Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Ako zariadiť detskú izbu moderne a prakticky?

Ako zariadiť detskú izbu moderne a prakticky?

Lucia Plasa Štvrtok 25. 02. 2021 Tipy a inšpirácie

Zariadiť detskú izbu môže byť niekedy poriadna výzva. Nie všetci totiž žijeme v priestranných bytoch alebo domoch. Detská izba by mala byť zariadená prakticky, kreatívne a aj podľa predstáv vášho dieťaťa. Najdôležitejšie je vytvoriť útulný a aj multifunkčný priestor. Zvládnete to?

 

detská izba

 

Ako zariadiť detskú izbu moderne a funkčne?

V prvom rade si pomyselne rozdelíme detskú izbu na spací/oddychový priestor, priestor pre kreativitu a rozvoj a na hernú zónu. Držte sa nasledujúcich bodov, vďaka ktorým premeníte prázdne bezduché miesto na rozprávkovú detskú izbu ideálnu pre vaše ratolesti. 

 

detská izba s poschodovou posteľou

 

Zdvojnásobte úložný priestor

Nezabudnite na množstvo úložného priestoru. Prím v detskej izbe tvorí úložný (odkladací priestor). Vaše deti počas detstva až po obdobie dospievania prejdú mnohými zmenami. Menia svojich obľúbených hrdinov,  knižný štýl, hračky, rýchlo rastú z oblečenia a ničoho sa nechcú zbaviť. Preto je nevyhnutné vybaviť detskú izbu množstvom úložného priestoru. Okrem políc a regálov, využite moderné alternatívy. Skúste háčiky, organizéry a debny pre hračky, kde môže dieťa samé hračky odložiť a poriadiť. Využite úložný priestor pod posteľou alebo rovno zakúpte nábytok, ktorý už disponuje zabudovaným úložným priestorom.

 

detská izba s úložným priestorom

 

Náš tip: Ak vám to financie dovoľujú, pre menšie detské izby je najideálnejší nábytok na mieru. Vstavaná skriňa, posteľ a písací stôl zhotovený presne pre rozmery detskej izby. Šikovný stolár, dokáže využiť naozaj každý centimeter v izbe, čo je v malom priestore výhoda na nezaplatenie.


odkladací priestor v detskej izbe

 

Myslite na psychomotorický vývoj/vývin dieťaťa

Podstatným elementom pre každú detskú izbu je písací stôl. Zamestnajte malé šikovné rúčky a tvorivú detskú myseľ. Pracovný detský priestor dokážete zariadiť presne podľa potreby dieťaťa. Vybrať si môžete z drevených písacích stolov, výškovo nastaviteľných stolov alebo aj z nezničiteľných plastových stolov. Vykúzlite kreatívne miesto, kde môže každý malý umelec tvoriť a rozvíjať sa, miesto kde môže vystavovať svoje umelecké diela a výtvory.

 

detský písací stôl, detská izba s tapetou s hviezdami

 

Náš tip: Využite stenu (priestor) nad stolom, kde pripevníte stojany pre písacie potreby. Ušetríte priestor na písacom stole a všetky ceruzky, perá, fixky budú perfektne a prehľadne zorganizované a navyše na dosah ruky. 

 

Útulné miestečko nielen pre malých vševedkov

Vytvorte deťom čítací kútik. Každé dieťa potrebuje len "svoje" miesto, priestor na únik od všetkého. Potrebuje sa schovať a premýšľať. Útulný kútik poslúži nielen na čítanie, ale aj na premýšľanie, hranie a samozrejme aj na relax. 

 

dieťa číta knihu pre najmenších

 

Čas na spánok

Nábytok do detskej izby by mal byť vyrobený z kvalitných a zdraviu neškodných materiálov. Samozrejmosťou sú zaoblené hrany na stoloch a skrinkách. 

Trendom v posledných rokoch je domček v detskej izbe. Posteľ v tvare domčeka zaujme a poteší každé dieťa aj vašich večne nespokojných tínedžerov. 

Rastúce postele sú síce finančnejšie náročnejšie, ale v konečnom dôsledku sa vám to oplatí. Namiesto toho, aby ste kupovali pre dieťa po pár rokoch ďalšiu posteľ, túto "rastúcu" posteľ dokážete veľkostne prispôsobiť presne pre vaše dieťa.

Poschodové postele sú ideálnym, praktickým riešením pokiaľ máte menšiu izbu a dve až viac detí. V ponukách nájdete aj poschodovky, kde môžete využiť schodíky ako úložný priestor. 

 

detská poschodová posteľ

 

Rodič musí myslieť na všetko. Musíte byť vždy o pár krokov vpredu. Čo keď k vám príde synov kamarát a bude chcieť u vás prespať? Existujú detské postele, ktoré majú dostupné ďalšie výsuvné lôžko. Praktické a funkčné riešenie pre malé detské izby.

 

Detský svet farieb a rozprávkových bytostí

Máte doma malého prieskumníka aj sladkú princeznú? Kompromis pre detskú izbu dievčenskú aj chlapčenskú je jednoznačne neutrálna biela detská izba s dreveným nábytkom v prírodných farbách. Farebnosť, pestrosť a originalitu jednoduchej sviežej bielej izbe dodajú dekorácie vo výrazných dúhových farbách. Veď čo je rozprávkovejšie ako detská izba s farbami dúhy? Praktické farebné izbové doplnky ako girlandy, farebné svietidlá, obrazy s detskými motívmi, nápadité tapety s rozprávkovým motívom alebo výrazný farebný koberec sa postarajú o pestrosť a jedinečnosť detskej izby. 

 

dievčenská detská izba s rozprávkovou tapetou s vílou  chlapčenská detská izba s tapetou s pirátskou loďou

 

Náš tip: Miluje vaše dieťa disney postavičky alebo rozprávkové bytosti? Vyskúšajte tematickú detskú izbu. Ručne maľované steny s rozprávkovým motívom sú často finančne náročné a nepraktické. Detská fantázia nepozná hranice a je dosť pravdepodobné, že jeden rok sa vášmu malému bojovníkovi páči Spiderman a o rok neskôr to budú piráti. Vyskúšajte vliesové tapety, nálepky na stenu alebo posteľnú bielizeň s obľúbeným rozprávkovým motívom. Ľahko a rýchlo to viete kedykoľvek zmeniť a prispôsobiť veku dieťaťa.

 

obrazy do detskej izby so zvieracou tematikou  detská izba s obrazom so zvieracou tematikou

 

Dizajnové vychytávky pre čarovný detský svet

Má aj vaše dieťa nekonečne veľa energie, nápadov a fantázie?

Je všeobecne známe, že dnešné deti majú čoraz menej pohybu a bývajú často znudené. Pre deti je životne dôležitý pohyb a priestor, kde môžu spaľovať každodennú nekonečnú energiu a zároveň hýbať s mozgovými bunkami. Možností ako deti povzbudiť k pohybu, hrám, aktivitám, kreatívnemu mysleniu je niekoľko. Pokiaľ vám to priestor v izbe dovoľuje, existuje pár šikovných vychytáviek pre detské izby, ktoré si zamiluje aj váš malý "neposeda".

 

dieťa v detskej izbe cvičí

 

Elegantná hojdačka v detskej izbe

Obľúbeným trendom pre detské izby je čoraz viac populárna interiérová detská hojdačka. Dizajnový skvost, ktorý si vaše deti jednoznačne zamilujú. Ak sa vám zdá elegantná interiérová hojdačka veľmi "nóbl" a vôbec nezapadá do konceptu detskej izby, fantastickou alternatívou je originálna hojdacia sieť, na ktorej sa vybláznia všetci členovia rodiny. 

 

detská hojdačka v dievčenskej detskej izbe

 

Maľovanie na stenu

Pozná to každý jeden rodič. Minútka ticha, ktorá neveští nič dobrého. Deti milujú farby, maľovanie, tvorenie, "čarbanie" po stene a rodičia zasa zbožňujú poriadok v izbe s nepopísaným nábytkom a s čistými stenami. Riešenie je jednoduché. Vytvorte v detskej izbe kreatívnu stenu. Tabuľová a magnetická stena pomôže zamestnať vašich malých umelcov na celé hodiny. 

 

Gymnastika v detskej izbe

Doprajte vašej ratolesti dostatok pohybu aj doma. Čo poviete na multifunkčné športové ihrisko priamo u vás v detskej izbe? Ide o priestorovo a aj finančne náročnejší prvok do detskej izby, ale je to investícia, ktorá sa vám v budúcnosti vráti v podobe sebavedomého disciplinovaného a zdravého dieťaťa. Prvky ako horolezecká stena, rebrina, lano či kruhy potešia každého športového nadšenca. 

Najmenším pohyblivo nadaným drobcom vyčarí úsmev na tvári klasická rýchla šmykľavka, ktorá je vedená rovno z postele.  

 

dievčatko v detskej izbe

 

Ak sa naozaj snažíte vytvoriť vytúženú detskú izbu vašej malej ratolesti, skúste sa zamerať na záľuby a túžby vášho dieťaťa. Nech v svojej izbe nájde kus seba. Vy do detskej izby vložte len tú praktickú a funkčnú stránku. Majte pri tom na mysli, že v jednoduchosti je krása a dieťa potrebuje predovšetkým priestor, milovanú detskú izbu, kde sa bude cítiť slobodne, voľne, pohodlne, bezpečne a samé sebou. Ak predsa rozmýšľate nad niečim iným, vyskúšajte detskú izbu v štýle Montessori

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii