Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Vliesové tapety sú ideálnou voľbou pre vás!

Vliesové tapety sú ideálnou voľbou pre vás!

Nikola Mihalisková Piatok 09. 08. 2019 Tapety a materiály

Vliesové tapety sa podľa prieskumov radia medzi najobľúbenejšie tapety u zákazníkov. Majú vybudovanú rozsiahlu základňu a to aj napriek tomu, že sú na trhu relatívne krátky čas. Sú ľahko dostupné po celom svete! Z tohto dôvodu sa náš e-shop zameriava hlavne na vliesové tapety. V ponuke môžete nájsť širokú škálu produktov v rôznych vzoroch, farbách či v rôznej veľkosti. Ak si ešte stále nie ste istí výberom tapiet, tento článok vás presvedčí, že práve vliesové tapety sú tou ideálnou voľbou pre VÁS!

 

                                                         Vliesová tapeta mapy sveta

 

Tapety podľa materiálu

Rozhodujete sa ohľadom výberu tapiet? Uvažujete racionálne? V tomto prípade postupujete správne! Hovorí sa, že všetko dobré potrebuje svoj čas. To isté platí aj pri výbere tapiet.  Dizajn je kľúčovým faktorom pri nákupe tapiet. Vzhľad tapiet však nie je jediným kritériom. Dôležité je zvoliť správny materiál! Tapety sú vyrobené z rôznorodého materiálu. Základné rozdelenie tapiet podľa materiálu je nasledovné: 

 • vliesové tapety,
 • vinylové tapety,
 • papierové tapety.

Uvedené druhy tapiet disponujú rôznymi vlastnosťami. Pozitívne stránky vami zvolenej tapety vám môžu práve dopomôcť pri aplikovaní tapiet. Každý druh má aj svoje negatívne stránky, práve preto je pre vás výhodné vedieť o čo ide!

 

Aké sú to vliesové tapety?

Vliesové tapety inak nazývané aj netkané tapety (ang. non-woven) sú vyhotovené z netkanej textílie, konkrétne zo zmiešaných syntetických a prírodných vlákien (buničina). Sú navzájom spojené spojivom. Vlákna môžete nájsť aj v bežnej domácnosti! Pochádzajú z kávových filtrov, čajových vreciek či gázy. Nosná vrstva je lisovaná a vyhladená, pri vzorkovaní sa používa PVC pena alebo polyakrylát. Pri vliesových tapetách nezáleží na tom, či ju aplikujete vy alebo odborníci! Vliesová tapeta vždy vyzerá skvelo, pretože nemení svoju veľkosť.

 

Vliesová tapeta s nápisom HOME  Vliesová tapeta knihovňa do domácnosti

Prečo práve vliesové tapety?

Podstata vliesových tapiet spočíva v univerzálnej využiteľnosti.  Tapety sa totižto skvelo hodia do každej miestnosti a oživia každú jednu domácnosť! Úspešnosť vliesových fototapiet vychádza z kladných vlastností, a teda tapety:

 • vhodné do každej miestnosti,
 • priepustné a umývateľné
 • odolné voči roztrhnutiu,
 • zabraňujú plesniam,
 • zachovávajú si stálosť farieb,
 • slúžia ako tepelná a zvuková izolácia,
 • podporujú životné prostredie - sú ekologickejšie,
 • ľahko aplikovateľné a odstrániteľné.

 

Vliesová tapeta so srdcom prírody  Vliesová tapeta so scenériou prírody

Aplikácia vliesových tapiet

Ako sme už v článku uviedli, vliesové tapety sú ľahko aplikovateľné. To znamená, že samotná realizácia ušetrí váš čas! Práca s týmto druhom tapiet je oveľa jednoduchšia ako s inými typmi. Vliesové tapety využívajú takzvanú “suchú” aplikáciu. Ako už mnohí z vás tušia, lepidlo sa v tomto prípade nanáša priamo na stenu, pretože spodná časť tapety je  impregnovaná. Nemusíte sa obávať, že sa aplikáciou zmení aj celková veľkosť tapety.

 

Odstránenie vliesových tapiet

Samotné odstránenie vliesových tapiet je rovnako jednoduché ako ich aplikácia. Tým, že sa vliesové tapety netrhajú ich môžete odstrániť aj bez poškodenia stien. Pri odstraňovaní tapiet nie je potrebné používať špeciálne nástroje alebo chemikálie! Odstránenie tapiet v celku, respektíve v listoch je praktické, pretože im môžete nájsť nové miesto alebo si ich jednoducho odložíte a opätovne využijete neskôr. Tak čo myslíte, presvedčili sme vás?

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii