EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Vintage štýl bývania

Vintage štýl bývania

Nikola Mihalisková Streda 27. 05. 2020 Štýly bývania

Túžite po domove a páčia sa vám vintage prvky? V súčasnosti nie je problém zariadiť interiér s romantickým vintage nádychom. Vintage bývanie vyzerá veľmi vkusne, a vďaka univerzálnosti prvkov môžete dodať vintage look každej izbe. Vintage prvky sa perfektne hodia do moderného interiéru, kde vytvárajú príjemný kontrast. Vintage štýl je príbuzný retro štýlu, ak sa teda bojíte kombinovať moderný vzhľad s vintage prvkami, zvoľte country tému.

 

Paraván s motívom vintage korešpondencie  Obraz vyšívaný nápis Love

 

Vintage dekorácie otvárajú širokú paletu možností. Nemusíte renovovať izbu, stačí ak doplníte interiér o prvky v tomto štýle. Môžete tak urobiť prostredníctvom ozdobných zrkadiel a vzorovaných materiálov, prípadne obrazov či iných vintage doplnkov. Vytúžený vzhľad môžete dosiahnuť jednoduchým zoskupením starých zrkadiel v chodbe alebo fototapetou.

 

Vintage štýl bývania

Ak ste presvedčení, že chcete vložiť vintage prvky do svojho domova môžete tak urobiť pomocou nádherných obliečok s kvetinovým motívom alebo premenou poličky na vintage toaletný stolík s farebnými doplnkami. Kuchyňu môžete obohatiť štýlovým vintage obrusom alebo utierkou, na ktorej je vyobrazená napríklad čajová sada, príbor, šálky a podobne. Doplnkami zjemníte priestor, o to viac ak máte v kuchyni kovové prvky. Obývačku môžete skrášliť vyšívanými vintage vankúšmi.

 

Farby podporujúce vintage štýl

Vintage štýl sa dá dosiahnuť aj pomocou farby. Pokiaľ chcete “kráčať” s najnovšími trendmi, odporúčame vám prevažne krémový, elegantný nábytok s ošúchaným vzhľadom. Prinesiete tak country-cottage look, ktorý môžete obohatiť vintage doplnkami. Keď hovoríme o kúpeľni, môžete použiť nádhernú kvetinovú fototapetu. Vo všeobecnosti však odporúčame držať sa béžovej, bielej a modrej farby.

 

Fototapeta ružové kvety vo vintage štýle  Paraván s motívom novín vo vintage prevedení

 

Spálňa vo vintage štýle

Vintage spálňu môžete mať jednoducho u vás doma! Zariaďte si izbu použitím nábytku vo vidieckom štýle. Následne nábytok skombinujte s fototapetou s vtáčou potlačou. Tapetu môžete umiestniť na jednu alebo na všetky steny. Najideálnejšie je vtáctvo inšpirované 50. rokmi. Vtáčie výtlačky sú tiež vhodné na žalúzie, záclony či čalúnené kreslo. Prípadne si môžete zaobstarať obraz s motívom vtákov.

 

Fototapeta konár stromu vo vintage štýle  Obraz kolibrík

 

Druhým spôsobom, ako premeniť interiér na vintage spálňu je použiť doplnky. Elegantné, staro pôsobiace zrkadlá vnesú do priestoru drámu, romantiku a eleganciu. Vyberte všetky vaše šperky do vintage krabičiek a umiestnite čerstvé kvety do vázy. Pokiaľ máte biele steny, použite farebné dekorácie. Pre zvýraznenie štýlu, použite úchytky (háčiky) v zlatej či bielej farbe. Nezabudnite na kvetinový motív, ktorý dodá starožitný look.

 

Vintage chodba

Chodba vo vintage štýle prináša príjemnú atmosféru, hneď po vstupe do domácnosti. Vintage vzhľad dosiahnete umiestnením starej stoličky, ktorú skombinujete so vzorovanou tapetou. Ako sme už spomínali, najideálnejšie je umiestniť niekoľko zrkadiel na stenu. Zrkadlá prinášajú svetlo a opticky zväčšujú priestor. Pre odvážnejších máme tip! Zoskupte menšie zrkadlá pre eklektický celok. Ďalším vhodným doplnkom sú práve plagáty s rámom. Nezáleži na tom, či majú obrazy jednotnú veľkosť, rám či farbu. Môžete umiestniť akýkoľvek plagát s rámom, prinesiete tak atmosféru s nádychom 20. storočia.

 

Obraz s rámom vintage klavír  Obraz s nápisom Love

 

Pokiaľ chcete niečo menšie, odporúčame do chodby vintage doplnky, napríklad vtáčie klietky, staré knihy alebo staré školské rádiá či gramofóny. Dokonca môžete vystaviť aj staré pohľadnice. Práve tieto doplnky jednoducho pretvoria klasickú chodbu na chodbu vintage!

 

Fototapeta s motívom vintage kníh  Obraz šepot vtáčika vo vintage štýle

 

Kuchyňa vo vintage štýle

Pozoruhodná komoda je práve to, čo odlišuje klasickú kuchyňu od vintage kuchyne. Doprajte si čas a vyberte komodu, ktorá pôsobí vidieckym štýlom. Ďalej sa už venujte doplnkom, ako je výber stolového riadu či utierky, prípadne obrusu. Odporúčame vystaviť riad na poličke, prípadne zavesiť panvice či poháre. Závesná koľajnica je navyše veľmi praktická, môžete uskladniť riad a ušetriť priestor. Vintage štýl doplňte kvetmi alebo tapetou s motívom kvetov.

 

Obraz do kuchyne  Obraz nebeský domov

 

Vintage kúpeľňa

Nezabudli sme ani na kúpeľňu! Nemusíte výlučne používať iba vintage farby, môžete pridať niečo veselé a hravé. Skombinujte cukríkovo ružovú s citrónovo žltou farbou a vytvorte tak atmosféru z 50. rokov 20. storočia. Myslite aj na maličkosti! Skrášlite kúpeľnu plagáty s rámom.

 

Obraz s rámom vzorovaný kruh  Obraz s rámom abstraktný vzor

 

Budeme radi, ak nám napíšete váš názor ohľadom vintage štýlu bývania. Ktorú miestnosť by ste oživili vintage prvkami vy? Páči sa vám vintage vzhľad interiéru alebo dávate prednosť klasike? Dajte nám vedieť!

 

  Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii