EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Inšpirácie, ako zariadiť študentskú izbu pre chlapca

Inšpirácie, ako zariadiť študentskú izbu pre chlapca

Nikola Mihalisková Nedele 23. 02. 2020 Tipy a inšpirácie

Vytvoriť ten správny priestor pre dospievajúcich chlapcov, nie je ľahká záležitosť. Vy ako rodičia chcete dopriať svojmu dieťaťu izbu pre rozvíjanie tvorivej činnosti, no musíte dbať aj na praktické stránky študentskej izby, napríklad  ako a kde vytvoriť študijný kútik, ako najideálnejšie namaľovať izbu, prípadne akú fototapetu zvoliť. Nedovoľte, aby sa váš syn cítil nepríjemne kvôli tapete, ktorú má v izbe od detských čias! Vytvorte inšpiratívny študijný priestor, ale tiež priestor kde si môže váš najmilší oddýchnuť. Máme pre vás niekoľko nápadov, ako zariadiť spálňu vášho dospievajúceho syna!

Praktická študentská izba

Študentská izba musí mať najmä praktické využitie! Pokiaľ sa váš syn potrebuje pripravovať do školy alebo na skúšky, mala by byť izba čo najväčšia. Potom môžete jednoducho využiť plochu na umiestnenie veľkého stola. Nezabudnite na poličky, na ktoré si môže vaše dieťa uskladniť študijné materiály. Študentská izba nie je len praktickou záležitosťou, je to tiež súkromná pevnosť, ktorá vaše dieťa chráni pred vonkajším svetom. Je to miestnosť, v ktorej sa váš syn stretáva so svojimi priateľmi a komunikuje so svojimi súrodencami. V prípade, ak máte malý byt a viac detí a chcete vytvoriť nádhernú študentskú izbu pre dvoch, môžete využiť praktický paraván, ktorým oddelíte priestor a doprajete deťom súkromie. Najčastejšie sa využívajú bytové dekorácie s vyobrazením máp, street art umenia, vedeckých vzorcov alebo futbalových hráčov či lôpt, pre milovníkov futbalu. Študentská izba by mala vyjadrovať osobnosť vašich detí. Chlapci vyjadrujú svoj postoj umiestňovaním plagátov či obrazov, predvádzaním zbierok na poličkách alebo výberom obľúbených farieb či nápadnej, často tematickej prikrývky.

 

Paraván orientálne cesty v odtieni hnedej farby Paraván okno do mesta Paríž

 

Vysporiadajte sa s meniacim sa vkusom

Pri výbere tej správnej farby študentskej izby, by ste mali dbať na meniaci sa vkus mladistvého. Myslite na to, že s pribúdajúcim vekom sa bude meniť aj samotný vkus, preto by ste sa mali zamerať na farbu steny, ktorú bude možné veľmi ľahko ladiť s bytovými doplnkami, aby ste nemuseli maľovať, prípadne meniť tapetu každých pár rokov. Základ úspechu spočíva v tom, že tínedžera necháte podieľať sa na tvorbe jeho „novej“ izby.

 

Vyskúšajte horčicovú farbu

Tradičnou farbou pre chlapca je modrá farba, ktorá je aj farbou roka 2020. Otvorte svoju myseľ a zabudnite na tradičné šedo-modré kombinácie. Skúste skombinovať šedú farbu so žltými doplnkami! Šedá tapeta je ideálna, môžete ju tiež skombinovať s tapetou v imitácii dreva čo dodá izbe škandinávsky nádych.

 

Fototapeta plná energie Fototapeta zamotané príbehy

 

Myslite na ďalšie možnosti sedenia v študentskej izbe

Študentská iba by mala obsahovať nielen komfortnú stoličku ale aj pár sedacích vakov. Dôvod je jednoduchý, váš syn má množstvo priateľov a nie je nič príjemnejšie ako porozprávať sa s nimi v súkromí. Zabudnite na obývačku, vytvorte útočisko pre dospievajúceho chlapca. Odsuňte posteľ na opačnú stranu, zaobstarajte v izbe priestor, kde sa zmestí koberec a pohodlné sedacie vaky. Vyšperkujte miestnosť tapetou futbalového hráča, kúpte hraciu konzolu a vytvorte tak príjemné prostredie!

 

Fototapeta rozhodujúce riešenie

Nezabudnite na pruhy!

Pokiaľ túžite po uvoľnenej atmosfére, nemôžete vyskúšať nič lepšie, než klasický vzhľad internátnej školy! Železné prvky miestnosti zjemnite pruhovanou tapetou, najlepšie v školských farbách. V prípade, že sa vám pruhy zdajú až veľmi jednoduché a nudné, vsaďte na vzorované tapety!

 

Fototapeta so šedými pruhmi Fototapeta zlaté vzory

 

Študentská izba, ktorá vyjadruje postoj dospievajúceho

Ktorý dospievajúci nemá rád graffiti? Podľa náš žiadny! Tapety v street art štýle sú perfektnou voľbou, pokiaľ váš syn rád prejavuje svoj postoj alebo má tak trochu umeleckú dušu. Pomocou graffiti môže váš syn zistiť, kto v skutočnosti je. Street art tapety pôsobia jedinečne a rozhodne pútajú pozornosť!

 

Fototapeta pouličné umenie graffiti  Fototapeta pouličný plagát

 

Vytvorte štýl študentskej izby pomocou doplnkov

Ak sú tapety pre vás príliš výrazne, vyjadrite štýl prostredníctvom bytových doplnkov. Sada prešívaných prikrývok je skvelý spôsob ako to dosiahnuť. Časom prikrývky môžete meniť, takže sa nestane, že sa váš syn bude nudiť. Opäť odporúčame šedú farbu, tá totiž vytvára ideálne pozadie pre akúkoľvek farebnú schému.

 

Ďalším spôsobom ako vytvoriť štýlový interiér študentskej izby je vystaviť v izbe vášho syna jeho vlastnú zbierku. Určite má vaše dieťa obľúbený koníček alebo niečo, čo zbiera. Prečo to nezačleniť do interiéru spálne? Môžu to byť aj šiltovky! Šiltovky pokojne zaveste na stenu. Doplnky laďte do červenej alebo oranžovej farby a ak máte viac odvahy zvoľte tapetu s imitáciou tehly.

 

Fototapeta výsostná tehla 

 

Doplnky v oranžovej farbe vnesú do študentskej izby energiu a tvorivosť! Preto je oranžový odtieň to ideálny pre dospievajúceho chlapca. Pokiaľ sa obávate tejto výraznejšej farby, pre zvyšok izby zvoľte monochromatickú schému.

 

Nezabudnite na študijný kútik

Uprataná a organizovaná študijná plocha je základným predpokladom k úspešnému ukončeniu skúšok. Investujte do kvalitného študijného stola a komfortnej stoličky, vložte niekoľko políc nad plochu stola, aby mal váš syn dostatok miesta na ukladanie kníh a študijných materiálov. Poličky vám tiež ušetria priestor, ak vás trápi nedostatok miesta v izbe. V prípade, že zaraďujete študentskú izbu pre dvoch, poličky sú veľmi praktické. Dvojposchodová posteľ je aj v súčasnosti trendová. Ušetriť miesto je možné aj tak, že nájdete nejaký kútik v byte a vytvoríte priestor na relaxáciu, postačí vám pokojne len kreslo a malý stolík. Ak však túžite po priestore na písanie, malý výklenok okna je možné pretransformovať na študijnú plochu, pripevnením časti pracovnej dosky. Vyzerá to skutočne štýlovo!

  Obraz duny

 

Štýlové študentské izby s mapou

Nechajte vyjadriť názor vášho dieťaťa pomocou mapy. Mapy sú veľmi praktické, vyjadrujú túžbu po vzdelaní. Exitujú mapy na korku alebo stieracie mapy, ku ktorým si môžete pripnúť poznámky alebo zotrieť miesta, ktoré ste navštívili. Mapy v podobe obrazov alebo tapiet sú skvelým motívom na zdobenie interiéru študentskej izby! Nebojte sa veľkej tapety s mapou sveta! K tapete alebo obrazu pridajte koberček štátu, prípadne obliečky a ďalej sa už len držte palety dvoch alebo troch základných farieb. Vytvoríte tak priestor, ktorý púta pozornosť a prináša veľkú dávku inteligencie.

 

 Fototapeta mapa sveta s významnými miestami  Obraz modrá mapa sveta

 

Všade samé vzorce

Nie každý má rád štúdium a matematiku. Aj vy ste určite niekedy mali pokrk vzorcov a výpočtov. No nájdu sa aj študenti, ktorí výpočty priam milujú! Nechajte ich vyjadriť svoju vášeň štýlovou a veľmi inteligentne pôsobiacou tapetou so vzorcami.

 

Fototapeta matematické vzorce

 

Veríme, že sme vám priniesli inšpiráciu. Teraz sa už spoločne so synom môžete pustiť do zariaďovania tej pravej študentskej izby, ktorá bude mať štýl! Alebo nechajte voľnú ruku len jemu. Dajte nám vedieť, či vám naše tipy pomohli. 

 

 

 

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii