Zľavy až do 30% • Nakúpte aj našu novinku 🎨🖌️Maľovanie podľa čísel 
Inšpirácie, ako zariadiť študentskú izbu pre dievča

Inšpirácie, ako zariadiť študentskú izbu pre dievča

Nikola Mihalisková Štvrtok 06. 02. 2020 Tipy a inšpirácie

Pokiaľ ide o študentskú izbu, nič nie je ťažšie ako zariaďovanie spálne dospievajúcej slečny. Bohužiaľ neexistuje žiadne univerzálne riešenie, každé dievča je jedinečné a má svoj vlastný štýl, ktorý chce prejaviť aj v dizajne študentskej izby. Väčší problém nastáva v tom prípade, ak máte dve deti a potrebujete zariadiť študentskú izbu rovno pre dvoch. Môže sa stať, že ich predstavy o vzhľade spoločného priestoru sú celkom odlišné, zatiaľ čo jedna uprednostňuje bielu študentskú izbu, druhá chce niečo úplne iné. Práve z tohto dôvodu vám dnes prinášame inšpirácie ako zariadiť študentskú izbu pre dievčatá.

 

Pridajte farby do bielej študentskej izby

V prípade, že je študentská izba biela odporúčame vytvoriť kontrast pomocou farieb, tie prinesú do priestoru energiu. Vaša dcéra bude vstávať z postele oveľa rýchlejšie! Biele steny s horúcimi koralovými dekoráciami vytvoria svieži interiér, umiestnite do izby ešte nočnú lampu, ktorá je odkrytá a predovšetkým visiaca a vytvoríte jedinečný študentský priestor. V našom prípade, skrášlite bielu posteľ žltými vankúšmi. Kontrast dotvoríte práve štýlovým plagátom s rámom.

 

Obraz s rámom čarodejnícka škola

 

Doprajte študentskej izbe ružovú farbu

Existuje niečo špecifickejšie ako ružová farba v študentských izbách pre dievčatá? My si myslíme, že nie! Dodajte spálni ružovú farbu, ktorá nikdy nestratí svoje kúzlo. Ak už vaše dieťa malo ružovú izbičku, doprajte interiéru novú a zároveň elegantnú aktualizáciu ružovej. Doplnky skúste ladiť do odtieňov ružovej a fialovej. Pridajte do izby miesto masívnych políc, police v tvare rebríka. Získate tým úložný priestor a dievčatá si budú môcť odložiť knihy a ich malé poklady. Ružovú môžete do izby priniesť tapetou, obrazom či dekoráciami. 

 

Fototapeta piatkový večer v Paríži  Obraz rozkošné mačiatko

 

Vytvorte praktickú študentskú izbu

Záleží vašej dcére na získavaní vedomostí alebo má rada dobrodružstvá a túži precestovať celý svet? Bytové dekorácie s motívom mapy dodajú študentskej izbe to, čo práve potrebujete. Priestor skombinujte s drevom, prípadne pridajte štýlové staré kufre, ktoré môžete využiť ako úložný priestor či nočný stolík. Ak uprednostníte obraz pred tapetou, odporúčame vám prečítať si nasledujúci článok, ktorý vás bližšie oboznámi so zoškrabávacími mapami. Stieracie mapy sú ideálne, pretože si môže vaše dieťa "zoškrabať" krajiny, ktoré navštívilo alebo ešte len chce navštíviť. 

 

Zoškrabávacia mapa v tmavom prevedení  Fototapeta štýlová mapa sveta

 

Nezabudnite na obrazy, ktoré majú hĺbku!

Predpokladáme, že éra plagátov je už za vami. Skvelou náhradou sú práve obrazy, nechajte však nech si vaša dcéra vyberie štýl obrazu sama! My vám odporúčame abstraktné obrazy, ktorých môžete umiestniť aj niekoľko vedľa seba. Steny nemusia byť výlučne biele alebo pastelové, mladícky vzhľad študentskej izby docielite aj sivou tapetou. Ak túžite po obrazoch s hĺbkou, ideálne sú práve obrazy s nápismi a citátmi, ktoré perfektne ladia so šedou stenou.

 

  Obraz s rámom geometrické tvary  Obraz pozitívne vibrácie

 

Rozhodnite sa pre ľahký a vzdušný dizajn

Neutrálna izba s jemnými farbami by nemala mať masívny nábytok! O to viac, ak sa jedná o študentskú izbu pre dievča. Odporúčame zvoliť nábytok v bielej farbe, ktorý pôsobí štíhlo. Interiér následne skrášlite doplnkami, pretože všetko je o dekoráciách! Každá izba by mala mať študentský kútik so stolom, avšak ani ten nemusí byť nudný. Umiestnite tento pracovný priestor do rohu izby. Pridajte pastelové obrazy, prípadne fotografie najbližších.

 

Vytvorte funkčnú stenu v študentskej izbe

Fotografie sú bezvýhradne súčasťou vašich životov. Pripomínajú spomienky, zážitky a milované osoby. Obklopte sa spomienkami bez poškodenia steny. Jedným zo spôsobov je pripevniť na stenu špagát a pripnúť fotografie za pomoci štipcov. Táto metóda prinesie do študentskej izby retro štýl. My pre vás máme aj niečo originálnejšie - tapetu s rámikmi.

 

Fototapeta vytvor si vlastný priestor  

Na záver tu máme pár konkrétnych inšpirácií. Pokiaľ vaša dcéra miluje jedinečný štýl, možno si zamiluje práve aj niektorý z týchto druhov, ktoré vám predstavíme!

 

Študentská izba a Boho štýl

Posteľ so štruktúrou je základom Boho štýlu. Vytvorte uvoľnenú atmosféru, ktorá je ideálna pre dievčenské študentské izby. Výsledok docielite bielymi stenami a nábytkom z tmavého dreva. Doplňte interiér o žalúzie s éterickým vzorom alebo o prikrývku s týmto vzorom a cieľ je takmer splnený! Provizórny baldachýn podčiarkne atmosféru. Škandinávsky štýl študentskej izby

Spálne v škandinávskom štýle sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. Študentské izby, ktoré sú obmedzené malým priestorom využívajú práve škandinávsky vzhľad, pretože drevo dokáže otvoriť priestor v interiéri. Drevený obklad alebo jej imitácia vytvára v miestnosti pokojnú atmosféru. Dospievajúce dievčatá môžu pridať do izby svoj vkus a osobitosť, prostredníctvom vankúšov v pastelových farbách.

 

Monochrómny štýl študentskej izby 

Niektoré dievčatá si naopak nepotrpia na farbách, práve preto tu máme monochrómny štýl študentskej izby, ktorý je symbolom elegantného “chic” štýlu. Tento vzhľad pozostáva prevažne z čiernobielej kombinácie, ale farba je to jediné, čo v priestore "chýba". Monochrómne spálne disponujú nádherným mixom vzorov. Interiér izby môžete doplniť o nálepky na stenu, ktoré izbu jednoznačne oživia.

 

Fototapeta textúra kociek  Samolepiaci pás 3D kocky

 

Veríme, že vás naše tipy ako zariadiť študentskú izbu pre dievča zaujali. Smelo to ukážte aj vašej dcére, ak vám nepovie čo si predstavuje, možno ju naše nápady budú inšpirovať. Vytvorte spoločne izbu podľa dievčenského sna. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii