EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Minimalistická obývačka: Ako si ju zariadiť?

Minimalistická obývačka: Ako si ju zariadiť?

Dovido bloger Piatok 24. 03. 2023 Novinky

Ste milovníkom poriadku, uhladených línií a vzdušne pôsobiacich interiérov? V takom prípade vám určite minimalizmus niečo hovorí. Tento dizajnový smer sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube a niet sa čomu čudovať. Do vášho bytu totiž vnesie výnimočnú atmosféru, no zároveň aj poriadnu dávku praktickosti. Ako vlastne vyzerá taká minimalistická obývačka a čo by (ne)malo byť jej súčasťou? 

 

Minimalistická obývačka nemusí byť nudná!

Jedným z charakteristických znakov minimalizmu je svetlosť a vzdušnosť. V obývačke by ste nemali mať nič, čo zbytočne pohlcuje priestor a nemá žiaden praktický zmysel. Rôzne vázičky, kvetináče či iné predmety na poličkách alebo skrinkách vytvárajú dojem neporiadku a narúšajú uhladené línie. V minimalistickej obývačke ich preto zredukujte na minimum. 

 

 

 

Nemusíte sa však obávať, že keď zo svojej obývačky odstránite väčšinu vecí, bude pôsobiť chladne a sterilne. Stačí sa trochu pohrať s farbami či usporiadaním nábytku a získate unikátny priestor, ktorý vo vás vzbudí pozitívne emócie.

 

S farbami opatrne 

Minimalizmus v byte nie je o pestrofarebných doplnkoch a extravagantných kombináciách odtieňov. Práve naopak. Založený je na neutrálnych farbách, ktoré zvýrazňujú vzdušnosť priestoru. Mimoriadne obľúbená je biela, ale veľkej popularite sa v moderných interiéroch teší tiež jemná sivá. Čo sa týka podlahy a nábytku, siahnite po svetlejších odtieňoch dreva. 

Praktický tip: Do minimalistickej obývačky sa hodí aj moderný nábytok s lesklým povrchom. Ten dokáže opticky vynikajúco presvetliť a zväčšiť miestnosť. 

Základom sú prírodné materiály 

Prírodné materiály dodávajú minimalistickej obývačke hrejivý nádych a atmosféru domova. Veľmi obľúbené je drevo, ktoré môžete do interiéru vniesť v podobe podlahy či rôznych kusov nábytku. Steny zas viete vyzdobiť kamennými obkladmi. Medzi vhodné materiály patrí tiež oceľ, hliník, koža či sklo. 

 

 

 

Naša rada: Rastlina je skvelým doplnkom do minimalistickej obývačky. Jedna úplne stačí! Obľúbené sú najmä exotické druhy väčšieho vzrastu. 

 

Ukryte, čo sa dá

Minimalizmus v živote je založený na jednoduchom hesle "menej je niekedy viac". Namiesto veľkého množstva menších skriniek či poličiek si tak do obývačky radšej dajte jednu väčšiu skriňu alebo komodu, do ktorej ľahko ukryjete všetky drobnosti. Čím menej vecí budete mať na očiach, tým lepšie. 

 

 

 

Minimalizmus prináša množstvo výhod. Váš interiér bude pôsobiť vzdušnejším dojmom, nehovoriac o tom, že ušetríte čas, ktorý by ste venovali upratovaniu.

 

Ako zariadiť obývačku v minimalistickom duchu?  

Pýtate sa, ako zariadiť obývačku, aby spĺňala všetky základné pravidlá minimalizmu? Nie je to nič komplikované. Stačí sa držať vyššie uvedených pravidiel. Uprednostnite nábytok či gauč s pravidelnými tvarmi a uhladenými líniami. Vyhýbajte sa príliš vysokým skrinkám, ktoré pohltia zbytočne veľa priestoru. Jednotlivé kusy nábytku usporiadajte tak, aby medzi nimi boli dostatočne veľké medzery. 

 

 

 

V dnešnej dobe sa veľkej obľube teší moderná obývačka s kuchyňou. Ak máte tieto dve miestnosti vo vašej domácnosti oddelené stenou, porozmýšľajte nad jej vybúraním, ak to konštrukcia stavby dovoľuje. Získate tak neporovnateľne vzdušnejší priestor

 

Minimalizmus v byte a vhodné dekorácie

Minimalizmus sa s dekoráciami veľmi nekamaráti. Napriek tomu však existujú 3, ktoré by rozhodne nemali chýbať v žiadnej minimalistickej obývačke.

 

Obrazy do obývačky 

V minimalistickej domácnosti perfektne vyniknú najmä väčšie obrazy do obývačky. Je už len na vás, aký motív si zvolíte. Skvelou voľbou sú obrazy prírody a krajiny, pop art a Feng Shui obrazy, ale aj čiernobiele či abstraktné obrazy. V našej ponuke nájdete široký výber unikátnych motívov a rozmerov. Ak máte vo svojej obývačke veľké nevyužité plochy stien, môžete ich oživiť prostredníctvom obrazových setov. 

 

 

 

Plagáty do obývačky 

Podobne ako obrazy, aj zarámované plagáty dokážu perfektne oživiť obývačku a umocniť jej minimalistický charakter. V našom e-shope nájdete široký výber rôznych jedinečných motívov, ktoré si vás získajú!  

 

 

 

Tapety 

Tapety sú perfektným spôsobom, ako do minimalistickej obývačky vniesť prírodné materiály. Zaobstarať si môžete napríklad tapetu, ktorá imituje kožu, kameň či drevo. Vďaka vysokej kvalite tlače na prvý pohľad ani nebudete vedieť rozoznať, že nejde o skutočný obklad. 

Na steny minimalistickej obývačky však môžete nalepiť aj vliesové tapety imitáciou malieb či rôznymi geometrickými tvarmi. Voľba je len na vás! Kúsky z našej ponuky vás oslovia svojou výnimočnou kvalitou, vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. 

 

 

 

Tak neváhajte a zariaďte si aj vy štýlovú minimalistickú obývačku, v ktorej sa budete cítiť jednoducho skvele!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii