Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Budúcnosť pre ľudí - moderný eko štýl bývania

Budúcnosť pre ľudí - moderný eko štýl bývania

Lucia Plasa Pondelok 15. 02. 2021 Štýly bývania

Prírodný a moderný eco style alias eko štýl  

Myslíte ekologicky? Recyklujete? Máte radi prírodu a jej harmóniu? Prerábate byt a ešte neviete v akom štýle si ho zariadite? Pokiaľ ste na všetky otázky odpovedali áno, trendy eko štýl (eco style) je pre vás to pravé orechové. 
 
Väčšina ľudí si veľmi dobre uvedomuje, aký má dnešný konzumný a materialistický spôsob žitia dopad na našu planétu. Prírodné zdroje a naša Zem melú z posledného. Uvedomujú si to aj architekti po celom svete a pri navrhovaní nových domov a bytov sa snažia aj oni myslieť ekologicky. Čoraz častejšie v interiéri využívajú trendy Eco style, ktorý v značnej miere prispieva k lepšiemu životnému prostrediu, životnému štýlu a harmonickému vyrovnanému spôsobu žitia. 
 
Eco style sa stal populárnym a rozšíreným až koncom 20. storočia, tak ako aj všetky ostatné moderné štýly, takže v 21.storočí už nie je žiadnym nováčikom. 
 

Ako v interiéri spoznáte eko style?

Šetrný a moderný Eko štýl predstavuje minimalistickú rajskú záhradu na zemi. Interiér je zariadený striedmo, ale za to funkčne, moderne a predovšetkým ekologicky.
 
 
eko štýl v interiéri
 
 
Typické pre tento nezameniteľný prírodný štýl sú neutrálne zemité farby, prírodné materiály, ktoré sa využívajú aj pri výrobe nábytku a aj pri výbere dekorácií do domu. Nesmieme zabudnúť, že pri ekologickom štýle sa dbá predovšetkým na šetrení životného prostredia a tým aj znižovaní spotreby. Často sa interiér eko štýlu prelína s vidieckym alebo škandinávskym štýlom bývania
 

Farby Zeme a prírody hrajú prím v celom interiéri

Hlbokou filozofiou, ktorú eko štýl predstavuje, je súlad nášho terajšieho žitia/bytia spätého s prírodou, jej podstatou a jej zákonmi. Ide o vytvorenie ekologického šetrného a komfortného prostredia, kde vládne harmónia, sloboda, priestrannosť, spojeného s výdobytkami dnešnej modernej doby. Eko štýl predstavuje harmóniu v  prírode, teplo domova, našu planétu a nekonečné nebesá. Typickými farbami pre eko štýl sú univerzálne neutrálne zemité farby, hnedá, béžová, biela, krémová, sivá (aj ich rôzne odtiene). Nápadité vzory a výrazné krikľavé farby do eko interiéru nepatria. Okrem klasických zemitých farieb sa nebojte pridať do interiéru aj nadčasové prírodné farebné akcenty - farbu slnka - žltú farbu, farbu lesa a života - zelenú farbu a nesmieme zabudnúť na nebeský raj, farbu nebies - pastelovú alebo slabo modrú farbu.
 
interiér typický pre eko štýl
 

Paletový nábytok, rustikálne drevo alebo surový betón?

Ako zariadiť interiér v eko štýle?                                                                          
Asymetria, nedokonalosť a prirodzenosť sú v ekologickom interiéri kľúčovými.
 
Materiály charakterizujúce moderný ekologický štýl bývania. Podstatou a zmyslom eko štýlu je predovšetkým používať prírodné, recyklovateľné a znovu obnoviteľné materiály. Žiadna syntetika alebo chémia, za to drevo, kov, sklo, kameň, betón, korok, prírodné textílie ako bavlna, ľan, vlna, papier a aj koža sú v interiéri vítané. Najčastejšie používaný materiál pri ekologickom nábytku je jednoznačne drevo, ďalej ho nasleduje korok, ratan alebo bambus.
 
 
ratanový nábytok, kamenný obklad, typický interiér pre eco štýl   ratanový nábytok ladený do eko interiéru       
        
 
"Sto ľudí, sto chutí" a platí to aj pri zariaďovaní bytového interiéru. Pri eco style môžete zvoliť drevenú, korkovú alebo aj kamennú dlažbu a či už zvolíte travertín, pieskovec alebo surový betón, to už je len a len na vašom vkuse. Nezabúdame na drevený, ratanový alebo aj jedinečný bambusový nábytok. Prospešné pre prírodu sú aj solárne panely, zber dažďovej vody a  šetrné LED žiarovky. 
 
 
kamenný obklad typický pre interiér v eko štýle  betónový obklad na stenu v eko interiéri
 
 
Pomôžte aj vy našej "matke Zem". Zariadenie v interiéri typu eco vôbec nemusí byť nové. Pre vytvorenie krásneho komfortného ekologického domova, postačí recyklovať starý funkčný nábytok. Dodajte ošúchanému drevenému nábytku nový život. Nebojte sa zašpiniť si trocha ruky, o to viac sa z renovácie budete tešiť. Pri renovácií nábytku používame len eco friendly farby, nátery, laky, oleje bez chémie, bez syntetiky. V eko štýle je všetko prírodné.
 
 
prírodný drevený stôl do eko štýlu
 
 
Náš tip: Originálny paletový nábytok. Populárne palety a obľúbené drevené debničky majú v ekologickom interiéri zelenú. Trendy paletový nábytok perfektne zapadne do eko štýlu. Je funkčný, nápaditý, jedinečný a samozrejme ekologický.
 
 
paletový nábytok do ekologického interiéru
 
 

Ideálne bytové dekorácie, ktoré vhodne doplnia a vyzdvihnú celú podstatu eko štýlu 

Eco bytové doplnky sú čerpané z prírodných zdrojov a z recyklovateľného materiálu, napr. aj recyklovaného plastu. Nesmie chýbať drevo a dekorácie z dreva. Kamienky, sklo a najmä zeleň. Exotické rastliny, typické izbové kvety, palmy, vinič, fikus, zeleň je nepostrádateľným atribútom pre moderný ekologický štýl.
 
 

kvetinové bytové doplnky typické pre eco style   kvetinové bytové dekorácie typické pre eco style

 
 
Nápadité bytové dekorácie typické pre eko štýl sú etno doplnky, hlinená keramika a aj pompézne priestranné akváriá. Dizajnová vychytávka eko štýlu pre tých, ktorí si to môžu aj finančne aj dispozične dovoliť je zelená rastlinná prírodná stena, ktorá si bude vyžadovať špeciálne zavlažovacie a osvetľovacie systémy. 
 
 
bytové dekorácie do eko štýlu
 
 
Náš tip: Myslite ekologicky a zdravo. Zahrajte sa na záhradkárov a skúste vo vašej kuchyni alebo na balkóne vytvoriť malú záhradku, kde si budete pestovať vaše obľúbené  biopotraviny. 
 
Pomôžte vybudovať aj pomocou eko štýlu  lepšiu budúcnosť pre ľudstvo, pre vás a pre vaše deti. Ak milujete našu Zem, našu prírodu, lesy, moria, zeleň a čerstvý vzduch, vyskúšajte aj vy silu eko štýlu vo vašich domovoch. 
 


Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii