Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Vytvorte si nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru s Dovido

Vytvorte si nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru s Dovido

Nikola Zemková Piatok 18. 11. 2022 Tipy a inšpirácie

 Zima je jedným z najkrajších období roka. Keď sa podarí, celú krajinu zahalí krásna biela perina, zo striech domov visia krištáľové cencúle a všetko okolo nás pôsobí pekne a čisto. Vianočnú atmosféru znásobí rozprávkové čaro zimy. Správnu vianočnú náladu si môžete doma vytvoriť bez ohľadu na počasie. Prezradíme vám niekoľko tipov, ako na to.

 

 

 

Zasnežené Vianoce vďaka obrazom

Výhľad z okna na zasnežené kopce síce nemáte, ale to vôbec nevadí. Pekný obraz hory zaliate slnkom vám to dokonale vynahradí. Najlepšie na tom je, že spoločnosť vám bude robiť celoročne. Počas Vianoc ozdobte obraz svetielkami, girlandami alebo inými dekoráciami a hneď to bude vyzerať inak! Nemusíte staviť na klasiku. Abstraktné obrazy majú tiež svoje čaro. Prepojte ich s tapetou s imitáciou dreva, zapáľte si aromatickú sviečku s vôňou škorice, pripravte si bylinkový čaj alebo varené víno a ponorte sa do atmosféry, na ktorú ste sa celý rok tak tešili.

 

 

 

Keď sa na klasický zimný motív necítite, zamerajte sa na obrazy s rôznymi odtieňmi modrej a tyrkysovej v kombinácii s bielou. Pripomínajú zimu, ale každý si v nich nájde niečo svoje. Populárne sú aj zvieratá v zasneženej krajine. Niektoré pôsobia, akoby ich vystrihli priamo z rozprávky.

 

 

Potešte sa nimi celoročne

Milovníci zimnej turistiky si tu určite prídu na svoje. Krásna zimná krajina a zasnežené pohorie pekne vyniknú na stene v obývačke za sedacou súpravou, v spálni za čelom postele, či na chodbe za vešiakovou stenou. Tapety so zimným motívom dodajú každej miestnosti úplne iný šmrnc. Zimnú krajinu nahraďte abstraktnejším motívom. Hviezdna noc od Vincenta van Gogha, abstrakcia z akvarelových farieb, či tapeta s kaleidoskopovým vzorom. Zimný motív vám v tomto prípade možno nepadne ihneď do oka. Ich čaro a prepojenie so zimou odhalíte až postupne.

 

 

Tapety s imitáciou dreva sú tiež vhodnou dekoráciou. Človek sa pri nich cíti príjemne ako v horách na chate. Keď túžite po vianočnej romantike, tapeta vyrezané srdce na pni alebo spln mesiaca nad horami je pre vás to pravé. Olemujte ich vianočnou girlandou, reťazami a svetielkami. Do každého rohu zaveste vianočné gule, čižmičky, či vianočné kvety. Vianočných dekorácií, je veľa. Treba sa s nimi len trochu pohrať.

 

Bez ozdôb to na Vianoce nie je ono

Vianoce sú jediným obdobím v roku, kedy jemným gýčom nič nepokazíte. Bez ozdôb to jednoducho nie sú tie pravé Vianoce. Je len na vás, aké vianočné ozdoby si vyberiete. Niekomu sa páčia ozdoby z prírodných materiálov, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami, iní sledujú najnovšie trendy a Vianoce prispôsobujú im. Trendy ozdobou sú aj tento rok veľké vianočné kvety rôznych farieb. Vtáčiky a farebné pierka by u vás tiež nemali chýbať. Zvoľte pastelové odtiene, púdrovo ružovú alebo mentolovú, či elegantnú klasiku v podobe bielej, striebornej a nestarnúcej zlatej. Nové ozdoby každý rok kupovať nemusíte. Použite to, čo už doma máte a doplňte vašu zbierku niečím novým.

 

Doma má byť príjemne teplučko

Pri zimných motívoch na stenách je dôležité dotvoriť atmosféru doplnkami, ktoré im pomôžu vyniknúť. K zime patrí mäkká teplá deka, kožušiny, praskajúce drevo a oheň. Všetko, čo je so zimou v kontraste. Na sedaciu súpravu dajte vankúšikov, koľko sa zmestí. Kožušinové, pletené, huňaté. Zahrejú vás, len čo sa na ne pozriete. Hrubá deka, pokojne s vianočným motívom, na sedačke nesmie chýbať. Ozdobený vianočný stromček postavte na kožušinu. Maličkosť, ktorá nezmení len vianočný stromček, ale aj celú izbu.

 

 

 

Ešte stále neviete, ako na to? Predstavte si Vianoce, na ktoré spomínate najradšej a inšpirujte sa nimi. Väčšina z nás si Vianoce spája s rozbaľovaním darčekov pri starých rodičoch. Nakoniec prídete na to, že Vianoce nie sú o ozdobách, ale o ľuďoch, s ktorými ich prežijete. Vianočné pečenie a zdobenie hneď pôjde akosi ľahšie.  Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii