Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
10 inšpirácií, ako zariadiť malú spálňu

10 inšpirácií, ako zariadiť malú spálňu

Nikola Mihalisková Piatok 06. 03. 2020 Tipy a inšpirácie

Premeňte stiesnenú spálňu na jedinečný interiér s praktickými úložnými priestormi. Ak vás znepokojujú malé spálne, inšpirujte sa našimi nápadmi. Pretože aj v tej najmenšej miestnosti sa môžete cítiť pohodlne a príjemne. Pozrime sa spoločne na nápady, ktorými môžete štýlovo zariadiť malú spálňu ako oázu pokoja.

 

1. Šatník s posuvnými dverami

Nemáte možnosť presťahovať spálňu do väčšej miestnosti? Potrpíte si na pravidelné nákupy oblečenia, ktoré nemáte kde odložiť? Vyskúšajte skriňu s posuvnými dverami. Najlepšie urobíte, ak si zadovážite vysokú skriňu so zásuvkami, pričom sa na jednej strane bude nachádzať koľajnička s posuvnými dverami a na druhej strane bude skriňa disponovať odnímateľnými policami.

Obraz moderná abstrakcia

 

2. Vymeňte posteľ za rozkladaciu pohovku

Zariadiť spálňu v interiéri v tvare štvorca nie je ľahkou záležitosťou! Preto je vhodnou alternatívou nahradiť samotnú posteľ za rozkladaciu pohovku. Ak chcete niečo modernejšie, zameňte rozkladaciu pohovku za nástennú posteľ. Nástenné postele majú kvalitné matrace, ktoré je logicky možné sklopiť. Existujú matrace, ktoré vyzerajú ako šatník alebo skriňa, tým nielenže ušetria podlahovú plochu, ale tiež vytvoria príjemné prostredie. V prípade, že máte dostatočne vysokú spálňu môžete vytvoriť praktické medziposchodie so zabudovanou časťou na spanie. 

Dekopanel farebná obloha

 

3. Skladujte na vysokých miestach

Kľúčom ku kompaktnej spálni je tiež vytvorenie primeraného úložiska na dekorácie a iné drobnosti, ktoré potrebujú svoj priestor. Ak je to možné, odporúčame umiestniť plávajúce police nad posteľ, prípadne dekorácie umiestnite na výčnelky zo steny, bude to pôsobiť nanajvýš štýlovo!

Obraz s rámom Eiffelova veža

 

4. Vytvorte tematickú spálňu

Ďalší spôsob ako zariadiť malú spálňu, je pridať priestoru motív. Týmto spôsobom bude miestnosť pôsobiť väčšie. K bielym stenám pridajte doplnky s motívom, napríklad dekorácie s kvetmi či listami. Stena nemusí byť len v bielej farbe! Môžete zvoliť jemnú tapetu s kvetmi a následne ju kombinovať s drevenou podlahou.

Fototapeta modrá ruža

 

5. Skopírujte motív

Milujete dekoračné prvky v tvare srdca? Tento tip je pre vás ako ušitý! Vyberte si jeden motív, napríklad srdce a následne ho použite ako obraz, doplnky či bytový textil. Tak isto môžete duplikovať aj samotný vzor. Skvelou voľbou sú bodky a iné geometrické tvary. Fantasticky vyzerá aj čiernobiela kombinácia vzorov, veď posúďte sami!

Obraz kolekcia lásky

 

6. Zvoľte bielu fototapetu 

Namaľujte steny na bielo, prípadne zvoľte bielu tapetu, pomocou ktorej opticky zväčšíte miestnosť. Skrášlite spálňu odvážnymi ružovými či červenými farbami, ktoré budú skvelo ladiť so zvyškom miestnosti. Vytvorte tak centrum pozornosti bytovými dekoráciami, prehozom, vankúšmi či obrazom. Skvelý efekt vytvoríte tak, že usporiadate doplnky, lampy alebo ďalšie bytové dekorácie do spálne symetricky.

Obraz pamätné kvety

 

7. Stavte na béžovú farbu

Malé spálne jednoznačne potrebujú jemné, béžové steny! Doprajte priestoru fototapetu v béžovej farbe. Posteľ s čalúnením a saténový prehoz vytvorí neobyčajnú miestnosť. Držte sa odtieňov béžovej. Neváhajte však pridať teplejšie tóny, pomocou žltých doplnkov sa vyhnete pocitu chladu. 

Fototapeta v béžovej farbe

 

8. Uvažujte vo veľkom

Zbožňujete nádherné výtlačky a textúry? Nevyhýbajte sa svojim obľúbeným vzorom aj v prípade, že máte malú spálňu. Využite textúry a vzory a vytvorte silný dizajn. Skrášlite spálňu výtlačkami za pomoci fototapety, napríklad kvetinovými tapetami na drevenom podklade. 

Fototapeta záhrada vo vintage štýle

 

9. Zvážte minimalizmus

Uvažujete nad minimalizmom, ale neviete ako ho dosiahnuť? Zvoľte svetlú paletu odtieňov, stavte na neutrálne farby a výsledok je takmer na dosah! Neutrálne farby dodajú malej spálni potrebné množstvo tepla a minimálna dekorácia zabezpečí, že celková pozornosť bude cielená na centrum spálne, na posteľ. Symetrické usporiadanie nábytku znásobí výsledný efekt. V tomto prípade môžete využiť duplikáciu farieb, pridá to priestoru atmosféru a energiu.

Fototapeta betónová stena

 

10. Dajte prednosť multifunkčnému nábytku 

Domácnosti majú problém s malým priestorom v spálni. Preto je nevyhnutné myslieť prakticky a zvážiť všetky dostupné varianty. Môže mať spálňa šatník mimo izby? Môže! Avšak oveľa lepšou možnosťou je investovať do postele, ktorá má zabudované úložné priestory.

 

Veríme, že sme vás dostatočne inšpirovali. Teraz už viete, akým spôsobom zariadiť malú spálňu. Možností je neúrekom. Vďaka dômyselnému nábytku sa aj z malého priestoru môže stať multifunkčný a energický interiér. V prípade, že vás článok zaujal, prečítajte si ako zariadiť malú obývačku.

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii