Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Fototapety do kuchyne, vyberte si tú naj!

Fototapety do kuchyne, vyberte si tú naj!

Nikola Mihalisková Pondelok 19. 08. 2019 Tapety a materiály

Kuchyňa je miesto, kde je nevyhnutnosťou cítiť sa príjemne. Veď nielen v dobrej spoločnosti, ale aj v dobrej atmosfére chutí jedlo najlepšie. Užite si čas strávený v kuchyni a uvedomte si, že okrem perfektne vyzerajúceho jedla, ktoré pripravíte môže vyzerať perfektne aj váš interiér. Dolaďte svoju kuchyňu zaujímavými tapetami! Nebojte sa zmeny a vyskúšajte niečo nové. Samotná história zdobenia stien v kuchyni sa datuje od 70. rokov. Už vtedy bola výzdoba stien v móde. Keďže sa trend tapiet vracia, nevidíme dôvod prečo si tú správnu tapetu pre vás nevybrať. Tapety sa dajú jednoducho umiestniť namiesto klasických obkladačiek, taktiež sa ľahko lepia na sklo a drevotriesku. Využijete ich aj v tom prípade ak renovujete bar, vináreň alebo cukráreň. Tapety dnes už neplnia len základnú funkciu zdobenia, dodávajú krásu, odvahu a tiež podporujú fantáziu. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere tapety do kuchyne. 

 

Tapeta s motívom kávy  Tapeta kávové zrnká

 

Výber tapety do kuchyne podľa materiálu

Priznajte sa, koľkí z vás majú v kuchyni dlaždice? Určite je vás takých viac. Dlaždice sú skvelou možnosťou, ktorú uvítajú hlavne gazdinky. Veď predsa, dlaždice sa ľahko čistia. S tapetami prišla aj druhá alternatíva! Vliesové tapety sú vodeodolné a jednoducho čistiteľné. Preto by sa mal každý z vás dobre rozhodnúť, ktorý druh tapiet si zaobstará. Niektoré tapety rýchlo strácajú lesk, farbu a nie sú schopné absorbovať vlhkosť a zápach. Dnes však existujú tapety, ktoré veľmi ľahko vyčistíte navlhčeným kusom látky. Najvhodnejšie je vybrať tie tapety, ktoré majú v popise uvedené vodeodolné vlastnosti. Následne pristupujte k čisteniu tapiet podľa pokynov od výrobcu.

 

Výber tapety do kuchyne podľa umiestnenia

Tapety v kuchyni sa najčastejšie umiestňujú na centrálnu stenu. V tom prípade musíte počítať s tým, že tapeta zmení celú vašu miestnosť. Fototapety na centrálnej stene sú najvhodnejšie v kombinácii s jednoduchou modernou kuchynskou linkou. V kuchyni nesmú chýbať poličky. Ak sú vaše police otvorené, dodajte im šmrnc tapetami! Fototapety, ktoré sú výplňou políc pridávajú kuchyni na atraktívnosti. Pôžitok zo samotného stolovania môžu zvýšiť tapety, ktoré sú umiestnené na jedálenskom kúte. Moderné sú aj tapety situované na kuchynských dvierkach alebo na takzvanom ostrove. Umiestnenie na ostrove je netypické, zato veľmi efektívne! Dokáže zjednotiť priestor, hlavne ak ostrov oddeľuje kuchynskú a obývaciu časť.

 

Výber tapety do kuchyne podľa farby

Kuchyňa je miesto, kde sa farieb báť nemusíte! Vo všeobecnosti platí, že sa tapety zelenej, žltej, fialovej a červenej farby majú aplikovať len na jednu stenu. Pri fototapetách tejto farby odporúčame tapety kombinovať s bielou farbou, ktorá prináša do interiéru útulnú atmosféru. Ideálnou farbou je žltá a oranžová. Práve tieto farby stimulujú žalúdok a podporujú komunikáciu. Okrem iného prinášajú do miestnosti teplo a príjemné svetlo. Do kuchyne vám neodporúčame tapety modrej farby. Modré fototapety pôsobia chladne a tlmia chuť do jedla. Ak vás zaujíma rozdelenie farieb podľa čínskeho umenia Feng Shui prečítajte si tento článok.

 

Tapeta do kuchyne v oranžovej farbe dovido  Tapeta čerešne dovido

 

Výber tapety do kuchyne podľa vzoru a dizajnu

Ženy si potrpia na celkovom vzhľade kuchyne, dokonca niekedy viac ako na jej funkčnosti a praktickosti. Dôvodom môže byť to, že sa v kuchyni milé ženy, zdržiavame viac času. Ako si však vybrať ten správny look tapety pre vašu kuchyňu? Niektorí preferujú jednoduché vzory a dizajn. Veď predsa v jednoduchosti je krása! Avšak sú aj takí odborníci, ktorí uprednostňujú vzory prinášajúce určitú energiu a vášeň. Rozhodnutie je len na vás! Môžete si zvoliť jednoduché, jednofarebné vzory alebo tie viacfarebné, dynamické. Chcete, aby vaša kuchyňa pôsobila jedinečne? Stavte na fototapety zložitejších tvarov. Jednoduchosť sa ľahko ladí s kuchynským prostredím a spotrebičmi. Ak sa neviete rozhodnúť trendy sú aj kulinárske tapety, respektíve fototapety zobrazujúce jedlo, nápoje, kávu, ovocie, zeleninu alebo rôzne druhy sladkostí. Tými jednoducho nič nepokazíte. Navyše pôsobia sviežo a hravo!

 

Tapeta do kuchyne želé cukríky dovido  Tapeta do kuchyne limonáda

 

Tapety do kuchyne v štýle prírody a dovolenky

Dávno už  nie sú IN len klasické vzorované tapety. Dnes sa mnohí inšpirujú reálnou prírodou alebo dovolenkovými motívmi. Preneste aj vy kus zelene do vašej kuchyne alebo sa jednoducho nechajte uniesť slnečnými plážovými dňami. Pomocou fototapiet vytvoríte sviežu a uvoľnenú atmosféru priamo vo vašej kuchyni. Ak vám príde tento štýl príliš realistický a moderný, zvoľte vintage tapetu. Vintage vzhľad odporúčame kombinovať s dreveným nábytkom v svetlej farbe.

 

Tapeta do kuchyne v dovolenkovom štýle dovido  Tapeta do kuchyne vo vintage štýle

 

Tapety do kuchyne plné odvahy a názoru

Ak chcete dizajnom svojej kuchyni zaujať, použite ústrednejšie motívy tapiet. Tapety s výraznejšou farbou pritiahnu pozornosť každej vašej návštevy. Už nikto nebude pochybovať o vašich dizajnérskych schopnostiach! Zvoľte trendovú čiernobielu kombináciu. Tapeta v tejto farebnej kombinácii bude vynikať a stane sa stredobodom miestnosti a vašej pozornosti. Buďte odvážni a vyjadrite svoju záľubu alebo názor. Ak ste milovníkom mestského štýlu, nebojte sa a vytvorte kuchyňu s graffiti motívom. Chcete sa odlíšiť od ostatných? Nasledujte svoje presvedčenie alebo sa inšpirujte našimi tipmi.

 

Tapeta do kuchyne v čiernobielom prevedení dovido  Tapeta do kuchyne v mestskom štýle dovido

 

Tapety do kuchyne s imitáciou prírodných materiálov 

Fototapety nie sú len o vzore a farbe. V súčasnej dobe sú obľúbené imitácie prírodných materiálov. Dôvodom je reálnosť daných tapiet. Na dosiahnutie výsledku sa využíva takzvaný Trompe-l'œil štýl. Táto umelecká technika využíva realistické snímky na vytvorenie optickej ilúzie. Pri tapetách sa používajú prírodné materiály, najčastejšie tehly. Okrem tehál môžete zvoliť aj imitáciu dreva a kameňa.

 

Tapeta do kuchyne s imitáciou tehly dovido  Tapety do kuchyne s imitáciou dreva dovido

 

Tapety do kuchyne v žiari mestských svetiel

Chcete sa cítiť ako vo svojom obľúbenom meste? Vypiť si rannú kávu ako v tých najznámejších uličkách najkrajších miest? Nie je problém! Zariaďte si kuchyňu vo veľkom štýle! Tapety mesta jednoznačne zvýšia hodnotu vašej kuchyne. Môžete si vybrať z metropol ako je Paríž, Londýn, New York, Hamburg a ďalšie. Ak túžite po niečom originálnom, fototapety miest v kreslenom prevedení rozhodne upútajú vašu pozornosť.

 

Tapety do kuchyne Hamburg dovido  Tapeta do kuchyne kreslené mesto dovido

 

Výber tapety za kuchynskými poličkami

Pýtate sa, či je moderné mať fototapety za kuchynskými poličkami? Určite áno. Dnes je veľa moderných prevedení, ktoré dodajú vašej kuchyni svieži vzhľad. Ak sa však rozhodnete umiestniť tapetu za police, mali by ste očakávať náročnejší proces. Myslíme si však, že to za ten čas stojí! Veď posúďte sami, nevychádza už len z tých obrázkov pozitívna energia? Ak túžite po farebných vzoroch ubezpečte sa, že zvyšok vašej kuchyne je v jednoduchšom štýle. Verte, že farebné fototapety vašu kuchyňu v tomto prípade vyzdvihnú! Ak nemáte odvahu zvoľte klasické vzory napríklad:

  • chevron vzor - fototapety v tvare V,
  • bodkovaný vzor,
  • art deco vzor - príbuzný vintage a retro štýlu.

  Tapety do kuchyne chevron vzor dovido  Tapeta do kuchyne bodky dovido

 

 

Súčasné trendy tapiet do kuchyne

V tradičných a vidieckych kuchyniach skvelo fungujú tapety s klasickými motívmi ako sú bodky, pruhy, kvety, botanické výtlačky a vintage tapety. Samotní dizajnéri tvrdia, že tapety s “maľovanými” pruhmi vytvárajú dobre vyzerajúci, inteligentný a moderný vzhľad kuchyne. V kurze sú hlavne svieže farby, ktoré prinesú do miestnosti svetlo a teplo.

 

Tapety do kuchyne s pruhmi dovido  Tapety do kuchyne kvety dovido

 

Pevne veríme, že sme vám pomohli nájsť tú správnu tapetu do kuchyne. Prineste si atmosféru, pri ktorej sa hodnota vášho stolovania v kruhu vašej rodiny zvýši. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii