FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Biela v interiéri na niekoľko spôsobov

Biela v interiéri na niekoľko spôsobov

Nikola Zemková Štvrtok 27. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

S bielou farbou sa v interiéri stretávame asi najčastejšie. Je univerzálna a často po nej siahnu ľudia, ktorí sa s farbami boja experimentovať alebo sa nevedia rozhodnúť, akú farbu si vybrať. Minimalisti po nej idú cielene. Je čistá a nikdy nič nepokazí, to ale neznamená, že sa s ňou budete nudiť. Práve naopak. V spojení s ostatnými farbami vám pomôže vyčarovať moderné a originálne bývanie. Prezradíme vám, čo všetko môžete použitím bielej farby v interiéri získať.

 

 

Biela farba a jej (ne)výhody 

Na bielej farbe vidieť každú špinku. Pozitívne je, že zašpinenú stenu kedykoľvek premaľujete a nemusíte sa báť, že netrafíte správny odtieň. Áno, aj biela má svoje odtiene, preto treba často premaľovať celú stenu. Aby rozdiel nebil do očí. Výhodou je, že spodná farba nepreráža a na pretretie často stačí iba jedna vrstva. 

Biela farba priestor opticky zväčšuje. Malé izby a tmavšie kúty pekne rozjasní, ale pri veľkých svetlých izbách s ňou môže nastať problém. Najmä keď zvolíte tú žiarivú. Odráža svetlo a je dosť pravdepodobné, že vám bude ťahať oči a začne vás z nej bolieť hlava. Môžete ju zjemniť odtieňom žltej, sivej a béžovej. Priestor bude pôsobiť útulnejšie a mäkšie. Chladná biela vznikne spojením s modrou. Bielu farbu vyberajte pri dennom svetle, aby jej dopadajúce tiene nezmenili odtieň. 

 

 

 

Biela v interiéri patrí medzi základné odtiene. Veľa ľudí na ňu nedá dopustiť, ale rovnako veľa ľudí ju pokladá za chladnú a sterilnú a doma ju nechce. Biela otvára priestor a je nositeľkou čistoty, voľnosti a vzdušnosti. S ostatnými farbami sa veľmi dobre kombinuje a nechá vyniknúť presne tie prvky, ktoré zvýrazniť chcete. Spojte ju s farbou, ktorú máte najradšej. Pri inej základnej farbe sa vám to podariť nemusí.

 

Biela v interiéri v kombinácii so sivou a s drevom

Skombinujte bielu s drevom. Krásne pri nej vynikne jeho štruktúra. Do drevených obkladov investovať nemusíte. Využite tapety s imitáciou dreva. Jednou z najobľúbenejších kombinácií je biela, drevo a sivá. Toto nadčasové spojenie sa pri zariaďovaní interiérov už dlho drží na popredných priečkach. Pôsobí harmonicky a bývanie príjemne zútulní. Dnes sa na stenách čoraz častejšie objavuje betón. Zvýraznite ním len jednu stenu. Ostatné nechajte biele. Interiér zariaďte masívnym dreveným nábytkom. Chcete byť predsa štýlový.

 

 

 

Biela v kombinácii s drevom sa často objavuje v kúpeľni. Nie je drevo ako drevo. Obkladu do kúpeľne s imitáciou dreva voda neublíži. Nemusíte sa báť. Toto spojenie je elegantné a jednoduché. Ani po rokoch vás neomrzí.

 

Biela s rôznymi farebnými kombináciami

Biela všade, kde sa pozriete. Keď sa rozhodnete pre takéto riešenie, zamerajte sa na rôzne štruktúry povrchov. Lesklá kuchynská linka, matná pracovná doska alebo naopak. Na lesklom povrchu vidieť každý odtlačok prsta. Zvoľte ju v tom prípade, že v kuchyni netrávite veľa času, aby ste sa nestali jej otrokom. Na podlahu dajte hrubý biely tkaný koberec, stôl a stoličky namorené bielou farbou, aby sa zachovala prirodzená štruktúra dreva. Biely nábytok pekne vynikne, keď na steny za ním dáte tapetu. Abstraktnú, kvetinovú, s prírodným motívom. Je to len na vás. Biele a drevené otvorené police sa na tapete s farbami budú pekne vynímať. 

 

 

 

NÁŠ TIP: Abstraktné obrazy s umeleckým nádychom na bielom podklade vyniknú najlepšie. 

 

Biela sedačka je síce elegantná a pekná a malú izbu pekne rozžiari, ale keď v obývačke trávite veľa času a máte malé deti, biela dlho nevydrží a udržiavať sa vám bude ťažko, aj keď si vyberiete sedačku z kvalitného a odolného materiálu. Obývacia izba už dávno nie je určená len na výnimočné príležitosti. Trávime v nej väčšinu voľného času. Potrebujeme sa v nej cítiť pohodlne a príjemne. Na bielu sedačku treba dávať veľký pozor. Naozaj si na to trúfnete?

 

 

Kombinácii farieb sa medze nekladú. Experimentujte. Biela kuchyňa môže byť každý týždeň iná. Vymeňte koberec a doplnky a kuchyňa hneď vyzerá úplne inak. Spojte bielu s jemnými pastelovými farbami a vytvorte si pekné jemné a romantické bývanie, ktoré bude pôsobiť upokojujúco a sviežo zároveň. Vyskúšajte zvislé pruhy levanduľovej, limetkovej, citrónovej, mätovej, svetlo ružovej alebo svetlo modrej farby striedať bielymi. Izba bude pôsobiť opticky väčšie a pekne pri nich vynikne jednoduchý biely alebo drevený nábytok s doplnkami rovnakej pastelovej farby. Pri bielej je dovolené všetko, ale s farbami to netreba preháňať. Viac ako 3 farby spolu nespájajte. Bude to pôsobiť rušivo. 

 

 

NÁŠ TIP: Jednou z najobľúbenejších farebných kombinácií je biela a čierna. Je úplne jedno, do ktorej izby ju umiestnite. 

Keď bielou chcete podčiarknuť eleganciu a luxus, spojte ju s doplnkami metalických farieb. Nekombinujte ich bezhlavo. Jeden výrazný prvok a dosť. Chcete bývať luxusne, nie gýčovo. Biela si výborne rozumie aj so zrkadlami. Zrkadlo nájde uplatnenie v každom modernom interiéri. Priestor otvorí a presvetlí. Zrkadlo môže byť ako súčasť nábytku, alebo ho využite ako originálny dizajnový prvok. S bielou v pozadí si to môžete dovoliť.  

 

V spálni sa bielej netreba báť

Spálňa je vaša. Návštevy do nej bežne nepúšťate. Ohľad nemusíte brať na nikoho a na nič. Vytvorte si taký priestor, aký sa vám páči. Keď chcete spálňu bielu, bude biela. Úplne celá. Farebná posteľná bielizeň jej dodá úplne iný rozmer. Závesy a koberec tiež. Na zmenu atmosféry stačí naozaj málo. Bielu posteľ s vysokým čalúneným čelom ozdobte farebnými vankúšmi a prehozom. Na stenu zaveste čiernobiely obraz alebo zaujímavý moderný plagát

 

 

Často sa stáva, že obdobie, v ktorom uprednostníte bielu farbu na stenách celého vášho bývania, vystrieda obdobie, v ktorom zatúžite po farbách. Zmeniť farbu stien nie je nič náročné. Popasovať sa s bielym nábytkom je finančne náročnejšie, ale správne zvolenými bytovými doplnkami sa to dá zvládnuť. Zmien sa nebojte. Nezabúdajte, že bývanie sa má prispôsobiť vám. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii