EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Vízia moderného bývania v interiéri

Vízia moderného bývania v interiéri

Lucia Plasa Utorok 30. 03. 2021 Štýly bývania

Čo je to moderné bývanie? Čím sa charakterizuje a ako sa moderný dizajn odzrkadľuje v interiéri? 

Moderné bývanie uprednostňuje výdobytky dnešnej modernej doby. Zariadenie má jednoduché hladké línie charakterizujúce trend minimalistického štýlu. Moderné bývanie sa riadi heslom: Preč so zbytočnosťami! Kladie dôraz na prakticky a funkčne zariadený priestor. Fanúšikovia moderného štýlu uprednostňujú jednoducho a efektívne zariadený interiér. Vítaná je univerzálnosť a neutrálnosť. V modernom interiéri preferujeme zemité farby, ktoré perfektne fungujú v každej jednej izbe. 

 

moderné bývanie, obývačka spojená s kuchyňou

 

Zhlboka sa nadýchnite a rozprestrite krídla!

Moderný dizajn pracuje s konceptom otvorených priestorov. Je existenčne dôležité, aby ste sa vo svojich príbytkoch cítili komfortne a slobodne. Jednoducho, ale za to atraktívne zariadený moderný byt alebo dom by mal poskytovať dostatok priestoru pre váš osobný rozvoj a pre všetky rodinné aktivity.

 

biela moderná obývačka so sivou akcentujúcou farbou, krb a tehlový obklad

 

Charakteristické črty moderného štýlu v interiéri

Ak zvažujete zariadiť bývanie v populárnom modernom dizajne nezabúdajte zahrnúť nasledovné charakteristické črty typické pre moderný štýl:

 • Fundamentálnym prvkom je funkčnosť zariadenia a interiérových doplnkov.
 • Využívajú sa prírodné prvky. Najlepšie v "surovom" stave ako neopracované drevo, surový betón, kovové detaily, napríklad odkryté rúrky či nosníky.
 • V textíliách sú uprednostňované prírodné vlákna ako bavlna, ľan a koža.
 • Izbové rastliny sú nenahraditeľným bytovým doplnkom.
 • Prirodzené svetlo v interiéri je výhodou.
 • V priestore dominuje jednoduchosť, elegancia a priestrannosť.
 • Pri maľovaní voľte zemité farby alebo nadčasové čierno-biele kombinácie.
 • V modernom bývaní je kľúčové drevo (drevený nábytok, drevená podlaha), oceľ, plast a sklo.
 • Používanie geometrických prvkov v modernom interiéri je vítané.

 

moderný štýl bývania v spálni nábytok pre moderné bývanie

 

Zbytočnostiam vstup zakázaný

Zbavte sa zbytočných gýčových dekorácií, ktoré slúžia len pre vizuálne potešenie. Moderné bývanie je zariadené stroho, ale rafinovane. Zriadenie moderného bývania by malo spĺňať okrem estetickej aj praktickú stránku. Každá dekorácia či interiérové doplnky musia mať svoje miesto a hlavne konkrétny účel.

 

moderné bývanie - obývačka

 

Ochrana súkromia v exkluzívnom prevedení

Hitom moderných domácností je open space a veľké okná, vďaka ktorým do priestoru vniká príjemná slnečná energia. Avšak sú situácie, kedy sa zvedavým pohľadom našich susedov chceme vyhnúť. Perfektný ochrancovia pred nevítanými pohľadmi nášho okolia sú efektívne vertikálne žalúzie, atraktívne závesy a moderné tieniace rolety. Kto je váš favorit?

 

Luxusné vertikálne žalúzie

Obľúbené plne funkčné tieniace prvky ideálne pre pokrytie veľkých plôch. Atraktívne vertikálne žalúzie sa tešia veľkej obľube predovšetkým v kancelárskych priestoroch, kde slúžia aj na predelenie priestranných miestností. Ich využitie je univerzálne. Vďaka elegantnému a efektívnemu spôsobu tienenia perfektne zapadnú do moderného štýlu bývania. 

Medzi ich superlatívy jednoznačne patria:

 • možnosť výberu látky a jej farebnosti,
 • spôsob ovládania - klasický manuálny, ale aj moderný elektrický,
 • použiteľnosť na veľkých plochách,
 • schopnosť prispôsobiť sa atypickým miestnostiam.

 

vertikálne žalúzie

 

Novodobý trend - populárne rolety deň a noc

Moderný štýl v interiéri si vyžaduje funkčné, komfortné a predovšetkým originálne riešenie pre ochranu súkromia. Populárne rolety deň a noc predstavujú  ideálny spôsob tienenia s jedinečným estetickým prvkom.

 

rolety deň a noc zelené v detskej izbe

 

Obľúbené tieniace rolety deň a noc ponúkajú hneď niekoľko výhod

 • jednoduchá montáž,
 • pestrý výber zo širokej palety farebných odtieňov,
 • možnosť voľby látky alebo materiálu, ktorý dokonale zapadne do moderného interiéru,
 • prispôsobenie intenzity tienenia,
 • vhodné aj pre menšie plochy.

 

rolety deň a noc biele

 

Romantické vzorované závesy

Klasické dlhé závesy kraľujú predovšetkým v tradičnejších štýloch bývania. Závesy, ako funkčný doplnok v interiéri, uprednostňujeme vo vidieckom, retro, klasickom, provensálskom alebo v boho štýle bývania. Zvoliť môžete elegantné jednofarebné závesy. Pokiaľ však radi experimentujete vyskúšajte vzory, pruhy alebo závesy s abstraktnými prvkami. Všetko záleží len na vašom vkuse. 

 

Poslaním moderného štýlu je funkčnosť!

Najpoužívanejšie interiérové zariadenie v modernom bývaní je viacúčelový nábytok s jednoduchými elegantnými líniami, ktorý je vkusný, funkčný a rôznorodý.

Bývanie v modernom štýle inklinuje k nábytku, ktorý je možné použiť na viac účelov, ako len na jeden jediný. Posteľ v modernej spálni by mala disponovať úložným priestorom a stôl v modernom ponímaní by mal byť rozkladací. Dôležitým dizajnovým prvkom sú odkryté nohy nábytku, ktoré by mali v modernom bývaní prevládať.

 

moderná obývačka so šedou sedačkou

 

Vytvorte si vlastnú farebnú schému typickú pre moderný štýl bývania

Pre vytvorenie harmonického a s gráciou pretvoreného priestoru s prvkami moderného bývania zvoľte neutrálnu farebnú schému. Použite univerzálne zemité farby ako béžovú, krémovú, zelenú, modrú a sivú v najrôznejších podobách a odtieňoch. V modernom interiéri je dôležité nezaťažiť priestor výstrednými farebnými variáciami, preto dominantná biela farba v kombinácii s dvomi, prípadne tromi farbami vytvoria dokonalú súhru a skvost pre oči.

 

moderné bývanie, obývačka spojená s kuchyňou

 

Rafinované zdobenie izieb v modernom bývaní

Jednoduché biele steny ozdobte čiernobielymi obrazmi alebo originálnymi tapetami s dávkou abstraktného umenia. Využite samolepiace tapety ako moderný prvok v interiéri. Pre moderné bývanie zvoľte tapety na stenu s imitáciou dreva, betónu, tehly alebo kameňa.

 

obývačka s modernou tmavou tapetou

 

Oblúkom sa vyhnite kvetinovému vzoru, ornamentom, etnickým dekoráciám a extravagantným krikľavým farbám, ktoré sú pre moderné bývanie tabu. Samolepiace tapety dokonale fungujú v modernej obývačke, v atraktívnej modernej spálni či kúpeľni. Nebojte sa vykročiť z davu a dodajte vášmu príbytku elegantný, originálny a moderný vzhľad.

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii