Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Vianočný stromček, ktorý sa zmestí do každého bytu

Vianočný stromček, ktorý sa zmestí do každého bytu

Nikola Zemková Utorok 01. 12. 2020 Tipy a inšpirácie

Snívate o veľkom vianočnom stromčeku, ale váš byt je príliš malý? Zaveste vianočný stromček na stenu. Nezaberie veľa miesta a pomôže vám dotvoriť tú najkrajšiu vianočnú atmosféru. Prezradíme vám niekoľko tipov na vianočné stromčeky, ktoré vytvoríte z toho, čo vám príroda a vaša domácnosť ponúka.

 

Vianočný stromček zo suchých vetvičiek 

Spojte príjemné s užitočným, choďte sa prejsť do lesa a pozbierajte konáre rôznej hrúbky a dĺžky. Doma si ich rozložte od najkratšieho po najdlhší do tvaru ihličnatého stromu. Konáre spojte jutovým motúzom a ozdobte ho svetielkami a vianočnými ozdobami, ktoré sa vám páčia. Pokračujte v prírodnom motíve, napríklad ho ozdobte medovníčkami, háčkovanými ozdobami či sušenými pomarančmi alebo stavte na kontrast a ozdobte ho vianočnými guľami, ktoré sú práve v móde. Je to len na vás. 

 

  Vianočný stromček s konárikmi

 

Palety aj na výrobu vianočného stromčeka

Z drevených paliet sa dá vyrobiť naozaj všetko. Sedenie na záhradu, posteľ, dokonca aj netradičný vianočný stromček. Stred palety využite ako kmeň vianočného stromčeka. Na paletu si ceruzou naznačte tvar stromčeka. Môže to byť jednoduchý trojuholník s rovnými stranami, ale pokojne si nakreslite a následne vyrežte stromček pekne tvarovaný. Nechajte ho vo farbe dreva alebo ho namaľujte. Nemusí byť zelený. Popustite uzdu fantázii a vytvorte si svoju vlastnú vianočnú dekoráciu vo farbách, ktoré sa vám páčia

 

 Vianočný stromček z paliet dreva

 

Vianočný stromček zo šišiek

Nemusí byť veľký. Urobte si vianočný stromček ako dekoráciu zo šišiek. V lese ich je stále dosť. Jeho výrobu s vašou pomocou zvládnu aj deti. Šišky ukladajte a lepte tak, aby ste z nich postupne vytvorili ihlan. Na špic dajte hviezdu a vianočný stromček je hotový. Treba ho už len ozdobiť. Svetielka a vianočné ozdoby z nenápadne vyzerajúceho stromčeka vykúzlia ten najkrajší vianočný stromček. Konce stromčeka nastriekajte bielou alebo striebornou farbou a dokonalá vianočná atmosféra je na svete

 

Šiška ako materiál  

 

Stromček zo zelenej girlandy na stenu 

Zelenú girlandu uložte do tvaru stromčeka a vytvorte ňou len jeho obrysy. Ozdobte ich svetielkami a anjelskými vlasmi a vyrobte si jednoduchú, ale vkusnú vianočnú dekoráciu. S girlandou sa trochu pohrajte. Spotrebujete jej oveľa viac ako v predchádzajúcom prípade, ale výsledok bude stáť za to. Vytvoríte stromček, ktorý trochu priestoru síce zaberie, ale vôbec vám to nebude prekážať. Práve naopak. „Skutočný“ vianočný stromček bude pripomínať najviac. Girlandami vyplňte celý priestor stromčeka tak, aby pripomínal čečinu. Ozdoby a svetielka mu dodajú to, bez čoho vianočný stromček nie je stromčekom. Viete, ako si ho ozdobíte? 

 

Vianočný stromček z girlandy

 

Vianočné svetielka a reťaze

Ozdoby, ktoré na vianočný stromček rozhodne patria môžete využiť aj inak. Vytvorte z nich vianočný stromček. Uložte ich v tvare vianočného stromčeka na stenu a viac ozdôb nepotrebujete. Jedno alebo viacfarebný? Reťazí v rôznych farbách je v obchodoch veľa. Čo vám k Vianociam pasuje najviac. Jednofarebná elegancia alebo farebná hravosť?

 

Vianočné svetielka

 

Vianočný stromček z celoročných fotografií

Vytvorte si vianočný stromček z toho, čo ste počas roka prežili. Vyberte si fotografie spomienok, ktoré vo vás zanechali najväčšie stopy. Pri jeho tvorbe si zaspomínate a pri pohľade naň si každý deň poviete, že rok, ktorý sa pomaly končí nakoniec stál za to a za žiadny iný by ste ho nevymenili. Ozdobte ho svetielkami a ďalšími vianočnými ozdobami. Je to vianočný stromček. Bez ozdôb to nebude ono. Tento stromček sa vám po Vianociach bude odkladať najťažšie, ale nebuďte smutní. Pred vami je rok, ktorý napíše svoj vlastný príbeh. 

 

Vianočný stromček k Vianociam neodmysliteľne patrí. Pri týchto vianočných stromčekoch sa na nedostatok miesta vyhovárať nemôžete. Vianoce sú blízko. Aký vianočný stromček si vyberiete?Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii