Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Machové obrazy - kúsok prírody u vás doma

Machové obrazy - kúsok prírody u vás doma

Nikola Zemková Streda 19. 05. 2021 Obrazy

Obrazy z machu momentálne patria medzi najvyhľadávanejšie dekorácie na stenu. Pri dopade slnečných lúčov hrajú rôznymi odtieňmi zelenej a tak príjemne oživia, presvetlia a spestria každý priestor. Krásne a nenáročné machové obrazy vám pomôžu preniesť kúsok prírody do každého priestoru. Aj toho vášho.

 

 

 

Nie je to len taký obyčajný mach

Do väčších reprezentatívnych priestorov si môžete dovoliť umiestniť celé machové steny, v kanceláriách a domácnostiach pekne vyniknú machové obrazy rôznych tvarov a rozmerov. Starostlivosť o ne nie je náročná. Mach na pohľad vyzerá presne tak, ako ten v lese, ale jeho prirodzenú vlhkosť nahrádza chemický prostriedok, najčastejšie glycerín, ktorý ho stabilizuje. Zastaví rast a odstráni v machu udomácnený hmyz. Roztok je ohľaduplný k životnému prostrediu a chráni mach pred prípadnými plesňami. Peknú zelenú farbu im dodáva aj prírodné zelené farbivo

 

 

Kde sa machovému obrazu radšej vyhnúť? 

Obrazy z machu nesmú prísť do priameho styku s vodou. Polievať ich netreba. Do vlhkých miestností ho neumiestňujte. Tvar a farbu si bez vašej starostlivosti udrží pekných 7 až 10 rokov, ale na priame slnečné lúče a do blízkosti zdroja tepla ich radšej nedávajte. Vyhýbajte sa aj veľmi suchým, prašným a nevetraným miestnostiam. Chcete sa predsa pohľadom na tieto moderné obrazy kochať čo najdlhšie. 

 

 

 

Prečo práve machový obraz? 

Páči sa vám. Keby to tak nebolo, na stenu ho nezavesíte. Obrazy z machu nemajú len estetickú funkciu. Prezradíme vám, čo všetko spolu s obrazom do svojho príbytku prenesiete: 

  • Zelenú farbu naše oči zachytávajú najjednoduchšie. Upokojuje nervový systém. Do života vnáša harmóniu a rovnováhu.
  • Prečisťuje vzduch.
  • Do miestností prinesie kúsok lesa, jeho sviežosť a silu.
  • Mach je v Japonsku symbolom pokoja a stálosti.
  • Navodzuje pocit slobody a voľnosti.
  • Napomáha pri meditácii.
  • dobré akustické vlastnosti.

 

 

Obraz, ktorý sa vám prispôsobí

Obrazy sa dajú vyrobiť presne podľa vašich predstáv. Na tvare a rozmere sa s výrobcami obrazov určite dohodnete. Tí šikovnejší si machový obraz vyrobia aj sami. Návodov „ako na to“ na internete nájdete niekoľko. Stabilizovaný mach je dostupný aj u nás. Je len na vás, ktorý si vyberiete a ako ho uložíte. 

 

 

 

Na výrobu machového obrazu budete potrebovať

  • stabilizovaný mach (lesný, islandský), 
  • rám a podložku (štvorcový, okrúhly, obdĺžnikový..),
  • špeciálne lepidlo na stabilizovaný mach alebo taviacu pištoľ a lepiace tyčinky.

Rozvrhnite si kopčeky machu tak, ako sa vám páči a potom ich na podklad poriadne prilepte. Nie je to nič náročné. Pohrajte sa s odtieňmi zelenej a pridajte medzi ne aj niečo farebnejšie. Fantázii sa medze nekladú. Vytvorte si unikát, ktorý nikde inde neuvidíte

Zo stabilizovaného machu sa nevyrábajú len obrazy a machové steny. Logo z machu, napríklad firmy vytvorí ten správny dojem a príjemne osvieži atmosféru.

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii