EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Tipy na (trochu) netradičné vianočné darčeky

Tipy na (trochu) netradičné vianočné darčeky

Nikola Zemková Streda 24. 11. 2021 Tipy a inšpirácie

Nad obrazom ako darčekom k Vianociam ste možno vôbec neuvažovali. Obraz je dekorácia na stenu, ktorú si podľa vás musí vybrať každý sám, aby neostal založený za skriňou. V tomto článku vás presvedčíme o tom, že je to omyl. Obraz v akejkoľvek podobe, je krásnym vianočným darčekom, ktorým obdarovaným prezradíte, ako dobre ich poznáte. Práve prostredníctvom takého daru pochopia, ako im na vás záleží, pretože ste s výberom strávili bezpochyby veľa času. 

 

  

 

Obraz na stenu

Obrazy máme zaškatuľkované v mohutných zlatých rámoch zavesené v múzeách, ale tak to už dávno nie je. Obrazy patria medzi najobľúbenejšie dekorácie na stenu, ktorými zdobíme svoje príbytky. Výber prispôsobte tomu, čomu sa človek, ktorému ho chcete darovať venuje, prípadne tomu, čo sa mu páči. Milovníkovi hôr obraz s motívom kopcov a prírody. Mamke obraz s kvetmi. Bratovi niečo abstraktnejšie. Pri výbere obrazu vás možno prekvapí, čo všetko o svojom známom vo svojich myšlienkach odhalíte a na čo všetko si spomeniete.

 

 

 

Maľovanie podľa čísel

Jedným z najkreatívnejších darčekov je maľovanie podľa čísel. Vy vyberiete motív, ale obraz si musí každý vymaľovať sám. Prebuďte v svojich známych maliara, ktorý v nich roky drieme a doprajte im antistresovú omaľovánku, s ktorou sa môžu aj verejne pochváliť. V balení nájdu všetko, čo k vymaľovaniu obrazu potrebujú. Predlohu, farby rozdelené podľa čísel a štetce. Maľovanie podľa čísel zlepšuje koordináciu, motoriku, trpezlivosť a schopnosť sústrediť sa. S takýmto darčekom vám už nikto nikdy nepovie, že maľovať nevie. Maľovanie podľa čísel je na skrátenie dlhých zimných večerov priam ako stvorené. Vyberte motív, ktorý sa vám s človekom, ktorému ho chcete venovať spája najviac a z maľovania podľa čísel vytvorte darček s príbehom, ktorý poznáte len vy dvaja, takýmto spôsobom vznikne darček s pridanou hodnotou. Predstavte si ten pocit, keď sa vám obdarovaný pochváli s výsledkom. Na nezaplatenie!

 

 

 

Plagáty

Nebojte sa, nemyslíme plagáty, ktoré ste si trhali z časopisov a lepili na stenu. Malo to svoje čaro, ale dnes sú plagáty o level vyššie. Jeden originálny plagát často zmení charakter celej izby. Veľmi populárne sú čiernobiele abstraktné plagáty, ale to neznamená, že musíte vsadiť práve na ne. Chodba, kancelária, obývačka, kuchyňa, spálňa, či detská izba. Plagát nájde uplatnenie všade. Výber motívu prispôsobte charakteru izby, do ktorého plagát plánujete zavesiť. Ponuka je pestrá. Plagáty na stenu vianočným darčekom, ktorý kráča s dobou.

 

 

 

Viacdielne obrazy

Nie je obraz ako obraz. Viac hravosti vám domov vnesú viacdielne obrazy. Tým, že sú rozdelené na viac častí, prinášajú úplne iný rozmer. Obraz vyzerá z každého uhla pohľadu inak. Najviac vyniknú vo veľkej, priestrannejšej izbe. Vyberte niečo výraznejšie. Originálny motív a budete príjemne prekvapení, ako na to obdarovaný zareaguje. 5-dielne obrazy vás nemusia odrádzať. Na stenu ich pravdepodobne zavesíte skôr, ako jeden veľký obraz. Jednotlivé časti totiž nepotrebujete vešať so 100 % presnosťou. 

 

 

 

Obrazy na korku 

Obrazy na korku sú zaujímavou dekoráciou na stenu, ktorá sa dá efektívne využiť. Najčastejšie sa vyrábajú s motívom mapy sveta. To preto, aby ste prostredníctvom nej mohli snívať o miestach, ktoré chcete navštíviť a pripínačkami si prípadne zaznačiť tie miesta, ktoré ste už mali možnosť vidieť. Ku každému miestu priložte fotografiu alebo pohľadnicu s popisom o danom mieste. Môžete spomenúť zážitok, prípadne napíšte čo sa vám v oblasti páčilo najviac. Obdarovaný si z mapy na korku vytvorí miesto plné snov a krásnych spomienok. Do detskej izby pokojne vyberte niečo farebnejšie. Učte vaše deti zemepis hravou formou, s kreatívnou korkovou mapou to zvládnete lepšie. Hlavné mestá a základné informácie o štátoch budú sypať ako z rukáva. Treba ich len správne motivovať. 

 

 

 

Machové obrazy

Takýto obraz príjemne oživí každý priestor bez rozdielu. Pekne ho presvetlí a do domácnosti vnesie kus prírody a energie, ktorú zelená ponúka. Pomáha vytvoriť harmóniu a rovnováhu, po ktorej všetci tak túžime. Starostlivosť o tento netradičný obraz nie je veľmi náročný. Farbu a tvar si udrží dlhých 7 až 10 rokov. Na Vianoce môžete machový obraz ozdobiť svetielkami a netradičná vianočná dekorácia je na svete.

 

Riasogule

Riasogule patria medzi nenáročné a čoraz obľúbenejšie bytové dekorácie. Je to zaujímavá guľatá zelená rastlina, ktorá pripomína mach. Domov vám prinesie kúsok živej prírody, energiu a pokoj. Presne tak, ako machové obrazy. Vhodné prostredie pre ne pripravíte v akváriu, kde fungujú ako malá čistička. Občas ich treba v rukách pogúľať, aby si zachovali guľatý tvar. 

 

Nálepky na stenu 

Nenápadný darček, ktorý veľa napovie. Nálepky domovu dodajú sviežu energiu a príjemne ho rozžiari. Motívov je veľa a dá sa s nimi pekne pracovať. Tvar nerozhoduje. Ako si ich obdarovaný nalepí, tak to bude mať. Vy vyberiete motív, ostatné necháte na ňom. 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii