Zľavy až do -30% •  DIZAJN NA KAŽDÝ DEŇ • ⭐ (4,9/5) 2500+ Recenzií
Vyspite sa doružova! Čo potrebujete pre kvalitný a pohodlný spánok?

Vyspite sa doružova! Čo potrebujete pre kvalitný a pohodlný spánok?

Lucia Plasa Piatok 24. 06. 2022 Tipy a inšpirácie

Kvalitný spánok pomáha udržiavať jasnú myseľ a zdravé telo. Pre regeneráciu a dobitie "bateriek" je dobrý spánok nevyhnutný. Vďaka nemu dokážete na ďalší deň fungovať, myslieť a pracovať ako včelička. Pamätajte, je rozdiel spať a dobre sa vyspať. Ak sa zobúdzate nervózni a stále sa cítite unavení, je načase niečo zmeniť. Skúsili ste vymeniť vankúš alebo matrac? Nie je paplón, ktorý používate príliš hrubý? Ruší vás vŕzgajúca posteľ? Vyberte si správne! Kvalitný matrac, stabilná posteľ, pohodlný vankúš. To všetko ovplyvňuje kvalitu spánku.

 

dobrý spánok, manželská posteľ, žena spí

 

Kvalitný matrac zaručí kvalitný spánok

Nielen harmonická atmosféra v spálni, ale aj kvalita postele a matracu pri dobrom spánku zaváži. Výber matraca je individuálna záležitosť. Vo všeobecnosti sa odporúča tvrdší matrac. Dobrou voľbou je matrac s pamäťovou penou. Ak však trpíte na chronické bolesti chrbta, zvážte ortopedické alebo zdravotné matrace. Pre ochranu a dlhšiu životnosť matraca použite populárny vrchný matrac. Topper - teda vrchný matrac je antibakteriálny, hypoalergénny a efektívny "ochranca" drahšieho spodného matracu. Prečo by ste mali použiť vrchný matrac?

  • vrchný matrac pomáha predĺžiť životnosť spodného matracu,
  • pomáha pri úľave od bolesti chrbta,
  • dokáže regulovať teplotu tela, čo oceníte predovšetkým v lete, kedy vás vrchný matrac príjemne ochladí.

 

manželská posteľ

 

Anatomický vankúš pre sladké a pokojné snívanie

Aj výber vankúša podlieha určitým kritériám. Pri výbere by ste sa mali zamerať na to, v akej polohe radi spíte, akú náplň uprednostňujete alebo aký tvar vám najviac vyhovuje. Dáte prednosť prírodnej alebo syntetickej náplni? Zvolíte prispôsobivý mäkký vankúš s páperím alebo oporu pre krčnú chrbticu, anatomický vankúš. Klasický vankúš je vhodný pre tých, ktorí najradšej spia na bruchu, anatomický vankúš je oporou pri spánkovej polohe na boku alebo chrbte. Vo všeobecnosti platí, že anatomický vankúš je flexibilný, trvácny a antibakteriálny. Môžete dokonca zvoliť variantu s perím alebo so syntetickou náplňou ideálnou pre alergikov. Majte však na pamäti, že aj keď zvolíte kvalitný anatomický vankúš, dobre sa dokážete vyspať len na kvalitnom matraci.

 

biele vankúše na posteli

 

Drevená alebo kovová manželská posteľ?

Pravdou je, že každý chce, aby posteľ dokonale ladila so zvyškom interiéru. Nezabúdajte venovať pozornosť aj výberu materiálu, veľkosti, kvalite roštu a matracu. Platí pravidlo, že posteľ by mala byť o 25 cm dlhšia ako výška jej majiteľa. Na to, aby bola manželská posteľ pohodlná by nemala byť užšia než 180 cm.

 

drevená manželská posteľ spálňa, v bielej a ružovej farbe, manželská posteľ

 

Masívna drevená manželská posteľ je stabilná a pri milostných hrách vás nebude rušiť nepríjemné vŕzganie. Posteľ z drevotriesky je cenovo dostupnejšia a ľahšia, ale menej stabilnejšia. Kovová manželská posteľ predstavuje dizajnovú vychytávku, avšak cena a vŕzganie môžu byť pre dobrý a kvalitný spánok prekážkou. Čalúnené postele sú opäť v kurze. Sú praktické, stabilné a atraktívne čelo postele vnesie do spálne moderný dizajnový prvok. Pri kúpe si vyberte čalúnenú posteľ bez zabudovaného matraca. Predajcovia totiž vopred zabudujú do postele obyčajný penový alebo pružinový matrac. Vymeniť vopred zabudovaný matrac za iný, je náročnejšie a komplikovanejšie.

 

čalúnená manželská posteľ s vysokým čelom kovová manželská posteľ

 

Univerzálny paplón do každej spálni

Pri výbere paplónu by ste si mali odpovedať na nasledovné otázky:

  • Postačí vám jeden celoročný paplón alebo potrebujete osobitne paplón na leto a zimu?
  • Ste alergický na roztoče alebo perie? 
  • Preferujete prírodnú náplň alebo umelé vlákna?
  • Uprednostňujete hrubší alebo tenší paplón?
  • Akú vlhkosť máte v spálni?
  • Na akú svetovú stranu je orientovaná spálňa?

Keď si na dané otázky odpoviete, výber paplónu bude jednoduchší. Alergikom na roztoče alebo na prírodnú náplň, akou je perie, odporúčame kúpu hypoalergenného paplónu. 

 

spálňa, biela farba, žena ráno ustieľa posteľ

 

Celoročný paplón je najjednoduchšia a najpraktickejšia voľba pre spálne skúpe na priestor. Nepotrebujete uskladňovať viac paplónov, pretože celoročný vás bude zahrievať počas celého roka. 

Náš tip: Zdravý spánok podľa Feng Shui. Populárna a veľmi obľúbená Feng Shui filozofia pozná "liek" aj na kvalitný spánok. Feng Shui odporúča spálňu zariadiť stroho, ale útulne. Posteľ by mala byť čo najďalej od dverí. Elektronika a zrkadlá sú pre spálňu tabu. Naopak drevený nábytok s oblými hranami a pokojné zemité farby sú vítané.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii