FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Inšpirácie pre modernú obývačku s kuchyňou

Inšpirácie pre modernú obývačku s kuchyňou

Nikola Zemková Štvrtok 16. 07. 2020 Tipy a inšpirácie

Áno, moderné kuchyne spojené s obývačkou sú ešte stále veľmi populárne. Otvárajú priestor a do bytu vnášajú viac svetla a voľnosti. Otvorený priestor prináša obmedzenia, ktoré správnym rozložením nábytku a výberom domácich spotrebičov dokážete minimalizovať. Prinášame vám pár tipov, s ktorými treba pri spájaní kuchyne s obývačkou počítať.

 

Obraz minulosť Paríža

 

 

Spojené a zároveň oddelené

Za spájanie obývačky s kuchyňou môžu malé izby v domoch a bytoch a ich nevyhovujúce dispozičné riešenia. Spájame ich preto, aby sme získali priestor, ktorý malým bytom chýba. Na optické oddelenie modernej obývačky spojenej s kuchyňou si môžete vybrať z niekoľkých možností. Vybrali sme tie najobľúbenejšie.

 

Kuchynský ostrovček na niekoľko spôsobov

Keď sa vám podarí prepojiť modernú kuchyňu s obývačkou tak, že si prechod medzi izbami nikto nevšimne, vyhrali ste! Na optické oddelenie kuchyne od obývačky je vhodným prvkom kuchynský ostrovček. Možností jeho využitia je niekoľko. Použite ho ako barové sedenie. Presuňte k nemu jedálenský stôl a takýmto spôsobom ho priestorovo zväčšíte. Mnoho ľudí na ostrovček dáva varnú a pracovnú dosku. Pri varení potrebujú viac miesta a dobré osvetlenie. O využití ostrovčeka rozmýšľajte už pri projektovaní kuchyne. Ušetrí vám to veľa času, peňazí a (možno) zbytočnej práce. 

 

Fototapeta hnedá mozaika

 

Sedacia súprava v centre diania

Kuchyňu od obývačky oddelíte aj sedacou súpravou. Vyberajte ju tak, aby bola aj jej zadná časť pokrytá rovnakým materiálom, ako sedacia časť. V priestore je sedačka viditeľná z každej strany!

 

Zariadenie kuchyne a obývačky sa dá v dnešnej dobe pekne zladiť. Farebne aj materiálovo. Keď použijete výraznú sedačku, ostatné zariadenie vyberajte striedmo. Veľa výrazných vecí pokope nebude pôsobiť lichotivo, ani keď ide o modernú obývačku v byte. Pri jednofarebnej sedačke sa môžete viac pohrať s doplnkami a častejšie ich obmieňať. Stenu ozdobte obrazom alebo fototapetou. Sedačku oživia vankúšiky v rôznych farbách. Výber koberca tiež prispôsobte celkovému charakteru spojených izieb. Snažte sa zariadenie držať v rovnakom duchu. Pôsobí to harmonickejšie a vy sa v byte či dome budete cítiť lepšie.

 

Moderná obývačka spojená s kuchyňou oddelená paravánom

Jedinečnou ozdobou pre moderné interiéry sú aj paravány s rôznymi motívmi (príroda, mapy, mestá, kvety, zvieratá, imitácia dreva). Obývačku a kuchyňu oddelia, celý priestor príjemne oživia a dodajú mu nádych inakosti.

 

Paraván so svetlými kockami

 

Obrazy s rovnakým motívom alebo rodinné fotografie

Na spoločnú stenu zaveste set obrazov alebo fotografie, ktoré dve rozdielne miestnosti spoja. Prechod z kuchyne do obývačky si pri ich prezeraní nevšimnete. 

 

Obraz na korku štýlové fotorámiky

 

Moderná kuchyňa, ktorá neruší

Pri moderných kuchyniach sa odporúčajú na linke sklenené horné dvierka. Celú izbu to presvetlí a s obývačkou to lepšie ladí. Tomuto trendu veľa ľudí neholduje. Prekáža im, že im je do skriniek vidieť. Keď použijete mliečne alebo matné sklo, obsah skrinky zostane pred zvedavými pohľadmi svokry a ostatných návštev dobre skrytý.

 

Obyčajná kuchynská linka pôsobí modernejšie, keď spodný sokel vymeníte za kovové nožičky alebo keď spodné skrinky na stenu zavesíte. Možno sa vám to nezdá, ale keď linku "odpútate" od zeme, kuchyňa pôsobí vzdušnejšie a voľnejšie. Na skrinky použite samootvárací mechanizmus. Rodinných príslušníkov sediacich v obývačke a sledujúcich obľúbený film či seriál tak nebudete rušiť. 

 

Samolepiaca fototapeta do kuchyne kocky ľadu

 

Klasické kuchynské obkladačky s motívmi ovocia a zeleniny vymeňte za tapety za kuchynskú linku. Tento originálny doplnok dodá modernej obývačke spojenej s kuchyňou správny šmrnc. Ich poškodenia sa nemusíte báť. Sú odolné voči vode, pare a oderu. V príprave obľúbených jedál vám nič nebude prekážať. 

 

Veľkú pozornosť venujte výberu digestora a kuchynským spotrebičom. Vydávajú zvuky. Cez deň sa to stratí, ale večer, keď všetko utíchne, minimálne chladničku a digestor výrazne počuť. Zamerajte sa na spotrebiče s nízkou hlučnosťou. Nezabúdajte, že digestor musí zbaviť pachu až dve miestnosti! Mal by k tomu mať primeraný výkon. Odporúčame vstavané spotrebiče. V spojení obývačka - kuchyňa by voľne stojace spotrebiče narúšali celkový dojem z miestnosti.

 

Náš tip: Vyberte dvierka na kuchynskej linke a sedaciu súpravu rovnakej farby. Vyzerá to zaujímavo a spojené izby ozvláštni.

 

Kuchynské doplnky do modernej obývačky nepatria, ani keď ju s kuchyňou prepojíte. Ide o to, aby bolo každému jasné, v ktorej časti izby sa nachádza. Na varenie je kuchyňa. Obývačka byt reprezentuje a máte si v nej predovšetkým oddýchnuť.

 

Neprepojíte len izby

V kuchyni a obývačke trávi rodina najviac spoločného času. Na ich spojení je najlepšie to, že kým vy pripravujete jedlo, ostatní členovia rodiny sledujú televíziu alebo sa venujú spoločenským hrám a vás, aj keď v danej chvíli chystáte jedlo o zábavu v obývačke nikto nepripraví. To isté platí, keď k vám príde návšteva. Trávite čas v kuchyni a viete, čo sa v obývačke práve deje.

 

Obraz motýle a kvety 

 

Spojenie obývačky s kuchyňou neotvára len byty, ale aj srdcia. Doprajte svojmu bytu viac miesta, viac slnka, viac voľnosti. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii