EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Glamour je štýl pre každého

Glamour je štýl pre každého

Nikola Zemková Nedele 28. 02. 2021 Štýly bývania

Štýl glamour sa objavil v 20 rokoch minulého storočia vo svete fotografií, na ktorých pózujú ženy zobrazené tak, aby zaujali svojim šarmom a atraktívnosťou. Sú to fotografie skromne odetých postáv, ktoré provokujú a zvádzajú, ale tak inak. Tajomne. Štýl, ktorý spája extravaganciu, eleganciu a noblesu sa postupne presadil v móde a očaril aj interiérový dizajn. Bývať v glamour štýle môžete aj vy. Prezradíme vám, ako na to.

 

Ženská noblesa

 

Jeden štýl na veľa spôsobov

Glamour môže mať viac podôb. Jemnú, dokonale premyslenú, elegantnú, drsnejšiu, dokonca rokovejšiu. Je len na vás, ako sa s týmto štýlom popasujete. Dizajn v štýle glamour sa vyznačuje najmä vysokým leskom a kombináciou materiálov príjemných na dotyk, ktoré pôsobia očarujúco a pôvabne zároveň. Kráľovnou medzi farbami je v tomto štýle fialová. V spojení so zlatou je symbolom bohatstva a blahobytu. Najviac vynikne v kombinácii s jemnou béžovou, sivou a bielou. Ružová a zlatá dodáva romantický nádych.

 

Glamour spáleň Glamour spálňa s noblesným lustrom

 

Ligotavé dekorácie do bytu v štýle glamour

Dekorácie do bytu zvoľte zlaté, strieborné alebo vo farbách drahých kovov s leskom. Ligotavé predmety a hra slnečných lúčov s farbami kovu dodáva glamour ten správny efekt, ale ich kombináciu si treba dobre premyslieť. Spojte ich s matným povrchom a kontrast medzi nimi bude ešte výraznejší. Glamour od gýčovosti delí tenká čiara, ktorú môžete prílišnou snahou ľahko prekročiť. Jednotlivé dekorácie nemusia očariť hneď, keď do miestnosti vstúpite. Nechajte sa do štýlu glamour vtiahnuť postupne. Správnou kombináciou jednotlivých prvkov vytvorte originálny a harmonický celok. Doplnky do bytu môžu mať atypické rozmery. Vyberte si niečo, čo vás charakterizuje a nechajte to zažiariť. 

 

Lustre v štýle glamour Toaletný stolík

 

Sedacie súpravy a kreslá sú čalúnené, bez ostrých hrán a pôsobia tak pohodlne, že si túžite do nich sadnúť, len čo sa na ne pozriete. Jedna – dve časti nábytku môžu byť v izbe nadrozmerné, takže tvoria dominantný prvok. V obývačke to môže byť sedačka a zrkadlo so zdobeným rámom, v kuchyni jedálenský stôl a krištáľový luster. Máte pravdu, krištáľové lustre v kuchyni nebývajú, ale wow efekt v glamour predsa musí byť.

 

Glamour obývačka Komoda so zrkadlom v štýle Glamour

 

Glamour v dnešnom prevedení spája obyčajné s neobyčajným. Komoda v barokovom alebo rustikálnom štýle dodá správny šmrnc klasickému nábytku bez príkras. Na nábytok so zrkadlovou úpravou postavte matné dekorácie, ktoré sa v nich budú pekne odrážať.

 

Materiály, ktoré potešia všetky zmysly

Je to jemné a vyvoláva to pocit blahobytu a bohatstva. Hodváb, satén, zamat a brokát. Poťah na sedacej súprave, kombinácia spomenutých materiálov na vankúšoch a na zemi koberec s vysokým vlasom a mäkkými kožušinami. Na látkach, ktoré použijete na vankúšiky a závesy môžu byť trblietky, barokové vzory a rôzne ornamenty. Závesy neskracujte. Nech siahajú k zemi. Miestnosť zútulnia, ale aj ju opticky predĺžia.

 

Spálňa so závesmi a kobercom Terasa s krbom

 

Svetlo v rôznych podobách

Dramatické osvetlenie vám pomôže vyčarovať krištáľový luster a lampy na zlatých podstavcoch. Keď vám to priestor dovolí, zakomponujte do bývania kozub. Ideálne so zdobenou rímsou. Hrejivú a romantickú atmosféru ohňa vám pomôžu navodiť aj sviečky a luxusné svietniky a lampáše v rôznych veľkostiach a metalických prevedeniach.

 

Tapeta na stenu ako dekorácia

Tapety s kvetmibarokovými vzormi a ornamentmi najviac vyniknú, keď ich dáte len na jednu stenu. Toto už nie je len tapeta. Je to bytový doplnok, od ktorého sa pri zariadení izby môžete odraziť. Prispôsobte jej výber nábytku a ostatných dekorácií. Keď sa rozhodnete pre fototapetu s abstraktným leskom, zvoľte jednoduchší nábytok a sedačku.

 

Fototapeta prešívaná koža Fototapeta XXL v zlatom barokovom štýle

 

Štýl glamour nie je len pre bohatých. S výberom a kombináciou správnych bytových doplnkov sa glamour ľahko stane súčasťou každého bývania. Aj toho vášho!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii