Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Ako zladiť tapetu s podlahou?

Ako zladiť tapetu s podlahou?

Nikola Mihalisková Streda 23. 10. 2019 Tapety a materiály

Renovácia priestoru, prípadne celého interiéru je vždy zdĺhavý proces. Je potrebné uvedomiť si, že budete musieť vykonať celý rad rozhodnutí. Kde by mali byť umiestnené zásuvky, aké podlahy zvoliť, aký nábytok si vybrať… vidíte? Nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. To isté platí aj pri tapetách. Doprajte si chvíľku času. Porozmýšľajte, aké tapety zvolíte k podlahe. Veď predsa nechcete meniť vzhľad vášho domova každoročne!

 

Fototapeta skica Paríža

 

Farby tvoria miestnosť!

Výberom správnej farby môžete veľmi jednoducho zväčšiť, prípadne zmenšiť miestnosť vo vašej domácnosti. Vytvoríte tak optickú ilúziu, akú potrebujete! Plocha priestoru ostáva rovnaká, avšak naše vnímanie jej veľkosti sa zmení. Môžete tak interiér zúžiť alebo rozšíriť. Hravým výberom farieb podlahy a tapety dokážete dokonca vykúzliť teplejší či chladnejší priestor. 

 

fototapeta značky v New Yorku

 

Pri farbách platí pár jednoduchých pravidiel! Svetlé farby zväčšujú miestnosť, zatiaľ čo tmavé farby ju logicky zmenšujú. Pokiaľ hovoríme o podlahách, dalo by sa povedať že svetlá podlaha pridáva interiéru vzdušnosť, čím opäť zväčšuje priestor. Dodáva tiež vášmu domovu čistú, nadčasovú atmosféru. Tmavú podlahu je ideálne kombinovať so svetlými tapetami. Ak si zvolíte túto kombináciu a pridáte k tomu svetlý strop, miestnosť sa opticky zväčší na šírku aj výšku. Pokiaľ sa rozhodnete pre tmavý strop, priestor bude síce širší, ale strop bude pôsobiť znížene.

 

Fototapeta tri podoby Budhu

 

Pokiaľ chcete aby zariaďovanie bolo jednoduché, zvoľte tapety v svetlých farbách. Nech si už vyberiete tmavú alebo svetlú podlahu, priestor sa rozrastie! S jednofarebnými tapetami bude možné vyhrať sa s ostatným nábytkom a dekoráciami. Môžete tak smelo experimentovať so vzormi a textíliami.

 

Fototapeta monochromatické kocky

 

Majte však na pamäti, že neexistujú žiadne striktné pravidlá! Izba nemusí prioritne pôsobiť ako veľká. Všetko je len na vašom rozhodnutí, pretože aj malé a tmavé miestnosti môžu byť útulné a kúzelné. V súvislosti s podlahami nájdete u nás aj článok o starostlivosti o drevenú podlahu a článok koberce verzus podlahy.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii