FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Praktické tipy ako opticky zväčšiť a otvoriť interiér

Praktické tipy ako opticky zväčšiť a otvoriť interiér

Lucia Plasa Streda 11. 05. 2022 Tipy a inšpirácie

Malé izby, veľa nábytku, oblečenia a iných "drobností"? Ako zariadiť interiér tak, aby ste sa cítili aj v malom byte útulne a priestranne? Pripravili sme si pre vás pár skvelých tipov, ako opticky zväčšiť interiér. Rozžiarte malý interiér a prerobte ho pomocou jednoduchých a šikovných trikov na vaše vytúžené bývanie snov.

 

Zbavte sa zbytočností a drobných dekorácií

Vsaďte na jednoduchý dizajn. Aj malý byt môže pôsobiť veľkolepo, vzdušne a priestranne. Avšak pre maximalizovanie priestoru, budete musieť minimalizovať počet kusov nábytku a zbaviť sa zbytočných dekorácií. Čím viac nábytku, vzorov, dekorácií a nepriedušných materiálov, tým viac sa budete v malom priestore cítiť stiesnene, ako v klietke. Zariaďte si byt v minimalistickom duchu. 

 moderná obývačka spojená s kuchyňou

 

Pracovná doska v kuchyni by mala zívať prázdnotou. Myslite kreatívne! Využite priestor medzi skrinkami a pracovnou doskou. Poznáte magnetický držiak alebo magnetické háčiky? Oba poslúžia ako organizéry na usporiadanie nožov a iného kuchynského "náradia". Spotrebiče, hrnce a panvice skryte napríklad do kuchynských skriniek.

 

minimalistická kuchyňa s jedálenským kútom minimalistická kuchyňa s jedálenským kútom

 

Nemusíte sa hneď vzdávať všetkého, čo je vášmu srdcu blízke. Máte radi umenie? Pompézny obraz dokonale vynikne aj v malom byte. Do malého interiéru zapadne jeden väčší obraz, ktorý je predurčený na zavesenie vo vodorovnej polohe. Pre lepší efekt odporúčame obraz v príjemných svetlých farbách. 

 

sivo-zelená spálňa s obrazom lucerničky

 

Ako opticky zväčšiť interiér pomocou farieb?

Pridajte bielu! Biela farba v interiéri je stávkou na istotu. Biela miestnosť rozžiari a "otvorí". Je to nadčasová farba na stenu, ktorá bola, je a aj vždy bude na popredných miestach v moderných interiéroch. Tým, ktorým biela farba pripomína sterilné nemocničné prostredie, ponúkame nasledujúce riešenie. Pre efekt vzdušného a otvoreného priestoru môžete steny vymaľovať aj béžovou, bledomodrou, svetlosivou, svetlo zelenou alebo krémovou farbou.

 

béžová minimalistická kuchyňa spojená s obývačkou moderná minimalistická obývačka

 

Aj keď sú tmavé farby ako čierna, grafitová alebo tmavo zelená v modernom interiéri v kurze, vyhýbajte sa kontrastom a tmavým farbám! Svetlé farby odrážajú intenzitu prepusteného prirodzeného svetla, preto je pre optické zväčšenie interiéru dôležité, interiér zladiť v svetlých jemných tónoch. 

 

biela minimalistický malý byt

 

Zrkadlo na stenu v hlavnej úlohe

Zrkadlá tvoria neoddeliteľnú súčasť menších bytov. Sú to majstri ilúzií a optických klamov. Dokážu priestor opticky zväčšiť, rozjasniť a zdvojnásobiť. Najideálnejšie sú veľké vertikálne zrkadlá bez rámu. Umiestnite zrkadlo na stenu vedľa okna! Vďaka tomu docielite optimálne presvetlenie miestnosti. 

 

veľké okrúhle zrkadlo v predsieni veľké okrúhle zrkadlo v bielej mramorovej kúpeľni

 

Rafinované osvetlenie pre otvorenie priestoru

Pohrajte sa s osvetlením, a nielen s tým umelým. Kľúč ako opticky zväčšiť interiér predstavuje dostatočný príliv prirodzeného svetla. Pre zvýšenie intenzity prirodzeného svetla využite zrkadlo zavesené na stenu a okná bez závesov. Pokiaľ zavesíte osvetlenie vertikálne, zdôrazníte vertikálny priestor v miestnosti a podčiarknete tak pocit otvoreného priestoru. 

 

ako opticky zväčšiť priestor - malá obývačka prepojená so spálňou moderná biela obývačka

 

Bývate na prvom poschodí a chcete si udržať súkromie pod zámkou? V tom prípade použite ľahké látkové rolety známe aj ako rolety deň a noc alebo závesy z ľahkého priedušného materiálu, akým je napr. ľan. Závesy zaveste rovno zo stropu. Strop bude pôsobiť vyššie a miestnosť to opticky predĺži.

 

Futon, novinka pre menší interiér

Zariaďovanie malého bytu je často ťažký oriešok. Aký nábytok kúpiť, aby v priestore vynikol, no zároveň sa aj doň zmestil? Do interiéru skúpeho na priestor, vyberajte ľahký nábytok v svetlejších farbách s "odkrytými" nohami. Odkryté nohy na nábytku pridávajú miestnosti vizuálnu výšku. Skvelým riešením pre "stiesnený" interiér predstavuje stôl so sklenenou doskou, multifunkčný, skladací či rozkladací nábytok. Pokiaľ je to možné, netlačte nábytok priamo na stenu, ale nechajte medzi nábytkom a stenou medzeru. 

 

minimalistická obývačka moderná minimalistická kuchyňa prepojená s obývačkou

 

Počuli ste o futone? O futonovej posteli alebo futonovom sedení do obývačky? Futon pochádza z Japonska. Je to skladací matrac z prírodného materiálu, ktorý v noci rozložíte a spíte na ňom a cez deň ho zložíte alebo použijete ako futonové sedenie. V našich končinách ešte futon nie je taký populárny, ale jeho vyhliadky do budúcnosti sú viac než priaznivé. Futonove sedenie je praktické, originálne a moderné sedenie ideálne pre menšie interiéry. V obchodoch je dostupný špeciálny rozkladací drevený rám, na ktorý si futon rozložíte. Jednou z mnohých výhod futonu je aj možnosť použiť ho bez rámu a položiť ho zložený ako sedenie priamo na zem.

 

futonové sedenie v obývačka s použitím dreveného skladacieho rámu

 

Nenechajte sa odradiť od kúpy menšieho bytu. Vďaka trikom, ktoré sme vám v článku ponúkli, dokážete opticky zväčšiť akýkoľvek interiér lakomý na metre štvorcové na prekrásne kráľovstvo. Útulné, priestranné bývanie, v ktorom nájdete pokoj a pozitívne vibrácie. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii