EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Obrazy a tapety, ktoré sa hodia do spálne

Obrazy a tapety, ktoré sa hodia do spálne

Nikola Zemková Štvrtok 03. 09. 2020 Obrazy

Miestnosť určená na spanie a oddych. Spálňa. Úplne vám v nej stačí pohodlná posteľ, veľká skriňa, komoda, nočný stolík so stolovou lampou po každej strane postele a luster. Môžete ju zariadiť tým najkvalitnejším nábytkom, aj tak bude v tejto zostave pôsobiť stroho. Potrebujete ju zútulniť a dodať jej správnu atmosféru. Prezradíme vám ako. 

 

Napraví to obraz na stenu

Nábytok nevymieňajte. Existuje aj jednoduchšia a cenovo prijateľnejšia možnosť, ako spálňu zútulniť. Správne zvolená tapeta do spálne alebo obraz na stenu dokáže celkovú atmosféru spálne dokonale zmeniť. Pri ich výbere vychádzajte z toho, akú atmosféru chcete v spálni vykúzliť. Spálňa vás nemusí reprezentovať. Návštevy do nej bežne nepúšťate. Nechajte svojej fantázii voľný priebeh a vyberte si tapetu, ktorá sa vám páči najviac alebo obraz, ktorý o vás niečo napovie a spálňu príjemne oživí, no zároveň nebude pôsobiť rušivo. Je to spálňa. Potrebujete sa v nej dobre vyspať a nabrať energiu na ďalší deň.

 

Obraz orchidea s japonskou tematikou

 

Obrazy a tapety, ktorým sa v spálni páči najviac

Upokojujúco až meditačne pôsobia obrazy s motívom prírody alebo kvetov. Aj milovníci miest a rušného života ocenia obrazy veľkomiest, ktoré dotvoria, ale nenarušia pohodovú atmosféru. V spálni nájdu uplatnenie aj obrazy a tapety Feng Shui, ale keď k nim nemáte vzťah, za každú cenu ich na steny nedávajte. 

Na jednej stene pôsobí fototapeta zaujímavo, ale jej umiestnenie na dve steny môže pôsobiť rušivo a celú spálňu opticky zmenšovať. Výber fototapety a jej umiestnenie si poriadne rozmyslite.

 

 Fototapeta letecký pohľad na pláž

 

Obraz na stenu alebo fototapeta je to hlavné 

Obraz alebo tapeta sa môže stať nosným prvkom celej spálne, ktorej ostatný nábytok prispôsobíte. V tomto prípade si môžete dopriať obraz s farebnejším motívom. Steny spálne natrite bielou alebo jemnými zemitými farbami. Farba steny musí s farbami obrazu vytvárať prirodzenú súhru

 

Obraz srdce na pni

 

Červená je síce farbou vášne, ale pôsobí agresívne. Spolu so žltou patrí medzi farby, ktorým by ste sa mali v spálni radšej vyhnúť. Pohľad na ne narúšajú spánok. Na obraz, ktorý si do spálne zavesíte budete pozerať každý deň. Môžete ho vymeniť, ale keď ho budete pri zariaďovaní spálne brať ako hlavný prvok, nemusí to byť také jednoduché. Keď je červená alebo žltá vašou obľúbenou farbou a v spálni ju jednoducho mať chcete, nik vám v tom nezabráni. Keď ich použijete v správnej miere, nič nimi nepokazíte.

 

Jeden obraz na 10 rokov? To nie! 

Keď máte radi zmenu, zariaďte si spálňu tak, aby ste minimálne obraz na stenu vymenili častejšie. Zlaďte ich s posteľnou bielizňou. Steny vymaľujte na bielo a nábytok zvoľte v neutrálnych farbách a čarujte doplnkami. 

Zvoľte motívy, ktoré vyčarujú úsmev na tvári. Negatívnych a pochmúrnych vecí ste počas dňa zažili viac ako dosť. Relax, harmónia a dobrý spánok je to, čo na vás v spálni čaká. Pohľad na obraz vo vás má tieto pocity znásobiť. Vytvorte si spálňu ako oázu pokoja a doprajte si pohodlie, ktoré si po celom dni zaslúžite. 

 

Obraz maľovanie podľa čísiel anjel

 

Priložte ruku k dielu a maľujte 

Keď sa vám obrazy páčia a chcete si namaľovať svoj vlastný, ale maľovanie nemáte v krvi, skúste obrazy maľované podľa čísel. Vyberte si motív, ku ktorému máte citový vzťah alebo taký, ktorý sa vám jednoducho páči. Pri maľovaní strávite nejeden príjemný večer. Obraz, ktorý si zavesíte na stenu tak dostane úplne iný rozmer a každý večer si do postele ľahnete s pocitom, že všetko čo sa okolo vás deje za to stojí. 

 

Romantika je v spálni vítaná

Sme v spálni. Steny si ozdobte niečim romantickejším. Intímnejším. Pokojne to môžu byť akty. Odvážnejší si na steny môžu zavesiť aj tie svoje. S ich výberom opatrne, Nikdy neviete, kto vám do spálne zablúdi.

 

Fototapeta romantická správa

 

Rodinné fotografie do spálne nepatria

Fotografie s rodinnými príslušníkmi na steny spálne nepatria. Najmä tie, ktoré máte na stene zavesené ako spomienku. Pohľad na ne vás môže vrátiť do minulosti a zaspávanie poriadne skomplikovať, aj keď máte s osobami na fotografiách spojené len príjemné spomienky. 

 

Tapiet a obrazov, ktoré spálňu zútulnia a príjemne ju oživia je veľa. Je len na vás, ktorý si vyberiete. Spálňa je izba, do ktorej si idete oddýchnuť a dobre sa vyspať. Pamätajte! Obraz alebo tapeta vám má príjemnú atmosféru znásobiť, nie pokaziť. 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii