Happy children's day🧸Extra 10% zľava s kódom: KIDS2024 *len do nedele
Zariaďte si kuchyňu vo vidieckom štýle

Zariaďte si kuchyňu vo vidieckom štýle

Nikola Mihalisková Streda 20. 05. 2020 Štýly bývania

Pokiaľ nie ste spokojní s tradičnou kuchyňou máte na výber z veľkého množstva prevedení. My vám dnes predstavíme vidiecky štýl kuchyne. Vidiecka kuchyňa by mala vyzerať tak, akoby sa v okolí vášho príbytku nachádzal veľký statok. Základným prvkom vidieckeho štýlu sú svetlé farby, ktoré môžu byť pokojne aj pastelové. Vítaná je kvetinová potlač, vintage prvky či drevený nábytok. Sústreďte sa na maličkosti, ako sú čipkované závesy a masívny centrálny stôl.

Obraz s rámom čučoriedkové srdce

Farby kuchyne

Vytúženú kuchyňu vo vidieckom štýle dosiahnete, keď budete dodržiavať určité pravidlá, týkajúce sa farieb. Je nutné, aby ste sa vyhli neónovým, ostrým a tmavým farbám. Najlepšie urobíte, ak budete používať útulné, teplé odtiene. Tieto farby prinesú do kuchyne príjemnú atmosféru, ktorú má vidiecky štýl reprezentovať. 

Stavte na odtiene červenej, slamovo žltej či zelenej. Zabudnite na zastaralé farby, ako je napríklad fialová a modrá. Odporúčame zjemniť a zosvetliť vzhľad interiéru pomocou veľkého množstva bielej a krémovej.

 

  Fototapeta srdce na drevenom pozadí

 

Textílie vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl bývania je typický tkanými látkami, prikrývkami, handrami a koberčekmi. Textílie sú neoddeliteľnou súčasťou vidieckych inšpirácií. Najpoužívanejšie sú kvetinové vzory alebo bodky, takzvané polka dots. 

 

Fototapeta farebné bodky  Fototapeta civilizácia budúcnosti

 

Nábytok v kuchyni

Ďalší dôležitý aspekt je práve nábytok, ktorý by mal byť veľký, ale zároveň pohodlný. Určite sa chcete pri konzumácii jedla cítiť čo najpríjemnejšie. Najideálnejšie je, keď je nábytok vyrobený z dreva. Pokiaľ sa vám to zdá mdlé, môžete si zvoliť nábytok, ktorý je zvýraznený farbami či maľbami.

 

Dekopanel zátišie čerstvého ovocia

 

Obrazy vo vidieckej kuchyni

V žiadnom prípade nezabúdajte na doplnky! Pri vidieckom štýle je menej niekedy viac. Uvažujte jednoducho a využívajte organické materiály a motívy. Skvelým doplnkom kuchyne sú kvety v džbáne, tkané košíky a rôznorodá keramika. Obrazy sú skvelým riešením, ako priniesť do kuchyne vidiecky štýl. Obrazy s motívom kvetov, zátišia, krajiniek s nádychom vintage štýlu prinesú vidiek k vám domov. Pre odvážnejších odporúčame obraz s výhľadom na prírodu, pôsobí to akoby ste mali krajinu priamo za príbytkom.

Dekopanel taliansky vidiek  Dekopanel biele kaly

Obrazy zvierat

Existuje ešte jeden spôsob, ako zariadiť kuchyňu vo vidieckom štýle. Zaobstarajte si obraz, ktorý zobrazuje zviera, napríklad koňa. V kombinácii s vintage nádychom docielite vidiecky vzhľad kuchyne. Nebojte sa vybrať si motív napríklad aj s hospodárskymi zvieratami. 

Obraz kone tvorené vodou

Vidiecky vzhľad sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi veľmi jednoducho! Veríme, že vám naše inšpirácie pomohli rozhodnúť sa, aký štýl kuchyne si zvolíte. Dajte nám vedieť, či preferujete klasickú kuchyňu alebo kuchyňu s motívom.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii