EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Ako farebne doladiť interiér

Ako farebne doladiť interiér

Monika Vrťová Piatok 04. 09. 2020 Tipy a inšpirácie

Inšpirácie zamerané na farebné kombinácie a zariadenie domácnosti hľadáme na internete, do oka nám padne niečo na návšteve pri známych alebo sa chceme za každú cenu držať súčasných trendov. Potláčame vlastný štýl a to je chyba. Zariaďujete svoj byt alebo dom a chcete sa v ňom cítiť dobre. Nasledujte seba a choďte za tým, čo vám šepká intuícia. Prezradíme vám, ako farebne doladiť interiér, aby ste sa doma cítili príjemne a na návrat domov sa po náročnom dni naozaj tešili.

 

Rada odborníka nad zlato

S návrhom interiérového dizajnu vám pomôže odborník. To je tá jednoduchšia cesta. Interiéroví architekti presne vedia, ktoré farby si rozumejú a ktoré nie. Neberú do úvahy len farby stien, ale aj farbu a materiál nábytku a ostatných doplnkov. Štýlový nábytok môžete kúpiť aj online a vybrať si ho z pohodlia Vášho domova. Nákup cez internet Vám šetrí čas aj peniaze.

 

Dizajnová komoda

 

Štýlom bývania prezentujete seba

Väčšina ľudí má o farbách a zariadení minimálne predstavu ešte skôr, ako sa do zariaďovania pustia. Niekto uprednostňuje striedmejší štýl, iný siahne radšej po výraznejších farbách. Prispôsobte ich štýlu a nábytku, ktorý chcete do svojho bývania zakomponovať. Najobľúbenejší je už roky nábytok v tradičnom drevenom dekore a v jeho rôznych farebných variáciách.

 

Dizajnová sedacia súprava

 

Správna atmosféra vďaka farbám

Ich výberu venujte väčšiu pozornosť. Farby majú dopad na našu psychiku. Negatívny aj pozitívny. Preštudujte si psychológiu farieb a pokúste sa vybrať farby, ktoré spolu komunikujú najviac, aby ste sa doma aj vďaka nim cítili naozaj príjemne. Správne zvolené farby na stenu robia s miestnosťami, v ktorej ich použijete doslova zázraky. Vedia ich opticky zväčšiť a naopak, príliš veľkým a chladne pôsobiacim izbám dodať útulnosť.

Nehovoríme len o farbách stien. Pri výbere nábytku a farieb vychádzajte z toho, čo sa páči vám a v akých farbách sa cítite príjemne. Keď je tento rok moderná modrá, ale vy sa s ňou nestotožňujete, tak sa na ňu nezameriavajte. Bude vás sprevádzať denne. Zariadenie bytu je dlhodobá investícia. Nebudete ho meniť každý rok

Ladenie tón v tóne je istota, ktorá nikdy neomrzí, najmä čo sa prírodných odtieňov týka. Béžová, hnedá, svetlá sivá a samozrejme biela, ktorá sa s ostatným zariadením a doplnkami kombinuje asi najlepšie.

 

Stolík v obývačke

 

Každá farba na nás pôsobí inak

Farba slonovej kosti a jemné zemité odtiene izbu presvetlia. Keď zariaďujete slnečnú izbu, žltej sa na stenách radšej vyhnite. Ťahá oči a pôsobí rušivo. Presne tak, ako výrazná červená a žltá. Keď si to bez nich neviete predstaviť použite ich, ale nie ako základnú farbu. Využite pravidlo 60 – 30 – 10. Vyjadruje percentuálne rozdelenie farieb v miestnosti. Výraznú červenú použite v najmenšom množstve tak, aby zvýraznila drevený nábytok, či tapetu na stenu. Ak napríklad zariaďujete obývačku, vyberte si jeden výrazný prvok, napríklad gauč a dolaďte k nemu zvyšok miestnosti. V obývačke trávime najviac voľného času a väčšinou si do nej ideme oddýchnuť, preto by mala byť zariadená v pokojných odtieňoch.

 

Zemitá obývačka

 

Využite 3D vizualizáciu

S farbami a použitými materiálmi to nepreháňajte. Pri preplnenej izbe budete mať pocit, že na vás všetko padá a o oddychu a relaxe môžete akurát tak snívať. Doprajte priestoru, v ktorom trávite čas dostatok svetla a nechajte ho voľne dýchať. Aj vy sa v ňom budete cítiť lepšie. V dnešnej elektronickej dobe je veľa programov, v ktorých izby a nábytok uložíte presne tak, ako potrebujete. Môžete skúšať a farebné kombinácie meniť. Získajte predstavu o tom, ako to bude vo finále vyzerať. Využite to. Rozhodovanie vám uľahčia aj vzorkovníky a prikladanie jednotlivých farieb k sebe. Spolu môžu pôsobiť úplne inak, ako oddelene.

 

Dizajnový koberec

 

Poznáte Heringov farebný kruh?

S výberom správnej farby, či farieb vám pomôže aj Heringov farebný kruh. Ide o základný štandardný farebný systém, ktorý obsahuje 12 farieb aj v jej odtieňoch. Farby, ktoré v kruhu stoja oproti sebe sú kontrastné najviac. Farebnú schému izby určujú aj doplnky, ktoré chcete v izbe umiestniť. Obraz, plagát, farebné kreslo. Farby na stenu odvíjajte od nich a nechajte ho vyniknúť.

 

Nezabudnite na doplnkové osvetlenie. Celému interiéru môže výrazne pomôcť a zvýrazniť to, na čo sa v interiéri chcete zamerať.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii