EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Vianočné dekorácie pre rok 2021

Vianočné dekorácie pre rok 2021

Nikola Zemková Streda 17. 11. 2021 Tipy a inšpirácie

Sviatky radosti a pokoja sú čoraz bližšie. Vianoce. Deti sa tešia na darčeky, dospelí na chvíle voľna v príjemnej atmosfére a čas strávený v kruhu rodiny. Vianoce bez vianočných ozdôb a doplnkov si nedokážeme ani len predstaviť. Prezradíme vám, ktorými ozdobami Vianoce tento rok príjemne oživíte. Nemusíte vymeniť všetky ozdoby, ktoré už doma máte. Doplňte ich niečím novým. To úplne postačí.

 

 

 

Čo o Vianociach (ne)viete

Vianociam predchádzalo slávenie rôznych pohanských sviatkov. Zapaľovanie sviečok, výzdoba, spievanie kolied a príprava špeciálnych pokrmov. Vianoce sa 25. decembra oslavujú od roku 274 n. l. Nie je to presný dátum narodenia Ježiša Krista. Kedy sa totiž presne narodil nevieme. Vianoce nahradili zimný slnovrat a Saturnálie (rímsky sviatok na počesť Saturna), ale predpokladá sa, že tento dátum bol určený aj preto, že mal význam pre prvých rímskych kresťanov.

 

 

 

Vianočná výzdoba podľa vašich predstáv 

Vianoce sú sviatkom počas ktorého si každá dekorácia nájde svoje miesto. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú. Domov si ozdobte tak, ako sa vám páči. Minimalisti uprednostňujú jednoduchú výzdobu a okrem vianočného stromčeka a vianočnej výzdoby na dvere nič viac nepotrebujú, ale nájdu sa aj takí, ktorí potrebujú mať ozdobené úplne všetko. Bez vianočných ozdôb a svetielok si Vianoce jednoducho nedokážu predstaviť.

 

 

 

Vianočné ozdoby s pridanou hodnotou 

V pivnici na svoju chvíľu celý rok čakajú ozdoby, ktoré ste zdedili po starých rodičoch a na stromček ich zavesíte, nech sa deje čokoľvek. Citový vzťah je často dôležitejší, ako trendy, ktoré momentálne letia. Pohľadom na ne sa aspoň v myšlienkach prenesiete do detstva a s úsmevom na perách si zaspomínate, aké boli Vianoce kedysi.  

 

 

 

Jedna výzdoba, ktorá poteší každého

Začnite s výzdobou okien. Nech každý vidí, že sa z Vianoc tešíte. Vianočná výzdoba na okná môže byť naozaj originálna. Použite biely, strieborný alebo zlatý sprej na okná a vytvorte "námrazu", za ktorú by sa ani ľadová kráľovná nemusela hanbiť. Farbu spreja vyberajte podľa toho, aký nádych sa rozhodnete dať svojim Vianociam. Keď sa na takéto výtvory necítite, nevadí. Okenné fólie s vianočným motívom vám s výzdobou okien pomôžu. Ich výber je pestrý. Nemusia byť len biele, strieborné a zlaté. Tento rok praje hravosti a farbám. Zaujímavou možnosťou sú fólie v zelenej. V kombinácii s červenou na oknách vznikne výzdoba, ktorú si všimne určite každý. Ak sa vám aj toto zdá priveľa, jednoducho si vyzdobte priestor vianočnými dekoráciami alebo svetielkami. Najlepšie na tom je, že sa z nej netešíte len vy doma, ale aj ľudia, ktorí prechádzajú okolo.

 

 

 

Vianoce už pred vchodovými dverami

Originálnou vianočnou výzdobou sa môžete pochváliť už pred vstupom do bytu. Vianočná výzdoba vás sviatočne naladí skôr, ako prekročíte prah domu. Ikebana z čerstvého ihličia s ozdobami z prírodných materiálov, veľký svietnik s plápolajúcim svetlom, či veraje dverí ozdobené vianočnými svetielkami a zelenými girlandami. Flitrové motýliky rôznych farieb vám počas nasledujúcich vianočných sviatkov nesmú chýbať. Ozdobte nimi aj malý vianočný stromček a postavte ho pred dvere. Vianočný veniec na dverách musí byť. Biela holubica je už dlhodobejšie súčasťou Vianoc. Ani tento rok tomu nebude inak.

 

 

 

Návrat k prírodným materiálom 

V roku 2021 uprednostnite vianočné ozdoby z dreva a plechu s rôznou potlačou a ozdobami. Stromček, hviezdička, anjelik, snehová vločka, vianočná guľa, sovička. Motívy, ktoré sú nám dobre známe prichádzajú v novom, prírodnom prevedení. Zapojte fantáziu a vytvorte si vlastné ozdoby. Prírodných materiálov je všade dosť. Konáriky, šišky, sušené jablká a pomarančové kolieska. Originálne vianočné ozdoby, ktoré nikde inde neuvidíte. Medovníčky vám prinesú radosť viac krát. Pri pečení, zdobení, vešaní na stromček, jedení. Vôňa medovníčkov je neprekonateľná a spája sa nám hlavne s čarom Vianoc.

 

 

 

NÁŠ TIP: Na Vianoce to má žiariť. Čím viac svetielok, tým lepšie. Na stromčeku, na oknách, na dverách. Všade. Nezabudnite na sviečky a lampáše. Tie prinesú do domova úplne iné teplo.

 

Farby, ktoré aj na Vianoce udávajú trend

Zamerajte sa na teplé farby zeme. Hnedá, bordová, terakotová. Nemusíte použiť všetky. Vyberte si farbu, ktorá sa vám páči. Pastelové farby vám do života prinesú radosť a hravosť. Zelená, baby modrá a ružová, antická ružová, fuksiová a klasická vianočná červená. Prepojte ich s farbami na rok 2021 a máte vyhraté. Sivú si s Vianocami nespájame, ale je čas to zmeniť! Šedá v kombinácii s odtieňmi žltej, oranžovej a zelenej prinesie do vášho interiéru nezabudnuteľný prúd energie.    

 

 

 

Večera, ktorá je len raz v roku

Dajte si na nej záležať. Každý večer slávnostnú tabuľu chystať nebudete. Prepojte ju s aktuálnou výzdobou a vytvorte príjemný harmonický celok, ktorý príjemnú vianočnú atmosféru znásobí. Na stole by mala horieť posledná sviečka adventného venca, ale nič sa nestane, keď na ňom zapálite inú sviečku. Len ju zapáľte. Svetielko nádeje na vianočnom stole nesmie chýbať. Vianočné stuhy a servítky slávnostnú tabuľu dovedú k dokonalosti.

 

 

 

Túžite vytvoriť príjemnú vianočnú atmosféru plnú radosti a pokoja? V tom prípade pri výbere vianočných dekorácií nechajte prehovoriť vaše srdce. Našepká vám správne. Pokiaľ si nezakladáte na vianočných dekoráciách, nesmúťte. Vianoce sú predsa o tom, s kým ich trávite - o rodine a najbližších. 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii