EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Neopakovateľné bývanie v urban štýle

Neopakovateľné bývanie v urban štýle

Nikola Zemková Pondelok 07. 03. 2022 Štýly bývania

Urban štýl uprednostňujú ľudia, ktorí milujú energiu a ruch veľkomesta a neboja sa vo svojom byte urobiť niečo inak. Spojiť staré s novým. Prepojiť jednoduchosť, prirodzenosť a pohodlie a vyvolať jemnú dávku emócie, ktorá reprezentuje pohodu a pokoj. Bývanie v urban štýle je moderné a nadčasové zároveň. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo má tento štýl bývania spĺňať, aby ste sa v ňom cítili naozaj príjemne.

 

 

zdroj: lucycall.com

 

Štýl bývania len pre odvážnych

Rušnú mestskú atmosféru sa nebojte spojiť s prírodnými materiálmi v surovom stave. Drevo, tehly a betón sú neodmysliteľnou súčasťou urban štýlu. Inšpirujú ho 50. až 70. roky 20. storočia, ale retro prvky v ňom budete márne hľadať. Priťahujú ho moderné industriálne prvky a technické vybavenie tejto doby. Stará plechová skriňa, či svietidlo z továrne s plechovým tienidlom. Urban štýl sa spája najmä s mladými dospelými, ale pre svoju nadčasovosť a univerzálnosť ho vo svojom bývaní môže uplatniť každý

 

 

zdroj: laurauinteriordesign.com

 

Spojenie štýlov v každej izbe 

Tento interiérový dizajn nájde uplatnenie v každej izbe, ktorú doma máte. Stačí, keď moderné mestské bývanie osviežite starým kúskom nábytku. Komodou v obývačke, príborníkom v jedálni a veľkou posteľou s ornamentmi v spálni. Urban štýl spája dva a viac štýlov do jedného celku. Prvky industriálneho štýlu s vintage, či street art štýlom. Zariaďujte s citom. Štýlová rozmanitosť, ktorú spojenie týchto štýlov ponúka, má vytvoriť usporiadaný a harmonický celok.

 

 

 

Starý nábytok s novým duchom

Hrdza je v tomto štýle povýšená medzi bytové doplnky, ktoré dodávajú správny šmrnc. Hrdzu na povrchu starej plechovej skrini či sudu jemne ošmirgľujte a prekryte lakom, aby sa nešírila ďalej. Starý nábytok nevyhadzujte. Recyklujte. Porozmýšľajte, ako by ste ho mohli využiť a dajte mu druhú šancu. Vytvorte si dizajnový kúsok nábytku, ktorý nikde inde nenájdete. Svet starého mestečka, ktoré sa vám tak páči preneste k sebe domov. Obývačku zariaďte v štýle mestskej kaviarničky. 

 

Kombinovanie štýlov bez lesku a výrazných farieb

Štýl bývania glamour a eklektizmus tiež vznikli spojením viacerých štýlov, ale urban štýl na to ide inak. Uprednostňuje neutrálne zemité farby, najmä terakotovú a rôzne odtiene hnedej. Lesk a prudké kontrasty v ňom nenájdete. Jeho cieľom nie je ohromiť. Snaží sa vytvoriť útulné prostredie s prvkami neopakovateľnej individuality. Jednotlivé bytové doplnky kombinujte tak, ako sa vám páči. Urban štýl môže v každom dome a byte vyzerať inak.

 

 

 

S nedokonalosťami je kamarát 

Steny nemusia byť rovné, hladké a krásne vymaľované. Ošumelosť im pristane viac. Efekt odlupovania starej maľovky, či vzhľad surového betónu je v tomto štýle viac ako vítaný. Na steny zaveste tabuľky s vyšúchanými a zle čitateľnými nápismi, na ktorých sa viditeľne podpísal zub času. Použite aj staré ŠPZtky, dopravné značky a staré plechové reklamné pútače. Veľké staničné hodiny sú tiež zaujímavým bytovým doplnkom. Využite ho.

 

 

 

Originál z blšieho trhu

Najviac doplnkov, ktoré v urban štýle využijete nájdete v starožitnostiach a na blších trhoch. Kovový stôl a stoličky, staré zhrdzavené rúry, ktoré využijete na tvorbu svojich vlastných dekorácií, staré kovové konštrukcie, plechové kvetináče zo starých plechových krabíc, zhrdzavený, ale pekne upravený sud zmenený na konferenčný stolík, lodný kufor namiesto komody. S trochou kreativity a citu môžete využiť všetko, čo vám padne do oka. Všimli ste si, že veci ktorým ste dali druhú šancu nemusíte využiť len na to, na čo boli prioritne určené?

 

 

Zdroj: stylemotivation.com

 

Dekorácie, ktoré zvladnete vyrobiť aj sami

Do obývačky zvoľte sedaciu súpravu na tmavých kovových nožičkách, či kreslo a taburetku z rifľoviny. Na steny nalepte tapety s imitáciou dreva, tehly a betónu. Zjednodušte si to. Staré pletivo s koróziou poslúži na optické predelenie miestnosti alebo ako dekorácia na stenu.  

 

 

 

Drevené palety majú v tomto štýle všestranné využitie. Vytvorte z nich obklad na stenu. Použite ju ako podstavec pod konferenčný stolík. Vyrobte z nich sedenie na terasu. Ozdobte ju sedákmi ušitými z rifloviny. Bude sa vám na nej sedieť lepšie. Posteľ z paliet tiež hravo zvládnete. Obliečky alebo prikrývka na posteľ s potlačou vášho obľúbeného veľkomesta je pre urban štýl to pravé.

 

 

 

Pneumatiku obaľte hrubým jutovým lanom. Vyrobte si konferenčný stolík alebo taburetky na sedenie. Možností, ako prispôsobiť urban štýl svojmu vkusu a vytvoriť si pekné bývanie presne podľa vašich predstáv je veľa. Je len na vás, ktorým smerom sa vyberiete. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii