Zľavy až do -30% •  DIZAJN NA KAŽDÝ DEŇ • ⭐ (4,9/5) 2500+ Recenzií
Rozprávková detská izba, v ktorej sa plnia všetky detské túžby

Rozprávková detská izba, v ktorej sa plnia všetky detské túžby

Lucia Plasa Utorok 02. 03. 2021 Tipy a inšpirácie

Kde bolo tam bolo, bola raz zázračná izba plná tajov, detských snov, spievajúcich hračiek, magických svietiacich hviezd a roztomilých rozprávkových bytostí. Rozprávková detská izba, kde je možné aj nemožné. Zázračná izba, kde sa každé dieťa cíti komfortne a bezpečne. Miesto pokoja a istoty plné farieb, harmónie a obľúbených rozprávkových hrdinov. Vytvorte spolu s nami aj vy malý detský raj s priestorom na hru, oddych a kreatívne myslenie.

 

detská izba pre najmenších

 

Ako vytvoriť nádherné rozprávkové detské izby? Čo by mala obsahovať detská izba pre dievčatá a čo detská izba pre chlapca? Aký nábytok je najvhodnejší pre vytvorenie magického miesta pre vaše deti?

Inšpirujte a ponorte sa s nami do tajov vytúženého detského sveta plného fantázie a kreativity. Nezabúdajte v detskej izbe vytvoriť priestor na hranie, cvičenie, oddych a sebarealizáciu. Určité podnety, ako napr. farebné kombinácie v izbe dokážu pozitívne, ale aj negatívne ovplyvniť psychiku vášho dieťaťa. Ako vplývajú farby na vaše dieťa sa bližšie dočítate v článku farby v detskej izbe

 

Myslite ekonomicky aj ekologicky

Detská izba pre veľkých aj malých. Deti rastú rýchlosťou svetla, menia sa ich záujmy, koníčky, vkus a aj potreby. Najideálnejšie je vytvoriť univerzálnu detskú izbu, ktorú budete môcť kedykoľvek pretvoriť a zmodernizovať. Ako na to?

Neutrálne kombinácie, nábytok z dreva v naturálnych farbách a jednoduché univerzálne dekorácie vám budú nápomocné aj do budúcnosti. Detskú izbu vďaka neutrálnemu zariadeniu dokážete ľahko transformovať a prispôsobiť veku dieťaťa. Nezabúdajte, že nábytok v detskej izbe musí mať oblé hrany a hlavne byť vyrobený z kvalitného, zdraviu neškodného materiálu. 

Náš tip: Pokiaľ myslíte ekologicky a aj ekonomicky, zariaďte detskú izbu neutrálne s rastúcim nábytkom. Na trhu v súčasnosti nájdete "vymakaný" detský nábytok, ako je rastúca posteľ, stolička a písací stôl. Prvotná investícia je trochu vyššia, avšak vo finále sa vám to oplatí viac ako kupovať po pár rokoch stále nový nábytok. U chlapcov to platí dvojnásobne, pretože rastú o čosi rýchlejšie.

 

Okúzľujúca detská izba pre malé princezné

Ružová, béžová alebo trendy levanduľová? Akú farbu preferujete pre dievčenské detské izby?

 

rozprávková detská izba pre dievčatá

 

Detská izba pre dievčatá vôbec nemusí byť len cukrovo ružová. Vyskúšajte silu jemných pastelových farieb, trblietok, žiarivých hviezd na strope a rozprávkových bytosti. Doprajte vášmu dievčatku rozprávkovú detskú izbu, kde sa všetky jej sny a túžby premenia na skutočnosť. Romantická interiérová hojdačka dokonale zapadne do dievčenského štýlu a obľúbia si ju aj staršie tínedžerky. Myslieť treba aj na roztomilé umelecké duše. Vytvorte v detskej izbe magnetickú a tabuľovú stenu, kde môže vaše dievčatko tvoriť a vystavovať svoje kreatívne nápady. 

 

detská izba pre dievčatá

 

Rozprávková detská izba pre dievčatá

Frozen, Popoluška alebo pôvabná Snehulienka? Je dobre známe, že dievčatá inklinujú k princeznovským motívom. Zámky, korunky, princovia na bielom koni, zázračné rozprávkové bytosti, jednorožce, baldachýn nad posteľou. To všetko by nemalo v dievčenskej detskej izbe chýbať. Stačí pár “sladkých” interiérových doplnkov v štýle obľúbenej rozprávky a svet princov a princezien sa stane skutočnosťou. 

 

rozprávková detská dievčenská izba s tapetou tapeta do dievčenskej detskej izby s rozprávkovým motívom

 

Tip pre vás: Univerzálny motív pre detskú izbu je prírodný motív. Roztomilé zvieratká, čarovný les, kvety a príroda. Vdýchnite život a čaro detskej izbe s originálnymi modernými tapetami s rozprávkovým motívom. Tapety s rozprávkovým motívom dokonale doladia celý interiér v izbe. Z rozprávkových motívov jednoznačne prevláda klasika - nezameniteľná postavička Krtko a jeho zvierací kamaráti. Obľúbenými sú aj prasiatko Pepa alebo psí pomocníci Labková patrola.

 

Moderná detská izba pre chlapca

Zariadenie detskej izby pre chlapca niekedy predstavuje ťažký oriešok aj pre vychýrených dizajnérov. Najlepším spôsobom, ako vytvoriť zbožňovanú izbu pre chlapca je vsadiť na istotu, na vášne a záujmy vášho dieťaťa. Pri zariaďovaní chlapčenskej izby netreba zabudnúť na priestor pre zábavu, tkz. detský kútik.

 

detská izba pre chlapca v námorníckom štýle  chlapčenská detská izba

 

Unikátny priestor  v nádherných farbách oceánu pre malých aj veľkých chlapcov

Chlapci milujú dobrodružstvá, tajomnosť, prírodu, šport, boj, pohyb a samozrejme hry. Detská izba je pre chlapca truhlica plná nových dobrodružstiev, ktorých sa malí i veľkí prieskumníci nebudú vedieť nabažiť.

V obľúbenej chlapčenskej "detskej" nesmú chýbať nápadité originálne prvky, povzbudzujúce pohyb dieťaťa. Trendové interiérové prvky ako rebrina, lano, hojdacia sieť či horolezecká stena zaujme a poteší všetky vekové kategórie.

Malému dobrodruhovi doprajte rozprávkový detský svet plný divokých pirátov, bájnych dinosaurov a zábavných robotov. Auto alebo loď ako posteľ môže vášho drobca potešiť, ale nie je veľmi praktická. Po krátkom čase aj tak budete potrebovať novú väčšiu posteľ. 

 

Fototapeta vesmírny zápas Fototapeta svet dinosaurov

 

Zbožňuje vaše dieťa Disney postavičky alebo rozprávkové bytosti? Vyskúšajte tematickú detskú izbu. Ručne maľované steny s rozprávkovým motívom sú veľmi originálne, no na druhej strane často finančne náročné a v konečnom výsledku nepraktické. Detská fantázia nepozná hranice, chlapci menia svojich obľúbených hrdinov ako "ponožky", neustále. Praktickým riešením sú preto vliesové tapety, izbové dekorácie alebo posteľná bielizeň s obľúbeným rozprávkovým motívom. Ľahko a rýchlo viete prostredníctvom týchto bytových dekorácií kedykoľvek izbu zmeniť. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii