Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Spôsoby, ako využiť paravány

Spôsoby, ako využiť paravány

Lea Medveďová Utorok 24. 03. 2020 Tipy a inšpirácie

Radi by ste rozdelili miestnosť, ale nechcete robiť žiadne veľké úpravy, či nové priečky? V tom prípade je najlepším riešením zaobstarať si paraván. Práve paraván rozdelí miestnosť a dopraje vám súkromie kdekoľvek a kedykoľvek ho budete potrebovať. Dokonale nahradí priečky a vy s ním môžete priam čarovať! Okrem iného spĺňa aj dekoračnú funkciu. Ak teda máte chuť ozvláštniť paravánom vašu spálňu, obývačku alebo inú miestnosť, neváhajte a inšpirujte sa našimi radami

 

Paraván s prekrásnymi modrými pierkami

 

Čo je vlastne paraván?

Tento nádherný kus nábytku je veľmi praktickým pomocníkom do domácnosti. Rám paravánu je zostavený z kĺbov, ktoré zabezpečujú flexibilitu. Paraván tradične pozostáva z troch až piatich stien. Pri výbere materiálu si môžete vybrať látku alebo drevo. K dispozícii je aj množstvo farieb a vzorov. Je len na vašej fantázii, aký paraván si zvolíte!

 

Paraván v umeleckom prevedení elegantného Orientu

 

Úloha paravánov v minulosti

Paravány najskôr slúžili, ako iste viete na ochranu šľachtických dám v starých zámkoch. A to pred chladným vzduchom, a taktiež na zabezpečenia súkromia pri zdĺhavom prezliekaní z nádherných šiat. Ten, kto mal v minulosti paraván a mohol sa "zaň schovať", bol z vyššej šľachty. Ostatní takúto možnosť nemali. 

 

Paraván palácová stena

 

Paraván a jeho praktické využitie 

V posledných časoch ľudia znova prichádzajú na chuť paravánov. Začínajú oceňovať ich hodnotu, ktorá spočíva v praktickosti a využiteľnosti. Zvlášť pri novostavbách, ktoré sú špecifické veľkými oknami v obývačke sa paraván ponúka ako veľmi dobrá možnosť krycej opony. Nemusíte zbytočne zaťahovať rolety, ktoré pohltia množstvo svetla a ako bonus dodáte obývačke nový, príjemný vzhľad.

 

Obývačka je zároveň aj malou pracovňou, v ktorej je umiestnený písací stôl? Paraván vám umožní dokonale rozdeliť miestnosť, tak ako to potrebujete. Rozdelením pracovnej časti s priestorom na oddych, vytvoríte samostatné zóny. Sústreďte sa na prácu a naopak oddýchnite si, keď to potrebujete!

 

 

Paraván v spálni

Máte malú spálňu a veľa nábytku? Pripadá vám interiér nudne a fádne? Chceli by priestor oživiť, no nechcete nič presúvať ani prerábať? Použite paraván, ktorý nábytok perfektne zakryje a vytvorí vo vašej spálni ilúziu veľkého priestoru s neodolateľným šmrncom a súkromím. V tomto prípade môžete opäť rozdeliť pracovnú časť s priestorom na relax a spánok.

 

 

Paraván v detskej izbe

Máte dve deti a chcete každému dopriať aspoň malé súkromie? Alebo len chcete v detskej izbe oddeliť časť na spanie a na hranie? V takomto prípade pre vás máme jednoduché riešenie. Stačí len dopriať izbe vašich malých nezbedníkov paraván, ktorý tento problém hravo vyrieši. V prvom rade poslúži prakticky, ale najmä vyčarí úsmev na tvárach vašich detí, ktoré sa potešia krásnym detským motívom.

 

Paraván s opicou

 

Paraván v kuchyni s obývačkou?

Nápad mať spojenú kuchyňu s obývačkou vás omrzel a nechcete stavať žiadne priečky? Paraván vám v takomto prípade pomôže vyriešiť vašu dilemu a tento problém priam dokonale odstráni. Nielenže nahradí chýbajúcu priečku, prinesie navyše aj kus estetiky do vašej domácnosti. Keď sa znova rozhodnete mať veľkú priestrannú kuchyňu prepojenú s obývačkou, paraván len ľahko a bez akýchkoľvek problémov presuniete na iné miesto, kde ho práve budete potrebovať.

 

Paraván ružové kvety II

 

Radi by ste mali kúpeľňu, ktorá bude niečím výnimočná?

V tom prípade je paraván vhodným doplnkom nielen do spálne, ale aj do modernej kúpeľne. Paraván dokáže vašu kúpeľňu nielen rozdeliť, ale aj skrášliť. Táto neobyčajná bytová dekorácia poteší hlavne dievčatá a ženy, ktoré sa chcú páčiť nielen sebe, ale i okoliu. Určite si obľúbia svoj kútik za paravánom, kde sa môžu líčiť alebo sa v súkromí prezliekať.

 

Paraván rozprávkový les

 

A čo takto paraván na terase?

Máte veľkú a peknú terasu, kde si radi vychutnávate rannú kávu, no zvedaví susedia vás často vyrušia? Čo tak dopriať si paraván, ktorý vás nielenže zbaví nechcených pohľadov, ale obohatí aj vašu terasu o nádherný dekoratívny vzhľad. Odporúčame vybrať si paraván s imitáciou dreva alebo bambusu. Pozor, je dôležité zvoliť na terasu paravány, ktoré sú odolné voči dažďu a vetru.

 

Paraván medové dosky II

Paraván ako najvhodnejší doplnok do ambulancie

V ambulancii je nevyhnutné dbať na súkromie pacienta. Paraván túto úlohu dokonale spĺňa, pretože jeho veľkosť prekrytia zaručí doktorovi a  najmä pacientovi súkromie. Ak ste aj vy hanblivý, paraván vám umožní cítiť sa príjemnejšie aj v takýchto situáciách. 

 

Paraván pletený vzor     

Paraván s pôvabnými bielymi kvetmi

 

Paraván v butiku s oblečením

Ste majiteľka malého útulného butiku s oblečením a nepáčia sa vám stereotypné šatne? Paraván dokáže dizajnovo a esteticky nahradiť šatne, pričom je aj praktický, pretože sa dá akokoľvek presúvať. Paraván navyše nevyžaduje žiadne prístavby ani energie, ako je napríklad svetlo či LED pásiky.

 

Paraván ľudový motívDoprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii