EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Radíme, ako zariadiť prvé spoločné bývanie

Radíme, ako zariadiť prvé spoločné bývanie

Lucia Plasa Streda 12. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

Láska vie byť bezhraničná a bezpodmienečná, avšak partnerské vzťahy sú o komunikácií a večných kompromisoch. Nie je tomu inak ani počas spoločného bývania. Chystáte sa vytvoriť prvé spoločné hniezdočko lásky? 

Pripravili sme pre vás užitočné rady ako zariadiť prvé spoločné bývanie a vytvoriť harmonické spolunažívanie.

 

zaľúbená dvojica v spálni je pizzu

 

Moderný interiér pre dvojice

Hniezdočko lásky by malo byť útulné, vzdušné a svieže. Nechajte priestor dýchať. Vymaľujte interiér príjemnými zemitými farbami. Pokiaľ preferujete pestré farby, pridajte ich do interiéru v podobe nápaditých izbových dekorácií.

 

Obklopte sa vecami, ktoré robia šťastných oboch

Prineste si so sebou, do nového domova, kus vášho doterajšieho spoločného života. Zhmotnené spomienky kedy ste boli šťastní, bezstarostní a bezhlavo zamilovaní. Počas spoločného bývania nastanú aj horšie a ťažšie chvíle a práve momentky vašich vysmiatych zaľúbených tvári premenia túto búrlivú atmosféru na pokojnú rieku, ktorú sprevádzajú žiarivé slnečné lúče. 

 

korkový obraz pre pripnutie fotografií

 

Vyzbrojte interiér úložným priestorom

Nezapracte si nové bývanie zbytočnosťami a množstvom políc. Myslite prakticky a efektívne. Rozložte úložný priestor rozumne. Pre život vo dvojici je nevyhnutné vyzbrojiť hniezdočko lásky dostatkom úložného priestoru. Veľký šatník alebo vstavaná skriňa je to pravé orechové. Nezabúdajte na úložný priestor v kúpeľni, lebo vedzte, že vaša polovička okrem zubnej kefky, používa aj množstvo inej kozmetiky.

 

odkladací priestor v kúpeľni

 

Ak bývate v malom jednoizbovom byte, využite funkčné deliace steny, ktoré jednoducho a rafinovane predelia spoločenskú miestnosť so spálňou a poslúžia, napr. ako štýlová knižnica.

 

Atraktívna spálňa s istou dávkou intimity

Povedzme si pravdu, kde inde trávi väčšinu času čerstvo zamilovaná dvojica, ak nie v spálni. Intimita, relax a spoločné prepojenie sú slová charakterizujúce prvú spoločnú spálňu. Spálňa je pre páry miesto, kde spoločne snívajú a plánujú svoje budúce kroky. Je to miesto, kde je možné aj nemožné. Vytvorte si modernú oázu pokoja nabitú sexepílom a atraktívnym dizajnom. 

 

moderná spálňa moderná spálňa

 

Zapojte do výberu postele a  posteľnej bielizne aj partnera. Je dôležité, aby ste sa obaja v posteli cítili komfortne. Oblúkom sa vyhnite kovovej posteľnej konštrukcii. Do útulnej spálne patrí jednoznačne drevo, najlepšie v svetlých tónoch. Nezabudnite na "tlmiče" svetla, ktoré poskytujú spálni romantiku a intimitu. Získajte viac súkromia s modernými roletami alebo elegantnými priesvitnými dlhými závesmi. Pridajte viac vankúšov, relaxačné vonné sviečky, obrazy s prírodným motívom, spoločnú fotku na nočný stolík a ponorte sa spoločne do ríše snov a fantázie.

 

moderná spálňa so zlatými detailmi a prírodnými prvkami 

 

Kuchyňa, kráľovstvo každej gazdinky

Do interiéru kuchyne zvyčajne partner nezasahuje. Kuchyňa je priestor, kde kraľuje ženská ruka, preto sa aj interiér kuchyne prispôsobuje partnerke. Interiérový štýl, ktorý väčšina moderných gazdiniek preferuje zostáva aj naďalej romantický provensálsky alebo elegantný moderný štýl.

 

kuchyňa s bielym metro obkladom moderná kuchyňa

 

Obľúbeným trendom v kuchyni mladých párov je populárna tabuľová stena. Poznáte "to do list"? Ide o zoznam vecí, ktoré musíte urobiť. Pre hladký chod domácnosti odporúčame deľbu práce. Perfektným pomocníkom pri deľbe práce je tabuľová stena. Zmodernizujte kuchyňu rafinovanou tabuľovou stenou, ktorá poslúži:

  • ako nástenka pre rozpis úloh, 
  • pre spísanie  zoznamu potravín, ktoré je potrebné dokúpiť, 
  • ako nástroj lásky - sladký odkaz na stene v kuchyni poteší každú zamilovanú dušu. 

 

tabuľová stena tabuľová stena - s nápisom ľúbim ťa

 

Náš tip: Vychutnajte si rannú kávu v hrnčekoch, ktoré boli dizajnérsky navrhnuté pre zamilované dvojice. Po dobrej káve vo dvojici, bude aj nový pracovný deň nabitý pozitivitou a dobrou náladou. 

 

hrnčeky pre zamilovaný pár

 

Obývačka s modernými prvkami

Obývačka v domácnosti slúži ako spoločenský priestor, kde sa môžete bezstarostne ponoriť do sveta relaxu a zábavy nielen s partnerom, ale aj s priateľmi a rodinou. Pohovku vyberajte s partnerom spoločne. Je totiž dominantným prvkom obývačky, ktorý plní určité poslanie, preto by mal byť pohodlný pre vás oboch. Odporúčame kúpiť rozkladací gauč, ktorý poslúži ako miesto navyše. Takýto gauč je praktický, najmä pri prenocovaní vašich priateľov. 

 

moderná obývačka s tyrkysovým rozkladacím gaučom

 

Dizajnové vychytávky tvoria neoddeliteľnú súčasť obývačky. Nie je žiadnou novinkou vidieť v obývačke zavesenú gitaru alebo kožušinu na stene, ale univerzálny spôsob ako zatraktívniť spoločenskú miestnosť sú obrazy alebo plagáty s moderným námetom. Obrazy, plagáty alebo tapety spestria interiér a holým prázdnym stenám vdýchnu život. 

 

moderná obývačka s obrazom s prírodným motívom

 

Pracujte na spoločnej budúcnosti

Stanovte si spoločné ciele, aby ste ťažko zarobené peniaze nemíňali na zbytočnosti. Skúste vytvoriť spoločnú motivačnú nástenku, kde si zobrazíte krátkodobé aj dlhodobé ciele. Motivačná nástenka predstavuje nástroj, ktorý motivuje a pripomína, prečo nepoľaviť. Je to spôsob, ako ísť za svojím cieľom a daný cieľ dosiahnuť aj napriek možným prekážkam.

 

spálňa s korkovým obrazom mapy sveta

 

Ste telom aj dušou dobrodruhovia? Plánujte spoločné dovolenky dopredu! Skrášlite obývačku alebo pracovný kútik originálnym obrazom mapy sveta na korku. Nápaditý a jednoduchý spôsob, ako sa prinútiť niečo ušetriť na cesty vo dvojici.

Náš tip: Udržujte spoločnú domácnosť čistú a upratanú. V čistom usporiadanom prostredí sa každá hádka rieši oveľa rýchlejšie a ľahšie. 

 

romantický večer vo dvojici pri sviečkach

 

Nezabúdajte, že od začatia spoločného žitia už nie ste sami a svet sa netočí len okolo vás. Ste pár, a preto je potrebné občas sa prispôsobiť aj tomu druhému.

Želáme vám, aby sa aj počas prvého spoločného bývania nevytratili z vášho vzťahu slová ako ľúbim ťa, ďakujem ti a vážim si ťa. Buďte spontánni a večne zamilovaní. Komunikujte, flirtujte spolu a užívajte si každý deň plnými dúškami.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii