Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Malá obývačka? Poradíme vám ako ju zariadiť!

Malá obývačka? Poradíme vám ako ju zariadiť!

Nikola Mihalisková Piatok 31. 01. 2020 Tipy a inšpirácie

Hľadáte riešenia ako opticky zväčšiť váš malý jednoizbový byt? Alebo sa vám zdá priestor v dvojizbovom byte príliš malý? Nechajte sa inšpirovať nápadmi od nás! Vyplňte potenciál malej obývačky pomocou tipov, ktoré vám dnes prezradíme. 

 

Najjednoduchším riešením ako zariadiť malú obývačku je dopriať interiéru jemné, pastelové farby. Týmto spôsobom sa miestnosť premení na priestrannejšiu a budete sa v nej cítiť príjemne. Výsledok môžete docieliť napríklad prostredníctvom fototapiet do obývačky. Prezrite si inšpirácie, skôr ako začnete!

 

Fototapeta fialová inšpirácia

 

Vytvorte priestor v obývačke pomocou zrkadiel

Áno, je to síce najstarší trik v histórii, ale skutočne funguje! Pomocou zrkadiel vytvoríte ilúziu zväčšeného priestoru, stačí do miestnosti pridať zrkadlá. Najlepšie bude fungovať over-sized zrkadlo, ktorým pokryjete celú stenu. Zrkadlo totiž odráža svetlo priestoru a všetkých dekorácií. Stačí keď zvolíte svetlé farby doplnkov a nábytku. Môžete tiež použiť tapetu so zrkadlovým odrazom. Vybrali sme pre vás fototapetu mesta v modrej farbe, pretože práve tá je farbou roka 2020.

 

Fototapeta XXL New York v modrom prevedení

 

Zariaďte si svoje centrum diania 

Základom je uvoľniť celý podlahový priestor a vytvoriť tak centrum zábavy, ktoré zaberie minimum miesta. To znamená, že televízor namontovaný na stene je najlepšou voľbou pri malom byte. Pripevníte MDF panel na stenu a následne umiestnite televízor, poličku namontujte pod zariadenie. Poličky sú veľmi praktické, nezaberajú veľa miesta a môžete na ne umiestniť dekorácie, kvety alebo knižky. Pod samotné poličky môžete umiestniť ešte ďalšie police, prípadne taburetky. 

 

Fototapeta XXL s motívom času

 

Zamerajte pozornosť na niečo úplne iné

Keď si už neviete dať rady, vytvorte ilúziu mysle. Umiestnite do malej obývačky obrovskú lampu, pútavé umelecké dielo, obraz alebo kreslo, prípadne vankúše čalúnené nádhernou textíliou. Zvyšok miestnosti ponechajte pomerne neusporiadaný. Pozornosť upútate dokonca aj vtedy, keď sa rozhodne pre tapetu s rastlinným motívom

 

Obraz abstraktný červený les

 

Čo s nepríjemnými architektonickými nedostatkami? 

Chýba vám v obývačke priestor kvôli nepríjemnému architektonickému usporiadaniu? Najväčším problémom sú v tomto prípade okná, tie totiž zaberajú priestor, ktorý by sa dal využiť napríklad na umiestnenie nábytku. Urobte z toho svoju výhodu! Do malého obývacieho priestoru umiestnite malú pohovku, ktorá nezaberá podlahový priestor. Alebo urobte niečo úplne odlišné. Využite malý priestor naplno! Umiestnite väčšie, objemnejšie kusy nábytku do priestoru, tie premôžu malý interiér, ktorý by ostal aj tak malý, no v tomto prípade bude plne využitý.

 

Fototapeta štýlové drevo  Fototapeta čierne a biele kvetinové pozadie

 

Spojte obývačku s kuchyňou

Malú obývačku zariadite šikovne, ak spojíte obývaciu miestnosť s kuchyňou, prípadne aspoň s jedálňou. Pridajte do miestnosti zrkadlá alebo okná a podlahu s reflexným povrchom, čím prinesiete do priestoru svetlo, jasno a hlavne miestnosť opticky zväčšíte! Ušetriť priestor sa dá aj prostredníctvom multifunkčnej pohovky, ktorá má úložný priestor.

 

Obraz červené kvety

 

Umiestnite dekorácie vertikálne

Ďalší spôsob je premýšľať o obývačke ako o salóniku. Dekoračné prvky a tapety umiestnite od samého stropu až po podlahu, vertikálne. Zvoľte biely nábytok, ktorý ľahko skombinujete s drevom a tapetou v modrej farbe, môžete ju situovať len v jednej časti, napríklad za televízorom. Geometrické vzory na okne odrážajú svetlo a zväčšujú priestor. Ak je pre vás tapeta odvážnym krokom, doplňte stenu výrazným obrazom.

 

Dajte prednosť tradičnému drevu

Zamyslite sa nad ďalšími alternatívami, ktoré by vám pomohli zariadiť malú obývačku. Vytvorte si priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne. Miesto, kde si môžete odpočinúť alebo prečítať dobrú knižku bez mohutného nábytku a zariadenia. Vymeňte čalúnenú sedaciu súpravu za drevenú sedačku alebo kreslo, ktoré môžete doplniť vankúšmi. Namiesto masívnych políc dosaďte do priestoru tenké priečky, v tvare rebríka. Môžete tam uložiť dekorácie, kvety alebo z nich spraviť nádhernú drevenú knižnicu. 

 

Obraz maľovanie podľa čísiel divoká pláž  Obraz sukulent v keramike

 

Vyberte si pohovku v tvare L

Najlepšie optimalizujete priestor, ak si zadovážite sedačku v tvare L. Vytvoríte tak útulný kútik a otvoríte celý priestor. Steny ponechajte v bielej farbe, tmavý nábytok vymeňte za svetlý!

 

Fototapeta jesenná krajina

 

Máme pre vás ešte ďalšie šikovné tipy, ako zariadiť malý byt. Ideálne sú pomerne štýlové prútené koše, ktoré môžete umiestniť na stenu. Koše visia na ozdobných háčikoch, môžete tam uskladniť hračky, knihy a ďalšie drobnosti. Ďalšou možnosťou je namontovať úložné jednotky v svetlej farbe na samý vrch steny. Môžete využiť napríklad nástenné kuchynské skrinky. 

Veríme, že ste dostatočne inšpirovaní a nebudete sa obávať malých priestorov, pretože aj tie môžu vyzerať perfektne a navyše útulne!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii