Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Vianočné ozdoby, ktoré nesmú u vás tento rok chýbať

Vianočné ozdoby, ktoré nesmú u vás tento rok chýbať

Nikola Zemková Piatok 20. 11. 2020 Tipy a inšpirácie

Vianoce sa nezadržateľne blížia! Pre tento sviatok žiadne obmedzenia neplatia a budú presne také, aké si ich urobíte. Pekne si ich ozdobte a strávte ich v kruhu svojich najbližších. Vianočných ozdôb máte viac ako dosť a každý rok niečo pekné dokúpite. Máte pocit, že tie ozdoby sú z roka na rok krajšie a nedokážete im odolať. Aké vianočné dekorácie a ozdoby vám tento rok nesmú chýbať?

 

Vianočný venček

 

Nemusia byť len guľaté

Vianočné gule sú super, vešiate ich na stromček každý rok, ale tieto Vianoce chcete urobiť niečo inak. Popozerajte sa po vianočných ozdobách netradičných tvarov v jemných pastelových farbách vyrobených z prírodných materiálov. Súčasťou takýchto ozdôb môže byť aj slama, drevo, kamienky, pierka a korálky.

 

Vianočné ozdoby zo slamy

 

Ozdobte si Vianoce rôznymi vtáčikmi, sovami, veveričkami, medveďmi, sobmi a jeleňmi. Tieto zvieratá k zime neodmysliteľne patria. Nemusíte na stromček zavesiť všetky spomenuté zvieratká. Vtáčiky s pierkami pekne vyniknú s kombináciou snehových vločiek a cencúľmi. K sobom a jeleňom zaveste ozdoby v tvare lyží a sánok.

 

Vianočná sovička Drevený sobík

 

Vianočné ozdoby s citovými väzbami

Tradičné vianočné ozdoby, bez ktorých si Vianoce nedokážete predstaviť, lebo boli súčasťou vianočných sviatkov vašich rodičov a starých rodičov a máte k nim vybudovaný zvláštny vzťah, napriek novým vianočným trendom, v skrini nenechávajte. Vytvorte z nich originálnu dekoráciu na stôl alebo nimi ozdobte vetvičky borovice, či jedličky vo váze. Čerstvé vetvičky dodajú príbytku jedinečnú lesnú vôňu, pri ktorej aspoň v spomienkach zablúdite do lesa a pripomeniete si zimu a hrejivú vianočnú atmosféru z čias vášho detstva.

 

Voňavá ozdobená vetvička

 

Čím viac ozdôb, tým lepšie. Alebo? 

Fantázii sa medze nekladú. Spojte netradičné vianočné ozdoby s klasickými a vyčarujte si Vianoce, na ktoré nikdy nezabudnete. Neobmedzujte sa. Na Vianoce si môžete dovoliť všetko. Trblietky, výrazné farby, vianočné reťaze, pozlátka. Vianočný stromček môže hrať rôznymi farbami a nesmie medzi nimi chýbať zlatá. Pre niektorých to môže pôsobiť gýčovo, ale prečo nie. Vianoce sú aj o tom, čo si počas roka nedoprajete. 

 

Trblietavý vianočný stromček

 

Vianočné ozdoby s mierou

Keď patríte medzi ľudí, ktorí kombinujú dve, maximálne tri farby, zamerajte sa na kombináciu modrej a bielej. Toto klasické zimné spojenie farieb pripomína chlad a snehom pokrytý svet, ale keď do nej pridáte medenú, krásne ich tým oživíte. Pastelová ružová v spojení s neopracovaným drevom vyznie na prvý pohľad zvláštne, ale spojí nežnosť ružovej a surovosť neopracovaného dreva a vytvorí netradičný, ale veľmi zaujímavý kontrast.

Jemnú dávku romantiky vám pod vianočným stromčekom pomôže vyčarovať ružová v rôznych odtieňoch spojená so striebrom, kryštálmi a perlami. Pod stromček položte teplú kožušinu a Vianoce nebudú len elegantné a romanticky krásne, ale aj útulné.

 

Kožušinka pod stromček

 

Vianočné ozdoby z vlastnej dielne

Vianočná klasika s medovníčkami, orechmi, sušeným pomarančom a ručne vyrobenými dekoráciami, hviezdičkami, zvončekmi a hubkami sa u nás tiež vyskytuje často. Pečenie a zdobenie medovníčkov spojí celú rodinu, pri tvorení ozdôb si vianočnú atmosféru predĺžite a vytvoríte si stromček, ktorý naozaj nikde inde neuvidíte. Dva rovnaké perníčky budete márne hľadať. Pre ručne robené vianočné ozdoby tiež platí, že originál je len jeden. Ten váš. 

 

Vianočné perníky na stromčeku

 

Doplnky, ktoré dodajú Vianociam správny šmrnc

Stromček máte vyzdobený, už len dotiahnuť Vianoce k dokonalosti. Nezabudnite na svetelné reťaze. Veľa svetelných reťazí. Na stromčeku nesmú chýbať. Zavesíte ich naň ako prvé, ale to neznamená, že pri nich musíte aj skončiť. Svetlá zaveste okolo dverí, okien a obrazov. Na komodu postavte Betlehem a dedinky s podsvietením. Zapáľte všetky sviečky, ktoré doma nájdete a vytvorte si povznášajúcu a hrejivú atmosféru. Kedy, keď nie na Vianoce?

 

Vianočné dekorácie s vôňou

 

Vetvičky borovice a jedličky prinesú domov vôňu lesa, ale to na vytvorenie tej pravej vianočnej nestačí. Škorica, klinčeky, pomaranč, cédrové drevo a vanilka. To sú len niektoré z vôní, ktoré dokážu vykúzliť nefalšovanú vianočnú atmosféru. Ktorá vôňa sa s Vianocami najviac spája vám?

 

Vianočných ozdôb a dekorácií je na trhu veľa. Je len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Vytvorte si atmosféru, v ktorej sa budete cítiť dobre vy a vaša rodina. Na ničom inom počas Vianoc nezáleží.

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii