FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Tapety s imitačnými motívmi

Tapety s imitačnými motívmi

Nikola Mihalisková Streda 14. 08. 2019 Tapety a materiály

Určite ste si v poslednom čase všimli, že sa rozšíril trend s imitačnými motívmi tapiet! Pod samotnými motívmi si môžete predstaviť tapety, ktoré vytvárajú jedinečnú atmosféru. S obľubou sa využívajú tapety s imitáciou dreva, kameňa, tehly a betónu. Prostredníctvom imitácií prírodných materiálov je možné dosiahnuť požadované výsledky! 

 

Tapeta s imitáciou dreva

Tapeta dreva je veľmi populárna, prostredníctvom nej je totižto možné dostať časť prírody do samotného interiéru. Odporúčame fototapetu aplikovať prevažne na hladké povrchy. Tapety s efektom dreva sa výrazne hodia do rustikálnych alebo priemyselných miestností. Ak chcete vytvoriť pokojnú atmosféru, fototapetami s nádychom dreva určite zabodujete! Tapeta s imitáciou dreva má dokonca rôzne podoby. Môžete sa rozhodnúť pre efekty stromov, napríklad zvoliť tapetu brezy prípadne iných druhov. Ak chcete niečo tradičnejšie, klasické tapety obloženia dreva alebo dreveného obkladu budú pre vás to správne. Zvyšok priestoru dolaďte kontrastnými farbami. V našej ponuke môžete nájsť aj rozličné 3D miestnosti z dreva, prípadne tapety drevených vzorov. Je vo vašich rukách či pomocou tapety len jemne doladíte priestor alebo danou tapetou ozdobíte celú miestnosť. 

 

Tapeta s imitáciou dreva - brezový les dovido  Tapeta s imitáciou dreva - drevené obklady dovido

 

Tapety s imitáciou dreva sú nanajvýš účelové. Využite svoju fantáziu a vytvorte napríklad obloženú drevenú knižnicu, rustikálnu chalupu, vidiecku chatu prípadne iné obydlie. Fototapety dreva vás určite nadchnú. Okrem praktickej stránky sú oproti inštalácii “pravého” dreveného obloženia nízkonákladové. Tapety s imitáciou dreva nevyžadujú toľko starostlivosti, navyše sa dajú jednoducho a kedykoľvek odstrániť!

 

Škandinávska tapeta s imitáciou dreva

Vedeli ste, že tapetami s imitáciou dreva môžete docieliť škandinávsky vzhľad vášho domova? Určite je to možné. Moderný a elegantný vzhľad obkladov dreva s prepojenými vzormi skutočne pripomína škandinávsky štýl, nazývaný aj ako Hygge štýl. V kombinácii so sivou farbou vytvára atmosféru priamo ako zo Škandinávie.

 

Tapeta s imitáciou dreva v škandinávskom štýle dovido  Tapeta s imitáciou dreva s dúhovými škandinávskymi vzormi dovido

 

Industriálna tapeta s imitáciou dreva  

Tapety s imitáciou dreva môžu mať tiež priemyselný nádych. Industriálne fototapety pripomínajú naplavené drevo zo stroskotaných člnov. Charakteristickým prvkom industriálnych tapiet sú vymyté červené, modré alebo šedo-zelené farby. Môže sa vám zdať, že tapety tohto druhu nepôsobia pútavo, ale opak je pravdou! Za vyblednutými farbami sa skrýva dokonalá rovnováha medzi odvážnym a takým tým krásne starým. Symbolom priemyselných tapiet s imitáciou dreva je oslava krásy dreva. Nemusíte sa báť! Tento štýl môžete ihneď použiť! Okrem nadčasovosti sa fototapety hodia do každej miestnosti. Celkový dizajn je ladený do svetlých farieb. Tak čo hovoríte? Zaujal vás tento netradičný štýl?

 

Tapeta s imitáciou dreva - industriálne staré drevo dovido  Tapeta s imitáciou dreva - staré dvere dovido

 

Kvetinová tapeta s imitáciou dreva

Kvetinové vzory sú obľúbené hlavne u žien, ak si však želáte priniesť do domácnosti určitú jemnosť, práve kvetinovými fototapetami docielite danú atmosféru. Tento dizajn je možné vytvoriť prostredníctvom ošúchaných kvetov, ktoré sú umiestnené na drevenom podklade. Základom sú drevené dosky, ktoré sú predovšetkým v svetlejších odtieňoch napríklad v bielej, šedej, modrej či béžovej farbe. Vyblednuté kvety sú v typických farbách kvetov, ako je červená a ružová. V priestore fungujú kvetinové tapety s imitáciou dreva perfektne! Veď posúďte sami.

 

Tapeta s imitáciou dreva - kvety jablka dovido  Tapeta s imitáciou dreva - kvety vo vintage štýle dovido

 

Tapeta s imitáciou kameňa

Kameň je prírodným materiálom. Veľmi rýchlo dokáže upútať vašu pozornosť. Problém nastáva vtedy, keď chcete kameň umiestniť do interiéru. Kamene sú dosť nepraktické a veľmi ťažké na údržbu, preto ich vo viacerých prípadoch nie je možné umiestniť do priestoru. Čo robiť v tom prípade, keď chcete aby bol aj napriek tomu kameň súčasťou vašej domácnosti? Odpoveď je jednoduchá, použite tapetu s imitáciou kameňa! Kameň je predsa len stavebným prvkom, prečo by nemohol byť aj dekoráciou bytu? Fototapety predstavujú imitáciu drobných ale aj veľkých kameňov. Tapeta s imitáciou kameňa môže byť aplikovaná v celej miestnosti alebo len v jej časti. U nás v ponuke nájdete aj tapety s kamenným rámom. Je len na vás, čo si vyberiete.

 

Tapeta s imitáciou kamenného rámu dovido  Tapeta s imitáciou kameňa dovido

 

Tapeta s imitáciou tehly

Najvhodnejším materiálom pri imitácii tehlovej tapety je vliesová tapeta. Tehla sa stáva čoraz viac obľúbeným prvkom pri dekorovaní interiéru. Ponúka množstvo vzorov a je len vo vašich rukách, kde tehlovú tapetu umiestnite. Ak sú vaše priestory ladené do moderného, rustikalneho, vidieckeho alebo vintage štýlu tehlová tapeta vám tento dizajn úplne podčiarkne! Zaujímavé je, že sa využíva aj v priestoroch poskytujúcich služby. Dizajnéri ich s radosťou používajú pri konštituovaní kaviarní, reštaurácií a barov. Tehlová tapeta v červenej farbe je vhodná do interiéru v industriálnom štýle. Naopak tapeta s imitáciu tehly v bielej farbe presvetlí vašu miestnosť. Študentské izby využívajú takzvaný 3d brick graffiti motiv, čo znamená že podkladom je samotná tehlová imitácia na ktorej sú graffiti nápisy alebo kresby. Vyhľadávané sú aj tehlové tapety v šedej farbe. Fototapety s tehlovou imitáciou sa nehodia len do miestností slúžiacich na relax, ale aj do kuchyne napríklad za kuchynskú linku. Tehlové tapety prinášajú do priestoru určitú modernosť a neskrotnosť.

 

Tapeta s imitáciou červenej tehly dovido  Tapeta s imitáciou tehly - 3d brick graffiti motiv dovido

 

Škandinávska tapeta s imitáciou tehly 

Tehlové tapety v bielej farbe docielia ten pravý škandinávsky vzhľad miestnosti. Priestor pôsobí ľahko a moderne! Tehla imituje texturálnu kvalitu skutočného muriva. Ako sme už písali práve biela farba zosvetlí izbu a vy sa v nej budete cítiť príjemne. Škandinávske tehlové tapety sú vhodné aj do kancelárií.

 

Rustikálna tapeta s imitáciou tehly

Chcete priniesť do vašej domácnosti trošku rustikálneho nádychu? Môžete tak urobiť pomocou tehlových tapiet! Rustikálny štýl vytvoríte nedokonalou imitáciou tehly a teda jej zmesou farieb.

 

Tapeta s imitáciou bielej tehly dovido  Tapeta s imitáciou tehly v rustikálnom štýle dovido

 

Tapeta s imitáciou betónu

Ak chcete priniesť do vašej miestnosti industriálny štýl a premyslenosť, prostredníctvom tapety betónu to docielite jednoducho! Fototapety s imitáciou betónu sa hodia do každého priestoru. V prípade, že túžite po drsnom interiéry, betónové tapety to hravo zvládnu. Imitácia betónu sa využíva aj v reprezentatívnych a komerčných priestoroch alebo v kaviarňach.

 

Tapeta s imitáciou betónu dovido  Tapeta s imitáciou betónových tvarov dovido

 

Dúfame, že vás článok zaujal. V prípade, ak sa vám niektorá z uvedených imitácií tapiet páčila, napíšte nám do komentára!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii