Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Populárny paletový nábytok pre nekonvenčné bývanie

Populárny paletový nábytok pre nekonvenčné bývanie

Lucia Plasa Utorok 23. 03. 2021 Tipy a inšpirácie

Moderné a ekologické bývanie? Túžite sa zobudiť v oáze pokoja nabitej pozitívnou energiou, plnej harmónie, prírodných prvkov a vzácneho prírodného zdroja - dreva? S paletami je možné vytvoriť jedinečný útulný domov s originálnym prírodným akcentom.

 

Moderný štýl bývania s ekologickými prvkami

Nábytok z paliet pozná v dnešnej dobe každý bytový dizajnér. Novodobý trend, ktorý naberá na popularite. Čoraz viac ľudí preferuje vo svojich príbytkoch krásny originálny a v prvom rade prírodný paletový nábytok alebo praktické dizajnérske kúsky z paliet. Záhradný nábytok z paliet, trendy gauč, nápaditý konferenčný stolík alebo posteľ z paliet dokonale vyzdvihnú moderný ekologický štýl bývania. Je možné zakúpiť si hotový paletový nábytok alebo si ho môžete zhotoviť aj svojpomocne. Iniciatíve a kreativite sa medze nekladú, všetko je len na vašej fantázií a majstrovských zručnostiach. 

 

posteľ z paliet

 

Drevené europalety a ich uplatnenie nielen v interiéri

Nábytok z paliet sa vyrába z kvalitných ošetrených nezávadných europaliet s označením HP, to znamená, že palety boli ošetrené zahriatím, ktoré výrazne prispieva k odstráneniu nevítaných škodcov. Europalety sa využívajú pri manipulácií a transporte ťažkého tovaru, často sa ako pomocník využíva vysokozdvižný a nízkozdvižný vozík. Samotná europaleta v štandardných rozmeroch (120 x 80 x 14,4 cm) váži okolo 24 kg a dokáže tak uniesť neuveriteľných 1500 kg.  

 

palety

 

Nábytok z paliet je:

 • univerzálny,
 • originálny,
 • variabilný, 
 • recyklovateľný, 
 • ponúka jedinečný osobitý štýl,
 • najväčšou výhodou je cenová dostupnosť.

Vďaka jeho superlatívom dokonale zapadne do rôznych štýlov bývania. Univerzálny nábytok z paliet zjednotí moderný dizajn s prírodnými prvkami.

Paletový nábytok je ideálny do:

 • industriálneho,
 • vidieckeho,
 • rustikálneho,
 • minimalistického,
 • škandinávskeho,
 • a samozrejme aj do eko štýlu bývania. 

 

moderný eko štýl bývania - jedálenský stôl z paliet

 

Paletové vychytávky v spálni

Inšpirujte sa spolu s nami! Komfortná netradičná posteľ z paliet svojím originálnym dizajnom ulahodí nejednému "eko fanúšikovi". Jednoduchá paletová konštrukcia prináša ideálne riešenie pre lacnú, unikátnu a trendy posteľ. Úplne postačí keď na seba a vedľa seba poukladáte ošetrené, pripravené palety, zaistite ich, dokúpite pohodlný vysoký matrac a štýlová nekonvenčná posteľ z paliet je na svete. Palety perfektne poslúžia aj na moderné čelo postele alebo na výrobu exkluzívneho detailne prepracovaného nočného stolíka. 

 

manželská posteľ z paliet v spálni

 

Atraktívny záhradný nábytok z paliet 

Záhradná hojdačka? Moderné paletové záhradné posedenie alebo praktický jedálenský stôl z europaliet na terasu? Palety sú univerzálny a všestranný materiál, ktorý si viete perfektne prispôsobiť vášmu vkusu a štýlu bývania. Nábytok z paliet dokonale zapadne do moderného interiéru aj do rozmanitého prírodného exteriéru. Pri výrobe paletového nábytku do exteriéru musíte počítať aj s nepriaznivým počasím. Vlhkosť, UV žiarenie, dážď, mrazy môžu do istej miery obľúbený drevený nábytok poškodiť. Pri exteriérovom paletovom nábytku používajte syntetické nátery, ktoré dokážu ochrániť vaše vysnívané dizajnérske "poklady". 

 

paletový nábytok na terasu paletový nábytok do záhrady - záhradné stoličky z paliet

 

Náš tip: Zahrajte sa na poctivých záhradkárov! Veď kto by odolal vôni čerstvej bazalky, rozmarínu alebo zdravej mäty? Bylinky sú vzácne, zdravé a nenahraditeľné. Pripraveným pokrmom dodávajú neodolateľnú chuť a jedinečnú vôňu. Vypestujte si vlastné bylinky v modernej paletovej záhradke.

 

kvetináč do záhrady z paliet

 

Recyklované palety predstavujú krok k zdravšiemu svetu 

Myslite ekologicky! Chceli by ste sa aj vy podieľať na lepšom zdravšom svete? Bez odpadu, bez špinavého vzduchu a bez jazier plných plastov? Nečakajte na ostatných a začnite od seba.

Recyklujte palety! Aj z recyklovaných paliet akoby mávnutím čarovného prútika vyčarujete štýlový paletový nábytok. Šikovní, ale aj menej zruční majstri si dokážu pomocou videa na youtube zmajstrovať svojpomocne atraktívny paletový nábytok na terasu, do kuchyne alebo do spálne. Je ľahké kúpiť si už hotový produkt, tak ako ste si ho vysnívali, ale nie je na škodu priložiť ruku k dielu. Vyrobiť si vlastnoručne nábytok do vášho domova si vyžaduje čas, trpezlivosť, ale finálny výsledok vám vyčarí úsmev na tvári a vy budete mať zo seba fantastický pocit, ktorý je na nezaplatenie. Inšpirácie pre originálne prevedenie paletového nábytku nájdete napríklad v tomto videu: Nábytok z paliet.

 

maľovanie paliet na bielo

 

Paletové inšpirácie z DIY dielne

Túžite po relaxačnom kútiku na balkóne? Avšak váš balkón disponuje menšími rozmermi? Máme pre vás optimálne riešenie. Neoceniteľnou výhodou nábytku z paliet je možnosť rýchlej transformácie. Palety si rozmerovo viete prispôsobiť podľa predstáv a vyrobiť tak štýlové posedenie aj pre menšie balkóniky.

 

paletový nábytok na terasu

 

Na výrobu paletového nábytku budete potrebovať:

 • pílku,
 • meter,
 • šmirgľový papier,
 • uhlovú a vibračnú brúsku,
 • klince,
 • kladivo,
 • štetec, farby a moridlá na drevo alebo laky.

Nebojte sa zašpiniť si ruky! Návod ako si svojpomocne pripraviť dizajnový skvost - paletový nábytok pre terasu alebo pre balkóny nájdete vo videu: DIY záhradný nábytok z paliet.

Palety pre  bytový dizajn ponúkajú nekonečne veľa možností. Pomocou lacného prírodného materiálu, paliet, dokážete vaše domovy zariadiť lacno, štýlovo, funkčne a originálne. Nemajte strach z nekonvenčnosti. Majte svoj nápaditý a jedinečný štýl s paletovým nábytkom!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii