Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Ako zariadiť obývačku v paneláku

Ako zariadiť obývačku v paneláku

Lea Medveďová Piatok 27. 03. 2020 Tipy a inšpirácie

Obývačka, ako iste viete je najdôležitejšou miestnosťou vášho domova. Vítate v nej návštevu, pozeráte futbal alebo telenovely, či trávite svoj voľný čas spolu s rodinou, keď von nie je práve najlepšie počasie. Je teda centrom domova a preto si zaslúži, aby ste jej venovali dostatok času a dali si záležať na jej zariadení. Zariadenie obývačky hovorí nielen o vašom vkuse, ale samozrejme aj o vás samých. Ako ju teda zariadiť, aby ste sa v nej cítili príjemne? Všetko sa dočítate v našom článku, v ktorom bude dostatok rád, ktorými sa môžete inšpirovať.

 

Ručne maľovaný obraz jesene

 

Skúste si predstaviť situáciu, keď si do vášho nového bytu zavoláte návštevu, všetko je čisté, voňavé a na stole nechýba kytica čerstvých kvetov. Všetko je v úplnom dokonalom súlade, no na tvárach vašich blízkych vidíte, že sa aj tak necítia príjemne. Príčinou môže byť nesprávne zariadený interiér, či zle zvolené farby. Poďme sa teda pozrieť, ako správne zariadiť obývačku, z ktorej už nebudete chcieť odísť!

 

Začnite od úplných základov

Najväčším problémom pri zariaďovaní panelákovej obývačky pravdepodobne bude jej priestor. Buď je príliš malý alebo je súčasťou izbových prechodov. Predtým, ako si pôjdete do obchodných domov vyberať nábytok veľmi dobre zvážte, aké podlahy a steny chcete v obývačke mať. Je to dobrý základ, od ktorého sa budete môcť odraziť.

 

Obraz moderná abstrakcia

 

Podlahy s motívom dreva sú stále trendy a hodia sa ako do vidieckeho štýlu, tak aj do toho moderného. Nič však nepokazíte ani parketami. A čo steny? Samozrejme biela farba je farbou klasiky, ale môže sa stať, že sa budete cítiť ako niekde v nemocnici, preto vám odporúčame zvoliť prírodnejšie farby. Ak túžite po niečom inom, pokojne sa môžete poobzerať po nejakej peknej tapete. Tie nie raz dodávajú stenám, akési nové čaro.

 

Fototapeta Púpavový les

 

Nelietajte v oblakoch

Možno ste si vysnívali peknú a veľkú obývačku s krbom a nádherným veľkým gaučom ako z časopisu. Avšak v paneláku na niečo také nie je priestor. Nesmúťte! Aj z malého priestoru sa dá vyčarovať pekné a jedinečné miesto, ktoré napríklad môžete docieliť pomocou pekného dekopanelu. Ako zariadiť malú obývačku sa dočítate v našom článku

 

Dekopanel ruské kolo

 

Kombinujte!

Látka s drevom, kameň a drevo či matné a lesklé materiály. Kombinácií je naozaj mnoho, a je len na vás, vybrať si tú správnu. Pamätajte, že nič však netreba preháňať. Ak by ste však nábytok ladili v jednej farbe, pôsobilo by to príliš obyčajne. Preto do zariaďovania prineste viac kreativity!


Ťažiskový bod 

Konečne máme steny a podlahu a teraz prichádza na rad ďalší dôležitý krok, umiestnenie najmasívnejšieho nábytku, a tým je gauč. Zaberie totiž veľa miesta, a preto je dobré jeho polohu určiť s rozumom. Ak máte menší priestor určite umiestnite gauč pod okná, pretože tie steny bývajú väčšinou ťažko zariaditeľné a gauč vám ich dokonale zakryje.

 

Obraz farby mesta

 

Čo by ešte v obývačke nemalo chýbať?

Ako sme už spomínali najhlavnejším prvkom je gauč, čo však ďalší nábytok? Určite by nemal chýbať konferenčný stolík, ktorý nám slúži na odkladanie časopisov, ovládačov alebo šálky s kávou. Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou obývačky je obývacia stena, ktorú si treba vybrať len podľa vlastného vkusu, a najmä je nutné ju vhodne farebne zladiť so zvyškom interiéru.

 

Obraz zelené oko

 

Nenechajte sa ničím obmedzovať

Ak si myslíte, že nábytok musí byť vždy umiestnený priamo na stene, mýlite sa. Pohovku odporúčame trošku odsunúť od steny. V tomto prípade postačí len pár centimetrov, aby miestnosť začala znovu dýchať. Nábytok máte uložený, no steny sa vám zdajú stále prázdne? Zaveste na stenu zarámovaný plagát alebo moderný obraz

 

Dekoračné hodiny červený mramor

 

Svetlo ako dôležitý prvok

Správne osvetlenie je veľmi dôležité pre navodenie tej správnej atmosféry. Okrem denného svetla, ktorého by tam malo byť dostatok nemôže chýbať ani mix svetiel, ako sú napríklad stropné stmievače, stolové lampy či klasické lustre do obývačky.

 

Zvoľte si ohnisko!

Ohnisko je miesto, ktoré je dominantné. Má to byť priestor v obývačke, ktorý si všimnete ako prvý. Vo väčšine prípadov je to televízor, a to nie je príliš správne. V panelákových bytoch môže upútať pozornosť nálepka na stenu s citátom. V tomto prípade je všetko lepším ohniskom, než samotný televízor.

 

Obraz s rámom nádherný lev Dekoračné nálepky na stenu rodinaDoprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii