🌼SPRING SALE -25% off • DIZAJN NA KAŽDÝ DEŇ • ⭐ (4,9/5) 2000+ Recenzií
Najnovšie trendy v bývaní v roku 2022

Najnovšie trendy v bývaní v roku 2022

Lucia Plasa Pondelok 10. 01. 2022 Tipy a inšpirácie

Interiér v roku 2022 sa bude niesť v znamení zelene, prírody a udržateľnosti, ktorá pomáha k lepšiemu životnému prostrediu. Pravdou je, že trendy v bývaní sa menia postupne a nie z roka na rok, ako je to v módnom priemysle. A práve rok 2022 je prelomový. Minimalizmus sa dostáva do úzadia. Naopak farebný interiér s útulným charakterom sa stáva horúcou novinkou, ktorá by si mala udržať popredné miesta aj nasledujúce roky. Objavte nové trendy v bývaní, ktoré si pre nás pripravili interiéroví dizajnéri. 

 

 moderná obývačka moderná obývačka

 

Pridajte do interiéru biofilný dizajn

Ešte ste nepočuli slovné spojenie biofilný dizajn? Zoznámte sa s trendom súčasnej doby! Hlavnou úlohou biofilného dizajnu je vytvoriť pokojné a harmonické prostredie s autentickými prírodnými prvkami. Dizajnéri v nových trendoch zohľadňujú aj súčasnú situáciu okolo pandémie koronavírusu, kvôli ktorej bola väčšina ľudí izolovaná doma. Vďaka tomuto jedinečnému dizajnu máte kus prírody neustále pri sebe. Izbové kvety, machové obrazy, prírodné materiály a prírodné textílie. Neváhajte a využite možnosť vizuálne sa prepojiť s prírodou a jej skvostami. Prírodné materiály, z ktorých čerpajú námet dizajnéri pre moderné bývanie roku 2022 sú mramor, bambus, juta, drevo, korok, hlina a ratan. Z textílií prevláda bavlna, ľan alebo luxusný mohér. 

 

biofilný dizajn v obývačke biofilný dizajn v spálni

 

Udržateľnosť

Pre rok 2022 je udržateľnosť prioritou. Aj dizajnéri sa snažia pomôcť ekosystému v prírode. Vytvárajú dizajnérske kúsky, ktoré majú dlhšiu životnosť, sú praktické, recyklovateľné a predovšetkým ľahko udržateľné. Snažia sa nabádať ľudí, aby zabudli na príliš konzumný životný štýl. Skúste aj vy zmeniť myslenie a kúp, opotrebuj a zahoď, premeňte na renovuj a šetri prostredie. Heslo roka 2022 je renovovať. Šetriť prostredie a nebáť sa tvoriť vlastné DIY (urob si sám) dekorácie alebo nábytok. "Trvalý štýl" je jedinečný štýl, ktorý prospieva aj životnému prostrediu.

 

 staré drevené dvere a drevená stolička vintage písací stôl

 

Multifunkčný interiér

Už takmer dva roky dospelí aj deti musia doma pracovať, študovať, športovať a spoločensky sa vyžiť. Dizajnérov to inšpirovalo a začali byť pri zariaďovaní bytu viac kreatívni, pretože potrebovali do interiéru zahrnúť aj ostatné každodenné činnosti ako fitness, štúdium, prácu. Vytvorili nový trend - zónovanie. Ide o rozdelenie jednej miestnosti na niekoľko rôznych zón. Spálňa slúži aj ako posilňovňa, obývačka aj ako pracovňa, detská izba ako študovňa s interaktívnou tabuľou a wifi pripojením. Pri zónovaní miestnosti môžete využiť deliace steny alebo aj praktické paravány. 

 

paraván s kvetinovým motívom

 

Nábytok s krivkami je IN

Strohý nábytok s ostrými hranami je v roku 2022 minulosťou. IN sú zaoblené skrine, jedálenské stoličky, pohodlné pohovky s oblúkovým operadlom, okrúhle zrkadlá a okrúhle konferenčné stolíky. Vlnité krivky sú pôvabné a zmyselné. Podvedome si oblé hrany spájame s väčším bezpečím a pohodlím.

 

zaoblená pohovka fototapeta kosoštvorcová šachovnica

 

Very Peri je farebným hitom pre rok 2022

Rok 2022 bude dynamický. Vítaná je pestrosť a mixovanie vzorov. Pásiky s bodkami, bodky s kvietkami. Farebnosť a nápaditosť sa prenesie do dizajnérskych kúskov, do bytových dekorácií akými sú koberce, závesy, posteľná bielizeň, obrazy alebo tapety. Spoločnosť Pantone prehlásila tento rok jedinečnú Very Peri farbu za farbu roka. Ide o trendy modrú farbu s fialovo-červeným podtónom. Very Peri symbolizuje nové obdobie plné optimizmu, odvážnych nápadov a kreatívneho myslenia.

 

Populárne tapety na menej tradičných miestach

Tapety patria medzi základné prvky pre trendy interiér 2022. Pohrajte sa aj vy s interiérom! Zakomponujte tapety do interiéru a vytvorte moderné bývanie s originálnym dizajnom. Tapety na plafóne, na poličke, na skrini. Rok 2022 vám ponúka možnosť vyblázniť sa a experimentovať. Dizajnéri si pre tento rok obľúbili romantický kvetinový vzor, trendy chevron vzor (opakovaný vzor do písmena V), tapety vo vintage štýle alebo tapety s prírodným motívom.

 

fototapeta v spálni s motívom chevron 

 

Nové bývanie s vintage nádychom

Minimalistický štýl severských krajín v roku 2022 nahrádza bývanie s vintage prvkami. Zájdite k babke na povalu a renovujte vintage skvosty. Babkine historické kúsky v novom šate vnesú do interiéru osobité čaro, štipku nostalgie a sentimentálnosti. Vintage nábytok a udržateľnosť idú spolu ruka v ruke. Zmeňte staré a opotrebované na niečo nové s vlastnou históriou. Čistý hladký dizajn nahrádzajú nedokonalé štruktúrované línie. Surové pórovité kúsky nábytku dodávajú interiéru svojský charakter a hĺbku. Starožitnosti, umelecké diela a nábytok vo vintage štýle sú presne to, čo vaše nové bývanie v roku 2022 potrebuje.

 

  

 

Príroda hrá v roku 2022 prím 

V interiéri budú kraľovať pastelové "prírodné" odtiene. Interiér sa naplní farbami akými sú: 

  • staroružová, 
  • zelená (aj elegantná farba luxusného smaragdu),
  • kávová, 
  • piesková, 
  • svetlo fialová, 
  • bledomodrá,
  • šedá. 

 

trendy bývanie v roku 2022 spálňa s oranžovou posteľou a modrou tapetou s kvetinovým vzorom

 

Pokiaľ sledujete trendy v bývaní, určite vás zaujme nový štýl bývania, ktorý kraľuje v interiéri 2022. Safari štýl počaroval nejednému interiérovému dizajnérovi. Slnečný safari štýl ladí moderné bývanie do príjemných zemitých odtieňov. Béžová, sivá, žltá, oranžová, modrá, zelená, červená farba predstavujú typickú farebnú paletu pre safari štýl. Interiér v teplých zemitých farbách pôsobí upokojujúco, sviežo a útulne.

 

Vylepšený exteriér

Exteriér domu sa stáva čoraz viac sofistikovanejší a rafinovanejší. Záhrady a terasy sú prepracované do posledného detailu tak, aby ste si v peknom a príjemnom prostredí mohli užiť rodinné stretnutia alebo párty s priateľmi. Vytvorte si aj vy druhú obývačku pod holým nebom! Pridajte vankúšiky, koberce vhodné do exteriéru, romantické záhradné hojdačky, pohodlné hojdacie kreslá alebo aj elegantné puffy stvorené do záhrady.

 

terasa útulná terasa

 

Náš tip: Nemáte veľkú terasu? Nevadí. Príjemne na čerstvom vzduchu sa môžete cítiť aj na balkóne. Premeňte obyčajný balkón na útulnú malú džungľu s rastlinami vhodnými do exteriéru alebo aj s menšou bylinkovou záhradkou. Pridajte populárne paletové posedenie s farebnými vankúšikmi a oáza pokoja je na svete.

Ak máte práve v pláne zariadiť si nové bývanie, naša rada znie, aby ste si vytvorili pevný neutrálny základ. Detaily doladíte pomocou dekorácií a farebnosti stien. Možností ako vytvoriť pekné a trendy bývanie je mnoho. Avšak práve vy môžete byť inšpiráciou pre ostatných. Vsaďte na udržateľnosť, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pre lepší zajtrajšok pre všetkých.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii