EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Máte doma jedáleň? Poradíme vám ako ju zariadiť!

Máte doma jedáleň? Poradíme vám ako ju zariadiť!

Nikola Mihalisková Štvrtok 26. 03. 2020 Tipy a inšpirácie

Tento krát vám prinášame nápady, ktorými vytvoríte priestor na stolovanie vo veľkom štýle! Vyberte si tie najnovšie trendové farby, prípadne dajte prednosť moderným efektom. Rozšírte svoje obzory pomocou týchto skvelých nápadov.

 

Jedáleň ako súčasť vašich životov

Skôr než prejdeme k samotným inšpiráciám je potrebné premyslieť si, ako jedáleň vnímate a využívate. Pokiaľ je jedáleň nevyhnutnou súčasťou vašich životov, odporúčame zvoliť jasné, pastelové farby. Jedáleň a spoločné sedenie je akási tradícia, jasné farby zaručia, že sa budete cítiť s vašimi blízkymi v priestore príjemne. Pokiaľ využívate jedáleň skôr sporadicky, mohli by ste zvoliť dramatickejší prístup. To znamená, že k danej farbe dodáte "wow" efekt. Takéto jedálne sú zväčša umiestnené v otvorenom priestore a často sú súčasťou obývačky.

 

 

Klasická biela stena jedálne

Biela stena jedálne nemusí byť na škodu! Klasická farba v kombinácii so zemitými tónmi nábytku a doplnkov vytvorí príjemnú rustikálnu jedáleň, ktorú budete milovať! Biela farba na steny je tradičnou voľbou už dlhé roky a nikdy nevyjde z módy. Interiér ladený v bielej pôsobí priestranne a vzdušne. Nemusíte sa báť ani ak sa vám podarí na stene urobiť malý fliačik. Ľahko ho premaľujete a vždy trafíte ten správny odtieň!

 

 

Koberec v jedálni? Prečo nie!

Možno si hovoríte, že koberec do jedálne nepatrí. Ale v skutočnosti je veľmi moderným doplnkom, ktorý rozjasní váš interiér. Ak sa bojíte, že by na koberci zostali zvyšky jedla, máme pre vás ďalšiu alternatívu. Pokiaľ nenájdete koberec v správnej farbe alebo sa bojíte nečistôt, môžete si koberec jednoducho namaľovať! Na drevené podlahové dosky namaľujte koberec špeciálnou podlahovou farbou. Odporúčame maľbu koberca najskôr naplánovať, je nutné zmerať priestor a vytvoriť návrh. Nanášajte toľko vrstiev, koľko potrebujete, avšak dajte pozor na to, aby toho nebolo príliš, pretože by sa farba mohla zoškrabať.

 

Fototapeta drevená dúha  Kovový obraz alkoholické osvieženie

 

Jedáleň v ombre štýle

Ombre štýl je čoraz viac populárny. Prečo ho nevyužiť aj pri zariaďovaní jedálne? Tento efekt môžete využiť pri maľovaní alebo si jednoducho zaobstarajte tapetu s ombre efektom. Ak sa rozhodnete pre zložitejšiu cestu, najskôr sa musíte rozhodnúť, kde bude dochádzať k rozdeľovaniu farieb. Následne natrite hornú časť steny, aby spodná časť nebola pokvapkaná od farby. Ak chcete, aby vaše farebné rozdelenie bolo vodorovné, použite maskovacie pásky. Nakoniec valčekom naneste tenkú deliacu čiaru, na vytvorenie zlúčených farieb.

 

Fototapeta ružový pixel

 

Rozdeľte steny na dve polky!

Namaľujte stenu dvoma rozdielnymi farbami. V spodnej časti zvoľte tmavšie odtiene, pretože tie môžu skvelo zakryť opotrebenú miestnosť. Vrchnú polovicu môžete nechať aj v bielej farbe. Ak chcete priniesť do jedálne radosť, nebojte sa použiť pastelové farby.

 

Jedáleň v tmavej farbe

Tmavé steny sa stávajú stále viac populárnejšie. Tmavé farby totiž dodávajú priestoru silu a charakter. Jedáleň v čiernej farbe napomáha vytvoriť dramatickú atmosféru. Ak máte v jedálni poličky, nebojte sa rovnakého odtieňu, ten bude totiž udržiavať vytúžený vzhľad. Aby miestnosť nevyzerala pochmúrne, zvoľte podlahu v svetlejšom odtieni a biele doplnky. Jedáleň bude vyzerať monochromaticky. Pokiaľ máte malú jedáleň, doprajte interiéru viac kvalitného svetla, aby priestor nepôsobil smutne. 

 

Fototapeta harmonické usporiadanie  Fototapeta predátor

 

Rekultivujte steny upokojujúcimi odtieňmi

V dôsledku modernej doby ste sa určite vzdali myšlienky, vymaľovať všetky steny rovnakou farbou. V prípade, že zvolíte sýtu farbu, ktorá nie je príliš výrazná, vytvoríte nádhernú jedáleň. Zelený odtieň je ideálnym príkladom. Zelená farba vytvorí jemný a svieži interiér, a taktiež prinesie do jedálne uvoľňujúcu atmosféru. Rovnaký efekt jedálni dodajú aj tapety v zelenej farbe

 

Fototapeta zelené fľaše

 

Obrazy do jedálne

"Rozbite" farby jedálne prostredníctvom nádherných obrazov. Ak si nie ste istí farbou vašej steny, použite obrazy alebo iné bytové dekorácie, napríklad hodiny. Šedá stena je dobrým príkladom, ako oživiť interiér čiernobielymi plagátmi s rámom.

 

Obraz s rámom svieži citrónový drink  Dekoračné hodiny fialový mramor

 

Dodajte jedálni charakter!

Priestoru môžete dodať osobnosť prostredníctvom jedálenských stoličiek. Nahraďte staré stoličky novými. Jednoducho nastriekajte nábytkovú farbu, napríklad šedú. Následne namaľujte nôžky stoličiek pastelovými farbami. Jedáleň bude vypadať hravo! Pre efektívnejší výsledok môžete pridať farebné podsedáky či čalúnenie.

 

Obraz s nápisom  Obraz španielsky býk

 

Tvorivá jedáleň

Aj jedáleň môže byť zároveň tvorivým priestorom. Ak je vaša jedáleň skôr neformálnym priestorom, môžete si smelo zaobstarať tabuľu na stenu. Priestor bude oveľa zaujímavejší. Veď koho by nepotešil milý odkaz hneď po prebudení? Tiež môžete tabuľu využiť aj na nákupné zoznamy.

 

Obraz do kuchyne

 

Veríme, že sme vás dostatočne inšpirovali. Teraz už môžete zariadiť jedáleň, v ktorej sa budete cítiť príjemne. Veď nie len kvalitné jedlo, ale aj nádherná atmosféra zvyšuje kvalitu stolovania.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii