EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Čierna farba v interiéri

Čierna farba v interiéri

Nikola Zemková Piatok 20. 08. 2021 Tipy a inšpirácie

Čierna je jednou z najobľúbenejších farieb, ale v interiérovom dizajne sa nepoužíva často. Máme voči nej predsudky. Spájame si ju so smútkom a snažíme sa jej vyhnúť, čo je škoda. 

Čierna farba ponúka rôzne možnosti, vďaka ktorým vytvoríte netradičný, ale o to zaujímavejší moderný interiér. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čo všetko čierna v interiéri dokáže. 

 

 

Vo veľkom priestore vynikne lepšie

Čierna farba na stene najlepšie vynikne vo veľkých priestoroch. Keď sa pre túto elegantnú farbu rozhodnete, natrite ňou len jednu stenu. Tú, ktorú chcete zvýrazniť najviac. Celú miestnosť na čierno nenatierajte. Použitie čiernej farby na jednej stene alebo jej časti dodá izbe dynamickosť, príliš veľa čiernej pôsobí depresívne a miestnosť môže opticky zmenšiť. Neutrálne farby ju dokonale vyvážia. Najlepšie si rozumie s bielou, béžovou, smotanovou a farbou kapučína

 


 

Nie je čierna ako čierna

Využite čiernu vo všetkých jej odtieňoch. Lesklá čierna tapeta alebo matná čierna farba na drevo, ktorá zvýrazní prirodzenú štruktúru dreva. S kamenným obkladom a betónom bude čierna ešte zaujímavejšia. Nechajte ju zažiariť a zvýraznite ňou iba to, čo sa vám najviac páči. Dajte priestoru vlastný, originálny rukopis. Niekedy stačí naozaj málo.

 

 

 

Čierna v obývačke. Áno, či nie?

Interiérový dizajn tvorí aj nábytok a bytové doplnky. Čierna je síce univerzálna a pôsobí elegantne a honosne, ale pri výbere obývacej steny sa jej radšej vyhnite. Prach sadá na všetko. Tomu sa nevyhneme. Na čiernom podklade vidieť každé zrnko prachu. Dnes vám utieranie prachu 5 krát do týždňa neprekáža, ale neskôr sa obývacej stene začnete vyhýbať, aby ste ten prach nevideli. Čiernu využite len pri dekoráciách. Vynikne skvele na svetlom podklade, v kombinácii s bielou dosiahnete nadčasový vzhľad.

 

 

NÁŠ TIP: Keď rozmýšľate nad interiérovou dlažbou, zamerajte sa na čierno-bielu kombináciu. Získate doplnok, ktorý všetko ostatné zatieni. Izbu zariaďte jednoduchým nábytkom čistých línií a moderné bývanie je na svete. 

 

Ako základný dekoračný prvok môžete využiť čierny konferenčný stolík. Utierate ho niekoľkokrát denne. Prach sa na ňom držať nebude a stolík vám pomôže vytvoriť kontrast, po ktorom ste vždy túžili. Čiernu sedaciu súpravu tiež nevidieť často. Kožená sedačka je symbolom luxusu, ale väčšie uplatnenie nachádza v kanceláriách. Keď sa pre čiernu sedačku rozhodnete, ozdobte ju farebnými vankúšmi a viac čiernej do izby už nedávajte. Pohrajte sa s materiálmi, aby to nevyzeralo príliš formálne. V obývačke trávite najviac voľného času. Spríjemnite si ho. 

 

 

Keď patríte k extravagantnejším ľuďom a láka vás kombinácia čiernej a zlatej, smelo do toho. Čierna sedacia súprava a nad ňou obraz v masívnom zlatom ráme nie je žiadnym prežitkom. Nič viac na upútanie pozornosti v obývačke nepotrebujete. 

 

Prirodzené aj umelé

Správne osvetlenie robí divy. Čiernej dokáže pridať na dramatickosti, ale aj ubrať z jej sily. Spojte viac druhov svetla a osvetlenie interiéru prispôsobte situácii. Čierny dizajnový luster môže byť presne tou bodkou, ktorá vášmu bývaniu chýbala. Nebojte sa s čiernou trochu zaexperimentovať. Je energická a prináša pokoj. Netradičné spojenie, ale presne o tom čierna je. Treba len vedieť, ako na to. 

 

NÁŠ TIP: Najtmavšia z palety farieb, čierna, je neutrálna a dá sa kombinovať so všetkými farbami. Pekne vynikne aj v kombinácii s prírodným drevom. Viac ako 3 farby v jednej izbe nespájajte. Pôsobí to rušivo. 

 

 

Kto povedal, že čierna do kuchyne nepatrí? 

Kuchynská linka v čiernom prevedení je tiež zaujímavým prvkom. Niekomu sa páči vysoký lesk, iní uprednostňujú matné povrchy. Nechať vyniknúť štruktúru dreva je tiež dobrým riešením. S kovovými prvkami bude linka pôsobiť elegantnejšie. Čo tak svetlá linka na tmavom podklade. Na čierno namaľujte celú zadnú stenu, nielen časť medzi vrchnou a spodnou časťou linky. Celú kuchyňu to pekne zvýrazní. 

 

 

 

Aj v kuchyni môžete staviť len na čierne doplnky. Čierny jedálenský stôl s farebnými stoličkami. Alebo veľký biely stôl s čiernymi stoličkami. Vyberte si kombináciu, ktorá sa vám páči najviac. 

 

 

Vodovodná batéria do kuchyne a drez nemusia byť len funkčné. Môžu aj dobre vyzerať a kuchyňu príjemne oživiť. Vyskúšajte zlatú farbu. Batéria nemusí byť zlatá celá. Nechajte ju čiernu. Zlatá môže byť len koncovka, z ktorej tečie voda alebo kohútik. Poobzerajte sa po obchodoch a prídete na to, že existujú aj iné možnosti, ako nerez. 

 

Detská izba a spálňa v čiernej? Čo vy na to? 

Čiernu môžete použiť aj v spálni a v detskej izbe. Nič vám v tom nebráni! Je však pravdou, že v týchto izbách sa s čiernou veľmi nestretávame. V spálni môžete využiť napríklad čierne interiérové žalúzie, dosiahnete tak dokonalú tmu a bude sa vám skvelo zaspávať. V romantickej čiernej kovovej posteli sa budete cítiť ako kráľovná. V detskej izbe skombinujte hravé farby s čiernymi doplnkami. Výsledok vás prekvapí. Ak sa toho predsa len obávate, čierna v kombinácii s prírodnými farbami je stávkou na istotu.

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii