EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Moderné kuchyne - biela v hlavnej úlohe

Moderné kuchyne - biela v hlavnej úlohe

Lucia Plasa Streda 04. 08. 2021 Tipy a inšpirácie

Biela kuchyňa? Strašiak všetkých gazdiniek? Oplatí sa investovať do bielej kuchyne? Interiéroví dizajnéri v tom majú jasno. Nebojte sa bielej kuchyne! Pokiaľ ste stále na vážkach, ale biela farba je pre vás jedinečná, presvedčíme vás, prečo by ste mali dať šancu bielej kuchyni.

 

 moderná biela kuchyňa moderná biela kuchyňa s prírodnými prvkami dreva

 

Biela v hlavnej úlohe

Sto ľudí, sto chutí. Platí to aj pri výbere farby v interiéri. Niekto preferuje jednoduché elegantné línie s minimalistickými črtami, iní uprednostňujú pestrosť až extravagantnosť. Biela kuchyňa predstavuje nestarnúci nadčasový trend, ktorý má svojich fanúšikov po celom svete.

 

moderná biela kuchyňa moderná biela kuchyňa

 

Túžite po dokonalej kuchyni v provensálskom, škandinávskom alebo modernom interiérovom štýle? Práve biela farba hrá v trendy kuchyni hlavnú úlohu. Avšak názory na bielu kuchyňu sú protichodné, preto skôr než sa pustíte do bielej kuchyne, mali by ste sa zoznámiť s jej výhodami a nevýhodami.

 

biela kuchyňa biela kuchyňa s dreveným akcentom

 

Dôvody, prečo by ste mali porozmýšľať nad bielou kuchyňou:

 • elegantný vzhľad, 
 • nadčasový dizajn - biele moderné kuchyne nepodliehajú trendom, boli, sú a aj vždy budú IN, 
 • opticky zväčší a rozjasní celý kuchynský interiér
 • biela farba disponuje neoceniteľnou schopnosťou odraziť všetko svetlo, preto je tou správnou voľbou pre malé kuchyne,
 • dodá priestoru sviežosť a čistotu, 
 • biela kuchyňa je prispôsobivá - ak sa vám po pár rokoch zunuje, stačí ponechať biely základ a vymeniť len dekorácie, úchytky alebo záclony do kuchyne,  
 • biela je všestranná farba, pretože biela kuchynská linka alebo biele skrinky zapadnú do akéhokoľvek interiérového štýlu.

 

biela kuchyňa s drevenou hnedou podlahou biela kuchyňa

 

Mínusové body bielej kuchyne:

 • priveľa bielej v jednej miestnosti vyvoláva pocit chladu, preto neváhajte a pridajte bielej kuchyni charakter, šmrnc a aj vytúžené teplo domova pomocou farebných izbových dekorácií, farebného riadu, moderných obrazov do kuchyne, alebo použite vzorované záclony, 
 • nie je biela ako biela - buďte pri výbere bielej farby do kuchyne dôsledný, aby vám nevznikla kuchyňa v 50-tich odtieňoch bielej,
 • svetlá farba si vyžaduje častejšiu a dôkladnejšiu údržbu - paradajkový pretlak alebo rozliate víno sa nie vždy dá rýchlo a ľahko vyčistiť,
 • biele drevené skrinky je ťažké udržať krásne čisto biele. Ich častým problémom je postupne blednúca farba, v horších scenároch sa môžu dokonca odlupovať, preto dobre zvážte materiál a typ farby použitých na skrinkách.

 

biela kuchyňa s drevom

 

Lesklá verzus matná kuchyňa

Mat alebo lesk? Pokiaľ máte dilemu či zvoliť pre vašu kuchyňu luxusný lesklý vzhľad alebo moderný matný, poradíme vám.

Biela lesklá kuchyňa vábi svojím elegantným dizajnom. Je jasnejšia, odráža svetlo, ale je menej odolná proti škrabancom, všetkým nečistotám a odtlačkom. Jej obrovským pozitívom je, že lesklý povrch je praktickejší na čistenie. Ku každodennej údržbe vám postačí handrička z mikrovlákna.

 

moderná biela kuchyňa biela lesklá kuchyňa

 

Matná kuchyňa sa stáva dominujúcim trendom. Pôsobí príjemnejšie a útulnejšie. Na matnom povrchu vidno nečistoty menej, olejové škvrny by však mohli predstavovať vážnejší problém. 

 

moderná biela kuchyňa

 

Čo tak zlatá stredná cesta? Pololesklá kuchyňa zahŕňa všetky benefity z matnej aj lesklej úpravy. Popustite uzdu fantázii a kombinujte. Spodné skrinky, ktoré používate častejšie vyzbrojte leskom a naopak vrchné "obaľte" do trendy matu. 

 

biela kuchyňa so sivým metro obkladom

 

Populárny trend bielej kuchyne - metro obklad

Biele moderné kuchyne nepodliehajú rozmarom interiérových trendov. Typické obdĺžnikové obkladačky, ktoré môžete vidieť v metrách svetových metropol sa stali inšpiráciou pre trendy obklad metro, ideálny nielen do kuchyne.

 

biela kuchyňa biely metro obklad

 

Populárny metro obklad do kuchyne sa teší veľkej obľube už niekoľko rokov. V ponuke nájdete okrem klasického bieleho prevedenia aj luxusný čierny, sivý alebo extravagantný tyrkysový variant. Detailnejšie sa téme - aký obklad si do kuchyne vybrať, venujeme v článku - výber obkladu do modernej kuchyne. 

 

biely metro obklad na vidiecky štýl biela kuchyňa biely metro obklad

 

Ako premeniť "sterilnú" bielu kuchyňu na vysnívané kráľovstvo každej gazdinky?

Všetkého veľa škodí. Aj nadčasová klasika v podaní bielej kuchyne, môže pôsobiť chladno a neútulne. Ako vyčarovať útulnú kuchyňu s príjemnou atmosférou?

 • Zapojte do interiéru prírodné prvky. Pre vytvorenie pocitu tepla a pohody v kuchyni zakomponujte do dizajnu ratanový nábytok, prútené dekorácie alebo iné prírodné textílie.
 • Nezabúdajte na zeleň v interiéri. Izbové rastliny a čerstvé farebné kvety nabijú kuchynský priestor pozitívnymi vibráciami.
 • Pokúste sa do kuchyne vpustiť čo najviac prirodzeného denného svetla.
 • Dbajte na pohodlné stoličky pri jedálenskom stole. Stoličky do kuchyne v kontrastných farbách, s drevenou sedacou časťou alebo celokovové stoličky dokonale zapadnú do konceptu trendy bielej kuchyne.
 • Ak vás klasika nudí, vyskúšajte otvorené police pre kuchynský riad alebo dekorácie. 
 • Moderné kuchyne nedajú dopustiť na biely ostrovček s nadčasovou drevenou doskou.
 • Kameň alebo drevo? Elegancia alebo prírodný akcent? Biela mramorová pracovná kuchynská doska alebo biela kuchynská linka s drevom? Všetko závisí od vášho vkusu. Kontrastná drevená podlaha však v štýlovej kuchyni hrá prvé husle.

 

biela kuchyňa s farebnými dekoráciami biela kuchyňa s medenými doplnkami

 

Nech žije DIY!

V kuchyni sa čaruje s vareškou, deti si píšu domáce úlohy, pri šálke kávy sa klebetí s najlepšou priateľkou a pri rodinných nedeľných obedoch sa rozprávajú zábavné historky. Pre mnohé rodiny je kuchyňa srdcom domova. 

 

kuchynské doplnky prútené doplnky v kuchyni

 

Vdýchnite bielej kuchyni príjemnú rodinnú atmosféru. Vyzbrojte interiér kuchyne handmade doplnkami. DIY (do it yourself - urob si sám) dekorácie premenia chladné bezduché miesto na kuchyňu s príjemnou atmosférou. Niekedy postačí podomácky vyrobený svietnik, ktorý kuchyni dodá osobité čaro a svojský charakter.

 

útulná biela kuchyňa s drevenými prvkami  útulná biela kuchyňa s drevenými prvkami

 

Kontrasty sú príťažlivé!

Moderné kuchyne vítajú atraktívne výrazné kombinácie. Pokiaľ vás čisto biela kuchyňa nudí, primiešajte do interiéru farby. Originálne kontrasty majú dvere dokorán otvorené. Biela farba je univerzálna farba, ktorá perfektne doplní všetky vedľajšie farby, jemne ich podčiarkne a zvýrazní ich farebnú silu. Pri ladení farieb, myslite na vizuálnu rovnováhu.

 

moderná biela kuchyňa so zlatým akcentom jedáleň s obrazom s abstraktným dizajnom


Ponechajte bielemu kráľovstvu elegantný vzhľad. Pridajte do bieleho interiéru metalické farby. Zlaté úchytky na skrinkách, nerezová chladnička a spotrebiče alebo pompézny luster v medených tónoch. Milovníci čierno-bielej kombinácie v atraktívnej kuchyni ocenia biele kuchynské skrinky a kontrastný čierny obklad. Pre fanúšikov príjemného severského štýlu odporúčame kombinácie so zemitými farbami. Tmavohnedá drevená podlaha alebo smaragdové stoličky do "severskej" kuchyne jednoducho patria.

 

biela kuchyňa s čiernym obkladom moderná biela kuchyňa so sivým akcentom

 

Dostala sa aj vám rafinovanosť bielej kuchyne pod kožu? Pokiaľ začínate v novom bývaní od nuly, dajte šancu šarmantnej "bielej dáme", vyskúšajte bielu kuchyňu a podeľte sa s nami v komentári o vaše skúsenosti s bielou farbou nielen v kuchyni.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii