pastelová a olivová zelená sa často využíva v rustikálnom, vintage a provensálskom štýle bývania. Jemné tóny navodzujú pocit bezpečia a pohody. V kombinácii s bielou, drevom a ďalšími prírodnými materiálmi pôsobí zelená upokojujúco a útulne. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii