EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Výber obkladu do modernej kuchyne

Výber obkladu do modernej kuchyne

Lucia Plasa Štvrtok 01. 07. 2021 Tipy a inšpirácie

Moderné kuchyne nie sú len o spotrebičoch, vyžadujú si tiež atraktívny vzhľad. Neberte kuchyňu len ako pracovný priestor, venujte jej pozornosť. Vyzdobte kuchyňu a pridajte jej istú dávku lesku, pompéznosti a luxusu. Ako na to? Pozrite sa spoločne s nami na trendy obklady, vhodné do štýlovej kuchyne.

 

Dokonalá voľba pre každú kuchyňu

Nadčasová klasika, ktorá sa každým rokom udržiava na popredných pozíciách v top trendoch kuchyne. Typické obdĺžnikové obkladačky, ktoré môžete vidieť v metrách svetových metropol sa stali inšpiráciou pre populárny obklad metro. Obklad metro ponúka svieži a atraktívny vzhľad nielen pre moderné kuchyne. Vybrať si môžete lesklé alebo matné prevedenie v bielej, čiernej, béžovej alebo aj v modernej svetloružovej farbe. Stavte na istotu! Nesmrteľnou kombináciou je drevená kuchynská linka a biely metro obklad.

 

klasický biely obklad metro moderná kuchyňa s bielym obkladom metro

 

3 základné pravidlá pri výbere obkladu do kuchyne 

  1. Obklad do kuchyne a na kuchynskej zástene (priestor medzi skrinkami a kuchynskou linkou) by mali ladiť s podlahou v kuchyni. 
  2. Zvolený obklad do kuchyne je potrebné prispôsobiť prevládajúcemu štýlu v kuchyni. Priestor na varenie by mal byť dokonale zladený a jednotný.
  3. Obklad plní v kuchyni dve funkcie: funkčnú a estetickú. Pri jeho výbere sa riaďte srdcom, ale aj rozumom. Nech neprevláda len jeden aspekt. Kuchynská zástena je najvyťaženejší priestor v kuchyni. V tesnej blízkosti sa varí, umýva riad a pripravuje jedlo. Obklad by mal byť preto funkčný a praktický.

 

čierny metro obklad s lesklým povrchom

 

Obklad na kuchynskej zástene by mal byť ľahký na údržbu a ODOLNÝ voči:

  • teplu, 
  • poškriabaniu, 
  • oderu, 
  • rôznym chemikáliám,
  • nasiaknutiu.

moderný biely mozaikový obklad v kuchyni

 

Mozaika je trendy!

Mozaika nie je klasický obklad, je to umelecké dielo, ktoré slúži ako šikovný nástroj pre oživenie a skrášlenie nielen kuchyne, ale aj kúpeľne. Mozaikou môžete obložiť zrkadlo, vaňu alebo aj priestor nad umývadlom. Jedinou nevýhodou mozaikového obkladu je väčšie množstvo škár a s tým spojená aj náročnejšia údržba. 

 

 trendy biely mozaikový obklad v kuchyni mozaikový obklad v kuchyni

 

Aj napriek tejto nevýhode, môžeme povedať, že u mozaiky prevládajú predovšetkým pozitívne vlastnosti. Medzi výhody mozaikového obkladu patrí pestrofarebnosť, rozmanitosť tvarov a farieb a originálne prevedenie. Mozaika môže byť keramická, sklenená, z kameňa alebo z kovu, prípadne z nerezu. Je len na vás, aký vzor si do vašej kuchyne vyberiete.

 

čierno biely mozaikový obklad obklad mozaika v kuchyni

 

Nadčasový veľkoformátový dizajn

Kráľom obkladačiek je trendy veľkoformátový obklad. Jeho výhodou sú minimálne špáry, elegantný originálny dizajn a možnosť výberu z rôznych veľkostí. Maličkou zanedbateľnou nevýhodou je náročnejšia manipulácia a lepenie veľkorozmerných formátov obkladu, ktoré niekedy predstavujú výzvu aj pre šikovného a zručného majstra.

 

drevený obklad v kuchyni veľkoformátové obklady tmavé v kuchyni

 

Dnešné kuchyne inklinujú k minimalizmu a prírodným materiálom. Pre symbiózu v kuchynskom interiéri odporúčame použiť veľkoformátový obklad s imitáciou mramoru, kameňa či dreva. Tapeta s imitáciou dreva alebo kameňa je menej finančne náročná, praktickejšia a jednoduchšia na údržbu. 

 

moderná biela kuchyňa s veľkoformátovým zeleným obkladom Samolepiaca fototapeta do kuchyne imitácia betónu

 

Náš tip: Pre minimalizovanie viditeľných škár a dokonalý dizajn využite možnosť použiť rovnakú farbu špárovacej hmoty akou je farba veľkoformátového obdĺžnikového alebo štvorcového obkladu.

 

Populárne keramické obklady 

Klasika, ktorá sa teší veľkej popularite a obľube. Keramické obklady do kuchyne sú ranou na istotu. Na trhu nájdete širokú škálu rôznych tvarov, veľkostí a bohaté spektrum farieb. Pokiaľ si neviete vybrať a túžite po elegantnej kuchyni, jednoznačne zvoľte keramický obklad - imitáciu mramoru. Imitovaný mramorový obklad a aj mramorová dlažba premenia kuchyňu na luxusné kráľovstvo, kde sa ženy menia z gazdiniek na kráľovné kuchyne. Ak kráčate s novými trendmi, nebojte sa vyskúšať čaro zeleného, modrého alebo aj ružového mramoru.  

 

mramorový obklad v kuchyni 

 

Rada od interiérového guru: Počuli ste už o gresových obkladoch? Nový vietor do kuchyne privial aj moderný gresový obklad do kuchyne. Gresové obklady sú mrazuvzdorné, odolnejšie a pevnejšie ako štandardné keramické obklady. Využívajú sa nielen v interiéri, ale aj v exteriéri (terasy, záhrady, obklady domu). Ich jedinou nevýhodou je vyššia cena oproti obľúbeným keramickým obkladom, ale za to ich dlhá životnosť a kvalita vyvážia menej atraktívnu cenu. 

 

Vidiecky alebo provensálsky štýl v kuchyni?

Kuchyne čerpajú námet z prírody a jej bohatstva. Drevený, kamenný alebo tehlový obklad? Klasický oranžový alebo červený tehlový obklad dokonale zapadne do konceptu vidieckeho, rustikálneho, industriálneho a dokonca aj do romantického provensálskeho štýlu. Moderné kuchyne sa pýšia univerzálnosťou a jednoduchosťou, kde  vynikne  sivý, biely, béžový alebo aj elegantný hnedý tehlový obklad. 

 

tehlový obklad v kuchyni

 

Obávate sa údržby tehlového obkladu? Preč so zbytočnými obavami! Interiéroví špecialisti považujú tehlový obklad za bez-údržbový. Tehlový obklad je efektívny a praktický. Dôležité je na obklad použiť impregnovaný náter, vďaka ktorému na tehle neuvidíte ani jednu smietku. Obklad taktiež nebude vsakovať mastnotu. 

 

biela kuchyňa s tehlovým obkladom sivej farby tehlový obklad v kuchyni

 

Náš tip: Pokiaľ zvolíte výrazný tehlový obklad, umiestnite ho len na jednu plochu. Obklad na viacerých menších plochách pôsobí chaoticky a rušivo. Naopak na jednej väčšej ploche pôsobí harmonicky.

 

Nekonvenčná čierna farba v kuchyni

Fanúšikovia čiernej farby v interiéri nám dajú určite za pravdu - luxus pre interiér predstavuje elegantná čierna farba. Exkluzívny čierny obklad do kuchyne perfektne skombinujete s drevom, s nerezovými prvkami či zariadením v kuchyni. Čierna vytvára tmavé plochy, preto je potrebné čierny obklad správne a hlavne dostatočne nasvietiť umelým osvetlením.

 

moderná kuchyňa obklad čierny mramor

 

Efektivita je v kuchyni vítaná!

Potrebujete efektívnu a finančne nenáročnú premenu kuchynského interiéru? Hľadáte rýchle riešenie ako zmeniť obyčajnú kuchyňu na výnimočné miesto plné lásky a harmónie? Samolepiace tapety do kuchyne sú pre vás to pravé orechové. Obklad do kuchyne nie je jediným riešením. Pokiaľ túžite po kuchyni bez akejkoľvek škáričky použite samolepiace tapety.

 

samolepiaca tapeta s motívom kávy

 

Majte na mysli, že interiér v kuchyni si každodenne musí poradiť s mastnotou, výparmi a nečistotou, preto použite umývateľné tapety do kuchyne, ktoré majú dlhšiu životnosť a sú ľahké na údržbu. Od plynového sporáka musí byť tapeta vzdialená minimálne 25 cm, prípadne použite za sporák sklo.

 

samolepiaca tapeta v kuchyni s motívom čokolády  samolepiaca tapeta nad kuchynskú linku - imitácia tehly

 

Samolepiace tapety do kuchyne disponujú obrovskou výhodou oproti obkladom. Dokážete ich kedykoľvek jednoducho odlepiť a vymeniť "starý" motív za aktuálny trend. Okrem imitácii prírodných prvkov ako je drevo, betón alebo tehla si môžete vybrať moderný prírodný motív alebo motív ovocia, nápojov či byliniek, ktoré sú pre kuchyňu charakteristické.

 

samolepiaca tapeta s motívom žltých tulipánov  moderná samolepiaca tapeta s motívom mozaiky

 

Kuchyňa je srdcom celej domácnosti. V kuchyni sa tvorí, pracuje a varí s láskou. Je to miesto nabité rodinnou atmosférou, kde sa dieťa učí jesť, kde pri romantickej večeri požiadate milovanú osobu o ruku, kde sa pri spoločných obedoch smejete na bláznivých príhodách. V kuchyni by ste mali cítiť teplo domova, preto ju vyšperkujte do posledného detailu. Využite všetky dostupné možnosti, ktoré trh ponúka a vytvorte si vysnívané kuchyne podľa vašich predstáv!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii